Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Inhalacje
Inhalacje
Średnia ocena: 4.4 Na podstawie: 72 ocen

Inhalację

Chociaż to tradycyjna metoda, w wielu przypadkach okazuje się niezwykle skuteczna. Możesz zastosować różne substancje do przygotowania roztworu.

sizer

Sól bocheńska lecznicza jodowo-bromowa 1 kg

14,99 zł
sizer

Argol Essenza Balsamica Płyn 100 ml

18,99 zł
sizer

Sól lecznicza IWONICKA 1 kg

33,99 zł
sizer

Nebu-Dose roztwór hipertoniczny 5 ml 30 ampułek

31,00 zł
sizer

Zabłocka mgiełka solankowa jodowo-bromowa 950 ml

15,37 zł
sizer

Marimer Inhalation hipertoniczna woda morska 2,2% do nebulizacji od 1 miesiąca 30 ampułek po 5 ml

23,90 zł
sizer

Argol Essenza Balsamica spray 8 ml

10,49 zł
sizer

Argol Essenza Balsamica płyn 50 ml

15,50 zł
sizer

Aromatol 250 ml

29,99 zł
sizer

Inhalol krople do inhalacji 10 g

11,24 zł
sizer

Nebu-Dose Plus roztwór do inhalacji 5 ml 30 ampułek

31,00 zł
sizer

Gilbert Physiodose NaCl 0.9% Roztwór soli fizjologicznej 20 ampułek po 5 ml

7,80 zł
sizer

Nebu-Dose Hialuronic roztwór do inhalacji 30 ampułek

32,20 zł
sizer

Aromatol 100 ml

18,29 zł
sizer

Aromatol 150 ml

23,99 zł
sizer
Nowość

Zatoxin Inhalacje roztwór do inhalacji 10 fiolek

29,90 zł
sizer

Nebutac 3 roztwór do inhalacji hipertoniczny 3% 4 ml 30 amp

23,50 zł
sizer

Olbas Oil płyn do sporządzania inhalacji parowej 10 ml

9,44 zł
sizer

Olbas Oil 28 ml

29,90 zł
sizer

Unimer Baby 0,9% 5 ml 50 amp.

16,50 zł
sizer

Nebu-Dose Isotonic roztwór soli fizjologicznej 100 ampułek po 5 ml

30,99 zł
sizer

Ectodose roztwór do inhalacji 20 ampułek po 2,5 ml

41,99 zł
sizer

Nebutac 6 roztwór do inhalacji hipertoniczny 6% 4 ml 30 amp

33,59 zł
sizer

Hipernebu (poprzednio Nebu Hipertonic) chlorek sodu NaCl 3% roztwór do inhalacji ampułki 30 x 5 ml

10,59 zł

Czym są inhalacje?

Inhalacje to technika leczenia stosowana już od wielu wieków. Jest bardzo skuteczna w leczeniu przypadków infekcji górnych dróg oddechowych, a więc jamy nosowej oraz gardła. Inhalacje, czy używając innej bardziej swojskiej nazwy wziewanie, to nic innego, jak wdychanie pary z wód mineralnych lub roztworów leków, olejków eterycznych oraz powszechnie dostępnych ziół. Takie zabiegi stosuje się podczas przeziębienia, zapalenia oskrzeli oraz zapalenie zatok. Inhalacji przynoszą też wyraźną ulgę w przypadku nasilenia się objawów astmy lub alergii.

Dzięki prawidłowo wykonanej inhalacji udaje się rozwodnić zalegające› w oskrzelach wydzieliny i śluz, co poprawia komfort odkrztuszania wydzielin i pozwala skutecznie oczyścić drogi oddechowych i znacząco poprawić jakość oddychania. Dużą zaletą inhalacji jest to, że w odróżnieniu od leków w tabletkach, nie przeciążają dodatkowo żołądka i przewodu pokarmowego. Inhalacje są łatwo dostępną, tanią i prostą w zastosowaniu metodą leczenia.

Na co stosować inhalacje?

Dobrze jest stosować inhalacje na zatkany nos i katar. Skutecznie rozrzedzają wydzielinę i pozwolą odetkać jamę nosową. Swoją oczyszczającą mocą inhalacje sprawnie odetkają zatoki. Inhalacje na kaszel mokry, ułatwią odksztuszanie i poprawią komfort oddychania. Na kaszel suchy łagodzą ból wynikający z podrażnienia błony śluzowe. Należy pamiętać, że inhalacje stosujemy w terapii objawowej, równolegle należy podjąć leczenie w kierunku wyeliminowania przyczyny. Inhalacje na katar przygotujemy korzystając z łatwo dostępnych ziół jak rumianek i rozmaryn, skuteczne okażą się również sole. Na kaszel mokry i suchy przygotujemy różne roztwory do inhalacji. Na kaszel suchy zastosuj rumianek i rozmaryn oraz sól do nawilżenia. Na kaszel mokry zastosuj leki mukolityczne, solanki, olejek eteryczny z cyprysu oraz popularne zioła jak  tymianek, koper włoski i podbiał. W inhalacjach na zatoki sprawdzą się olejki eteryczne na eukaliptusowy, lawendowy czy sosnowy. Podsumowując inhalacje stosujemy na zatkany nos, katar, zatkane zatoki i kaszel mokry oraz suchy.

Jak prawidłowo przeprowadzić inhalację?

Będzie ci do tego potrzebna miska lub miednica z gorącą wodą i czysty ręcznik oraz wybrane w aptece internetowej Hit zioła lub olejki eteryczne. Przygotowujemy stanowisko w wygodny i bezpieczny sposób, najlepiej w pozycji siedzącej. Pamiętajmy że w trakcie inhalacji zamykamy oczy i mamy ograniczoną kontrolę nad otoczeniem, nerwowy ruch może doprowadzić do wylania gorącej wody i poparzenia. Zioła lub kilka kropel olejku zalewamy wrzątkiem, przykrywamy głowę ręcznikiem i pochylamy się nad miską. Wdychamy powstałe opary przez kilka minut, uważając oczywiście, by nie podrażnić sobie śluzówek zbyt gorącą parą. Staramy się oddychać głęboko. Ręcznik trzymamy w taki sposób, by okrywał on głowę i swobodnie opadał wzdłuż naczynia, tak by para wodna nie uciekała. Ta metoda, stosowana od wieków przez naszych przodków, w szybki sposób ułatwi oddychanie i rozrzedzi wydzielinę zalegającą w nosie lub gardle, przynosząc szybką ulgę. Inhalację należy powtarzać do 3 razy dziennie przez kilka dni.

Inhalacje dla małych dzieci.

Nowoczesne narzędzia pozwalają na przeprowadzenie inhalacji nawet u niemowląt. W tym celu zaopatrz się w nebulizator, czyli sprzęt składający się z maseczki oraz pojemnika uwalniającego z roztworu mgiełkę z leczniczymi cząsteczkami, którą bezpiecznie wdychać mogą nawet małe dzieci. Takie urządzenie oraz proszki do przygotowania roztworu możesz znaleźć w ofercie internetowej apteki Hit. 

W co wyposażyć domową apteczkę?

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego doskonale nadaje się do walki zarówno z przeziębieniem, jak i grypą, ponieważ działa bardzo dobrze, atakują wirusy i bakterie. Olejek lawendowy dodatkowo ma działanie relaksujące i uspokajające, przyda się jeśli choroba zaburza sen. Na zatoki, katar i mokry kaszel sprawdzi się rozmaryn. Sól himalajska jest czysta i uniwersalna w terapiach za pomocą inhalacji.