Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Microlife inhalatory
Microlife inhalatory
Średnia ocena: 4.7 Na podstawie: 78 ocen

Inhalatory Microlife

Choroby układu oddechowego to jedne z najczęstszych i jednocześnie najgroźniejszych dla człowieka dolegliwości. Bardzo często, ich diagnozowanie jest utrudnione ze względu na fakt, iż początkowo rozwijają się one w sposób bezobjawowy. Astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc oraz choroby nowotworowe płuc, gardła czy krtani, to tylko niektóre przykłady śmiertelnie niebezpiecznych dolegliwości. Zalecaną formą leczenia oraz profilaktyki wielu z nich są regularnie wykonywane inhalacje, oraz wziewy. W tej kategorii znajdą Państwo zarówno tłokowe, jak i kompaktowe inhalatory Microlife oraz markowe części i akcesoria, takie jak maski, ustniki oraz filtry.

sizer

Microlife Neb Nano basic Inhalator

189,99 zł
sizer

Microlife Wyprawka Maluszka zestaw Laktator BC200 + Termometr NC400 + Inhalator NEB400

599,99 zł
sizer

Microlife NEB 200 Inhalator tłokowy

117,00 zł
sizer

Microlife Maska dla dorosłych do inhalatorów NEB200 NEB400

13,99 zł
sizer

Microlife BP B3 AFIB Ciśnieniomierz automatyczny

209,99 zł
sizer

Microlife NEB 100B Inhalator tłokowy

134,82 zł
sizer

Microlife Mesh NEB 800 Przenośny inhalator

289,99 zł
sizer

Microlife NEB 400 Inhalator tłokowy

168,54 zł
sizer

Microlife Zestaw do inhalatora NEB 100/B (nebulizator, kolanko, ustnik)

29,00 zł
sizer

Microlife Rurki łączące do inhalatora NEB 100/B

7,98 zł
sizer

Microlife filtry powietrza do inhalatora NEB 100/B 5 szt. 1 op.

7,95 zł

Jak działa inhalator Microlife?

Stosowane w leczeniu i profilaktyce chorób płuc inhalatory to przenośne urządzenia pozwalające na generowanie mgiełki składającej się z cząsteczek wody, prozdrowotnych pierwiastków oraz substancji leczniczych. Tworzony za pomocą komory nebulizacyjnej aerozol kierowany strumieniem powietrza przedostaje się do płuc pacjenta. Z uwagi na możliwość bezpośredniego i precyzyjnego penetrowania dróg oddechowych przez substancje używane do inhalacji, ten sposób podawania leków uznawany jest za optymalny i charakteryzuje się bardzo szerokim zasięgiem. Standardowy inhalator Microlife składa się z następujących elementów:

 1. nebulizatora, 
 2. kompresora, 
 3. kompletu ustników, przewodów oraz masek, 
 4. końcówki do nosa. 


Urządzenia dostępne w naszej ofercie umożliwiają dozowanie preparatów, w których skład wchodzą cząsteczki o wielkości do 5 µm, co pozwala uzyskać optymalne efekty przy większości zalecanych terapii. Najważniejszym elementem każdego inhalatora firmy Microlife jest komora nebulizacyjna, pozwalająca na wytworzenie sprayu za pomocą sprężonego powietrza. Nebulizator odpowiada również za sprawny transport wytworzonej mgiełki do dróg oddechowych.

Zalety wyboru inhlatora Microlife

Wybierając nebulizator do użytku domowego, warto kierować się kilkoma podstawowymi kryteriami, które ułatwią codzienną obsługę urządzenia. W przypadku sprzętu od firmy Microlife najważniejszymi zaletami będą m.in.:

 1. prosta obsługa – brak konieczności koordynacji oddechu pacjenta z podawaniem lekarstwa, 
 2. bogata gama dodatkowych części i akcesoriów, 
 3. wysoka skuteczność inhalacji i swoboda modyfikowania dawki leku, 
 4. brak strat lekarstwa w trakcie wydechu, 
 5. wysoka skuteczność penetracji dolnych i górnych dróg oddechowych, 
 6. możliwość podawania tlenu wraz z substancją leczniczą. 


Jakie leki można podawać za pomocą inhalatora Microlife?

Zaawansowana konstrukcja inhalatorów Microlife pozwala na aplikację z ich wykorzystaniem wszystkich najpopularniejszych preparatów oraz leków zalecanych przy terapiach dolnych i górnych dróg oddechowych. Nebulizacja pozwala skutecznie dostarczać substancje do wnętrza organizmu, nawilżając i jednocześnie natleniając drogi oddechowe. Do preparatów do inhalacji, które można aplikować za pomocą dowolnego inhalatora z naszej apteki, zaliczają się m.in. glikokortykosteroidy wziewne, a także leki parasympatykolityczne, stosowane przy leczeniu POChP czy ciężkiej astmy. Nebulizator będzie również odpowiedni do podawania preparatów mukolitycznych, których zadaniem jest rozrzedzanie wydzieliny w drogach oddechowych, a także leków beta2-mimetycznych, stosowanych w celu rozszerzania oskrzeli, np. przy astmie. Oprócz tego inhalator Microlife został przystosowany do podawania:

 1. antybiotyków, 
 2. soli fizjologicznej, 
 3. leków przeciwalergicznych, 
 4. roztworów soli oraz innych preparatów przeciwastmatycznych. 


Kto powinien zaopatrzyć się w inhalator?

Wykonywanie inhalacji nie jest metodą leczenia stosowaną wyłącznie przy przewlekłych chorobach dróg oddechowych, takich jak astma, nowotwory czy obturacyjna choroba płuc. Ta forma profilaktyki oraz terapii znajduje zastosowanie również w leczeniu różnego typu infekcji, szczególnie tych o charakterze zapalnym, wirusowym lub bakteryjnym. Zapalenie oskrzeli, krtani czy alergie, to tylko niektóre przykłady dolegliwości, przy których zastosowanie nebulizatora przynosi szybką ulgę i pozwala radzić sobie z chorobą. Wykonany z wysokiej jakości materiałów przy zastosowaniu bezpiecznej technologii inhalator Microlife doskonale sprawdzi się w każdym domu, w którym mieszkają małe dzieci lub osoby starsze. Będzie równie skuteczny przy leczeniu grypy oraz uciążliwego kaszlu, ułatwiając wykrztuszanie oraz ograniczając ilość produkowanej wydzieliny. Warto w tym miejscu wspomnieć również o skuteczności nebulizacji w leczeniu chorób zatok oraz oczyszczaniu nosa i górnych dróg oddechowych.

Akcesoria do inhalatorów Microlife

Oprócz markowych urządzeń oraz gotowych zestawów do inhalacji w naszej aptece znajdą Państwo również akcesoria i części do inhalatorów Microlife. Dostępne w bogatej gamie rozmiarów maski, filtry oraz ustniki do nebulizatora pozwolą dopasować urządzenie do potrzeb zarówno dzieci, jak i dorosłych oraz osób starszych. Każdy z proponowanych produktów charakteryzują precyzja wykonania oraz ponadprzeciętna trwałość. Dzięki temu nasze filtry do inhalatora Microlife podobnie jak maski i pozostałe części odznaczają się uniwersalną funkcjonalnością oraz wygodnym, łatwym użyciem.