Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Prezerwatywy
Prezerwatywy
Średnia ocena: 4.6 Na podstawie: 92 ocen

Prezerwatywy

Wśród asortymentu Apteki HIT można znaleźć prezerwatywy stanowiące środek antykoncepcyjny i chroniący przed chorobami wenerycznymi. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tych produktów, dopasowanych do indywidualnych oczekiwań. Część z nich pozbawiona jest lateksu, co jest dobrym rozwiązaniem dla osób na niego uczulonych. Dobrej jakości prezerwatywy są tanim, powszechnie dostępnym i najczęściej stosowanym środkiem antykoncepcyjnym. W przeciwieństwie do sposobów hormonalnych nie niosą ze sobą ryzyka pojawienia się skutków ubocznych, czy też działań niepożądanych. Nasza apteka oferuje je w różnorodnych kolorach, rozmiarach, a nawet smakach. Wybór jest jednak kwestią indywidualną i przekłada się na doznania seksualne. Sprawdź przygotowaną przez nas ofertę.

sizer

Durex Classic 3 sztuki

7,49 zł
sizer

Durex Mutual Pleasure 3 sztuki

12,90 zł
sizer

Prezerwatywy new caress Light 3 sztuki

4,49 zł
sizer

Durex Invisible dodatkowo nawilżane 3 sztuk

13,90 zł
sizer

CONAMORE prezerwatywy nawilżające 12 szt.

14,04 zł
sizer

Prezerwatywy new caress classic 3 sztuki

3,93 zł
sizer

Durex Fetherlite Elite 12 sztuk

35,20 zł
sizer

Durex Arouser 12 sztuk

34,90 zł
sizer

Prezerwatywy unimil skyn extra nawilżane 3 sztuki

13,49 zł
sizer

Prezerwatywy new caress wet'N'wild 3 sztuki

3,93 zł
sizer

Durex Emoji extra safe 12 sztuk

33,90 zł
sizer

Durex Extra Safe 3 sztuki

11,49 zł
sizer

Durex Invisible XL 3 sztuki

14,90 zł
sizer

Durex Performa 12 sztuk

36,90 zł
sizer

Durex Invisible dla większej bliskości 10 sztuk

45,90 zł
sizer

Durex Invisible dla większej bliskości 3 sztuki

14,90 zł
sizer

Durex Classic 18 sztuk

38,90 zł
sizer

Durex Arouser 3 sztuki

11,90 zł
sizer

Durex Pleasuremax 12 sztuk

40,90 zł
sizer

Prezerwatywy new caress safeness 3 sztuki

4,17 zł
sizer

Durex Invisible XL 10 sztuk

43,90 zł
sizer

Prezerwatywy unimil skyn large 3 sztuki

12,92 zł
sizer

Prezerwatywy unimil skyn intense feel 3 sztuki

17,01 zł
sizer

Durex Extra Safe 12 sztuk

33,90 zł
sizer

Durex Performa 3 sztuki

11,90 zł
sizer

Durex Pleasuremax 3 sztuki

13,90 zł
sizer

Durex Mutual Pleasure 10 sztuk

43,90 zł
sizer

Durex Fetherlite Elite 3 sztuki

11,90 zł
sizer

Durex Classic 12 sztuk

25,90 zł
sizer

Durex Invisible dodatkowo nawilżane 10 sztuk

41,62 zł
sizer

Durex Strawberry emoji 12 sztuk

40,13 zł
sizer

Durex Arouser emoji 3 sztuki

10,59 zł

Najlepsze prezerwatywy w ofercie Apteki HIT


W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór prezerwatyw znanych marek. Asortyment obejmuje selekcję produktów o różnych grubościach, wielkości i kształcie. W sprzedaży dostępne są najlepsze prezerwatywy dla osób poszukujących wariantów smakowych, nawilżanych lub ekstra cienkich. W ofercie dostępne są:

  • prezerwatywy Durex – m.in. serii Invisible, Extra Safe, Performa, Arouser czy Classic, dostępne w różnych kolorach, rozmiarach i smakach,
  • prezerwatywy Skyn Unimil – m.in. nawilżane i ekstra cienkie, dostępne w pakietach po 3 sztuki,
  • prezerwatywy Conamore,
  • prezerwatywy New Caress,
  • prezerwatywy bez lateksu.

Wysokiej jakości prezerwatywy Apteka HIT oferuje w atrakcyjnych cenach. Można zaopatrzyć się w mniejsze opakowania, zawierające po 3 sztuki lub sięgnąć po większe opakowania zbiorcze. Każda prezerwatywa jest pakowana osobno i odpowiednio zabezpieczona. Aby zapewnić odpowiednie warunki przechowywania kondomy należy trzymać w oryginalnym opakowaniu, tak aby chronić je przed ekspozycją na słońce, wysoką temperaturą czy wilgocią.

Jak dobierać prezerwatywy – Apteka HIT


Jednym z podstawowych kryteriów podziału prezerwatyw jest materiał ich wykonania. Największą popularnością cieszą się produkty zrobione z lateksu, czyli naturalnego kauczuku. Wyróżnia je duża rozciągliwość. Nie każdy jednak ceni sobie to tworzywo, ponieważ może ono nieco osłabiać odczuwanie przyjemności płynącej z seksu. Jest to związane z grubością prezerwatywy. Producenci oferują obecnie klientom jeszcze inne materiały. Drugim problemem może być reakcja alergiczna na sam lateks. Rozwiązania nielateksowe najczęściej wykonane są z poliizoprenu i są cieńsze niż popularny kondom. Wszystkie te modele dostępne są w naszej aptece bez recepty.

