Zabłocka Mgiełka Solankowa jodowo-bromowa przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych. Służy do naturalnych, domowych sposobów leczenia: anginy, kataru, przeziębienia, kaszlu, grypy, aft, grzybic jamy ustnej i dolegliwości przyzębia.
Od lat stosowana jest w lecznictwie uzdrowiskowym. Domowe inhalacje zatok, gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc oraz płukanie gardła i ust są jednymi z najstarszych rodzajów zabiegów leczniczych. Skuteczność Zabłockiej mgiełki solankowej wynika z jej naturalnej kompozycji mineralnej, a zwłaszcza z bardzo wysokiego stężenia jodu, oraz takich pierwiastków jak: brom, wapń i magnez.
Jod powoduje rozrzedzania śluzu, brom łagodzi podrażnienia, powoduje rozszerzanie oskrzeli i ułatwia oddychanie. Wapń i magnez działają przeciwalergicznie i przeciwzapalnie.
Wskazania: choroby oraz profilaktyka schorzeń dróg oddechowych, przewlekłe nieżyty nosa, gardła, tchawicy, oskrzeli i płuc, stany przed i po zabiegach operacyjnych w obrębie dróg oddechowych, rozedma, pylica płuc i astma oskrzelowa, wzbogacenie atmosfery pomieszczeń w jod, nawilżenie i oczyszczenie pomieszczeń z pyłków alergenów, ujemne jonizowanie powietrza, ułatwienie i podniesienie komfortu oddychania.
Sposób użycia:
- Inhalacje- inhalację przeprowadzamy w urządzeniach do tego przeznaczonych tzn inhalatorach i nebulizatorach lub wdychając opary zagotowanej Zabłockiej Mgiełki solankowej.
- Płukanie ust i gardła: płukanki robimy kilkakrotnie w ciągu dnia, po każdym posiłku oraz po umyciu zębów.
- Nawilżanie i rozpylanie: celu właściwego nawilżenia i zjonizowania pomieszczeń w sezonie grzewczym i w budynkach klimatyzowanych, można stosować Zabłocką mgiełkę solankową jodowo-bromową. Stosujemy ją w urządzeniach do nawilżania, w fontannach i mini tężniach. W okresach pylenia alergenów, oraz zwiększonej zapadalności na choroby gardła Zabłocką mgiełkę solankową można rozpylać w pomieszczeniach.
Skład: 1 litrze solanki znajduje się ponad: 110mg jodu, 130mg bromu, 800mg wapnia, 400mg magnezu.