Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Zioła na zakażenie dróg moczowych
Zioła na zakażenie dróg moczowych
Średnia ocena: 4.8 Na podstawie: 36 ocen

Zioła na zakażenie dróg moczowych

Infekcje i zakażenia związane z drogami moczowymi wiążą się z dyskomfortem i bólem w czasie wizyt w toalecie. W wypadku wystąpienia pierwszych objawów warto działać szybko, aby móc jak najszybciej zahamować rozwój zakażenia. Skuteczną i stosowaną od setek lat metodą jest popijanie dużej ilości płynów. W tym celu zamiast czystej wody sprawdzą się tzw. zioła na zakażenie dróg moczowych. Susz z ziół takich jak pokrzywa, skrzyp polny lub liście brzozy zawierają w sobie składniki, które naturalnie wspierają oczyszczanie ścian dróg moczowych z bakterii oraz mają właściwości moczopędne. W tej kategorii zebraliśmy proste preparaty i mieszanki, które można włączyć do codziennej diety, stosując je prewencyjnie lub w wypadku wystąpienia pierwszych objawów infekcji.

sizer

Pokrzywa FIX 30 sasz.

5,15 zł
sizer

Liść pokrzywy 50 g Flos

4,38 zł
sizer

Ziele skrzypu 50 g Flos

3,82 zł
sizer

Skrzyp fix 30 sasz.

5,50 zł
sizer

Vagosan 100 g

7,99 zł
sizer

Skrzyp zioła w saszetkach do zaparzania Apteo Natura 30 sasz.

4,48 zł
sizer

Pokrzywa FIX Apteo Natura 30 sasz.

4,48 zł
sizer

Urosan FIX 20 torebek

7,29 zł
sizer

Ziele skrzypu fix 30 sasz. Flos

4,16 zł
sizer

Ziele wierzbownicy drobnokwiatowej herbatka ziołowa 50 g Flos

4,16 zł
sizer

Succus Betulae płyn doustny 100 ml

10,67 zł
sizer

Liść pokrzywy 50 g Herbapol Lublin

4,38 zł
sizer

Uro-sept Fix 20 sasz.

8,99 zł
sizer

Pokrzywa fix Tylko natura 30 saszetek po 1,5 g

6,31 zł
sizer

Skrzyp fix Tylko natura 30 saszetek po 1,8 g

5,99 zł

Zioła na zapalenie dróg moczowych w ofercie Apteki HIT

Krótka cewka moczowa sprawia, że kobiety są szczególnie narażone na infekcje dróg moczowych i płciowych. Do zakażenia może dojść na wiele sposobów, m.in. w czasie zbliżenia z partnerem, w wyniku niewłaściwej pielęgnacji, higieny lub np. korzystania z publicznych kąpielisk. Zakażenie dróg moczowych wynika najczęściej z zakażenia bakteriami E. coli. Infekcja objawia się bólem, dyskomfortem na wysokości podbrzusza oraz potrzebą częstego oddawania moczu.

Jeśli rozpoznasz u siebie symptomy infekcji polecamy skuteczne zioła na zapalenie dróg moczowych, dostępne w formie naturalnego suszu z liści i łodyg ziół. Najprostsze receptury odznacza skuteczne działanie, które doceniane jest od pokoleń. Napary ziołowe są delikatne dla żołądka, nie obciążają wątroby, nie zawierają w sobie kofeiny i można popijać je regularnie, nawet do kilku razy w ciągu dnia. Aby przygotowany napar mógł zapewnić organizmowi maksimum wartościowych składników, parzenie warto przeprowadzać zgodnie z zaleceniami producenta.

Niektóre zioła zalecane są do przygotowywania płukanek oraz do stosowania zewnętrznego, bezpośrednio na podrażnione miejsca. W naszej ofercie zebraliśmy także mieszanki marek takich jak Uro-spet czy Mieszanki Apteczne. Zawarta w nich kompozycja składników pomaga dbać o zdrowie dróg moczowych i miejsc intymnych. Wśród składników znaleźć można takie dodatki, jak: kora dębu, rumianek, ziele rdestu ptasiego, liść szałwii, pokrzywę czy kwiat nagietka.

Jakie zioła na infekcje dróg moczowych sprawdzą się najlepiej?

Najskuteczniejsze zioła na infekcje dróg moczowych działają skutecznie, nie wywołując skutków ubocznych. Na stosowanie niektórych ziół powinny jednak uważać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Przy infekcjach dróg moczowych warto sięgać m.in. po zioła takie jak:

  • pokrzywa (liść oraz korzeń) – ma działanie silnie moczopędne, dzięki czemu umożliwia częste wypłukiwanie ze ścian dróg moczowych bakterii. Po napar z pokrzywy można sięgać nawet do kilku razy w ciągu dnia. 
  • skrzyp polny – również odznacza się działaniem moczopędnym. Zalecany jest do stosowania pod postacią naparów do picia, ale także jest często stosowanym składnikiem maści i kosmetyków o działaniu łagodzącym.
  • liść brzozy – zawarta w nich betulina działa moczopędnie, a przy tym odkaża, przyspieszając niwelowanie bakterii. Wzmacnia przy tym układ krwionośny. Polecana jest przy dolegliwościach związanych z nerkami i pęcherzem. 
  • nawłoć – można znaleźć ją w składzie preparatów dedykowanych do stosowania przy infekcji pęcherza, kamicy, zapalenia kłębków oraz miedniczek nerkowych.
  • mniszek lekarski (korzeń oraz ziele) – pobudza do pracy nerki, ale przy tym jest bogaty w potas, który może być wypłukany z organizmu w wyniku częstego oddawania moczu.

Najlepsze zioła na drogi moczowe

Oferujemy naturalne zioła na drogi moczowe, w formie suszu oraz produktów pozbawionych konserwantów i sztucznych dodatków. Przygotowując napar, w zależności od rodzaju ziela, można go pić lub stosować zewnętrznie. Proponujemy produkty w formie luźnego suszu oraz w torebkach, do wygodnego dozowania i parzenia. Utrzymujące się objawy infekcji nie powinny być ignorowane. W wypadku zakażenia należy zawsze skonsultować z lekarzem, który przepisze odpowiednie leki.