Przy wyborze duże znaczenie ma posiadanie przez te produkty atestów bezpieczeństwa, w tym ISO 4074. Taką normę spełniają materiały lateksowe o dużej rozciągliwości i stopniu nieprzepuszczalności. Z tego względu warto sięgać po produkty marek takich jak prezerwatywy Durex, Skyn czy Conamore, które oferują najwyższą jakość ochrony oraz bogatą selekcję rozmiarów, które można z łatwością dopasować do swoich potrzeb.

Na uwagę zasługują także prezerwatywy z perforacjami i wypustkami. One także poprawiają jakość życia seksualnego, ponieważ podczas stosunku stymulują łechtaczkę partnerki, co zwiększa prawdopodobieństwo osiągnięcia orgazmu. Co więcej, niektóre z nich służą przedłużeniu stosunku, opóźniając moment ejakulacji. Wybierać można także spośród modeli w różnych kolorach oraz kondomów smakowych. Obecnie wszystkie z wymienionych rodzajów prezerwatyw można bez trudu zakupić w większości aptek – dostępne są także w naszym asortymencie.

Prezerwatywy bez lateksu – reakcja alergiczna na lateks


Prezerwatywy w większości produkowane są z lateksu, który jest materiałem pochodzenia naturalnego. Pozyskuje się go z naturalnego kauczuku czyli z soku drzew kauczukowych. Sok pozyskiwany jest przez nacinanie kory. Zebrany płyn jest obrabiany następnie z wykorzystaniem substancji alkalicznych. Lateks jest powszechnie postrzegany jako neutralny i bezpieczny w kontakcie ze skórą. Naturalne pochodzenie tworzyw oznacza jednak, że może on w niektórych przypadkach wywoływać reakcję alergiczną.

Wiele osób boryka się jednak z uczuleniem na lateks. Prezerwatywy bez lateksu sprawdzą się dla osób uczulonych na lateks (zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn), wpływając korzystnie na jakość zbliżenia i chroniąc przed niepożądanymi reakcjami organizmu. Objawami reakcji alergicznej mogą być:

  • zaczerwienienie penisa,
  • swędzenie członka,
  • pokrzywka,
  • dolegliwości ze strony układu oddechowego, w tym duszności, napady kaszlu i kataru,
  • wstrząs anafilaktyczny (w skrajnych przypadkach).

W związku z dość powszechnym zjawiskiem nadwrażliwości, przed zakupem prezerwatywy w aptece, warto wykonać test na nietolerancję tego materiału. W tym celu można założyć na kilka chwil lateksowe rękawiczki. W przypadku uczulenia na skórze dłoni pojawią się zmiany skórne, zaczerwienienie lub drobne krosty. Jeśli podejrzewasz u siebie lub u partnera uczulenie na lateks zaopatrzyć się warto w prezerwatywy bez lateksu. Ich trwałość nie różni się niczym pod względem trwałości czy skuteczności.

Jak założyć prezerwatywę?


Pierwsze założenie prezerwatywy może być nieco kłopotliwe, jednak wraz z praktyką, czynność ta okazuje się bardzo prosta. Podczas wyjmowania produktu z opakowania należy zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić jego struktury. Następnie konieczne jest rozwinięcie zrolowanego kondoma bezpośrednio na członku znajdującym się we wzwodzie. Musi mieć to miejsce przed rozpoczęciem stosunku seksualnego. Końcówkę prezerwatywy należy delikatnie ścisnąć, tak aby powstał niewielki zbiorniczek na nasienie.

Nie mniejsze znaczenie ma pokrycie prezerwatywy lubrykantem – zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Może okazać się to pomocne na wypadek suchości pochwy partnerki. Obecnie wśród dużego asortymentu środków antykoncepcyjnych znaleźć można produkty, które wzbogacone są dodatkowo substancją rozgrzewającą lub chłodzącą, co ma zwiększać doznania seksualne i czynić je bardziej intensywnymi.

Po zakończeniu stosunku seksualnego i w trakcie wyjmowania członka z pochwy należy delikatnie przytrzymać kondom, by pozostał na penisie. Prezerwatywa jest produktem jednorazowego użytku i po wykorzystaniu trzeba wyrzucić ją do kosza. Zużytej prezerwatywy nie wolno stosować po raz kolejny.

Najlepsze prezerwatywy dostępne w aptece online


Istotne jest aby prezerwatywy były przechowywane w odpowiednich warunkach. Nie jest dobrym pomysłem noszenie ich np. w tylnej kieszeni spodni lub w portfelu. Najlepiej trzymać je w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze do 25°C, chroniąc przed promieniowaniem słonecznym i wilgocią. W wyniku przegrzania w strukturze lateksu mogą pojawić się prześwity, które mogą prowadzić do pęknięcia lub rozerwania gumy. Przed użyciem należy także zawsze sprawdzić datę przydatności danej sztuki oraz upewnić się, że opakowanie nie było uszkodzone. W sprzedaży można zaopatrzyć się w kondomy dedykowane zarówno dla mężczyzn, jak również dla kobiet.

Prezerwatywy mają przede wszystkim służyć jako środek antykoncepcyjny. W tym zakresie wykazują się dość dużą skutecznością (ok. 90%). Jest to jednak gorszy stopień ochrony niż np. antykoncepcja hormonalna. Co ważne, użycie prezerwatywy chroni także przed przenoszeniem chorób wenerycznych, takich jak kiła, rzeżączka, czy wirus HIV. Stosowanie mechanicznych środków antykoncepcji znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania, co w znacznym stopniu przyczyniło się m.in. do zahamowania epidemii AIDS. Ponadto nadal stanowią jeden z najtańszych i najskuteczniejszych metod antykoncepcji, z której powszechnie korzystać mogą osoby w różnym wieku.