Prezerwatywy
Prezerwatywy
Średnia ocena: 4.6 Na podstawie: 92 ocen
Działanie
Problem
Część ciała
Akcesoria
Sposób aplikacji
Płeć
Wiek

Prezerwatywy Conamore, Durex, New Caress, Skyn - apteka

Wśród asortymentu Apteki Hit można znaleźć prezerwatywy chroniące przed ciążą i chorobami wenerycznymi. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tych produktów, dopasowanych do indywidualnych oczekiwań. Część z nich pozbawiona jest lateksu, co jest dobrym rozwiązaniem dla osób na niego uczulonych. 

sizer
Durex Invisible dla większej bliskości 10 sztuk
45,30 zł
sizer
Durex Performa emoji 3 sztuki
11,00 zł
sizer
Durex Fetherlite Elite 3 sztuki
9,60 zł
sizer
Durex Classic 12 sztuk
23,49 zł
sizer
Durex Performax Intense 10 sztuk
35,00 zł
sizer
Durex Invisible dodatkowo nawilżane 3 sztuk
12,40 zł
sizer
Durex Pleasuremax 3 sztuki
11,90 zł
sizer
Durex Pleasuremax 12 sztuk
37,90 zł
sizer
Durex Performa 12 sztuk
34,90 zł
sizer
Durex Performax Intense 3 sztuki
11,90 zł
sizer
Durex Emoji extra safe 12 sztuk
31,49 zł
sizer
Durex Invisible dla większej bliskości 3 sztuki
13,90 zł
sizer
Durex Fetherlite Elite 12 sztuk
31,00 zł
sizer
Durex Strawberry emoji 12 sztuk
37,50 zł
sizer
Durex Arouser emoji 3 sztuki
9,90 zł
sizer
Durex Extra Safe 12 sztuk
29,90 zł
sizer
Durex Classic 3 sztuki
6,70 zł
sizer
Durex Performa 3 sztuki
9,60 zł
sizer
Durex Extra Safe 3 sztuki
9,00 zł
sizer
Prezerwatywy new caress wet'N'wild 3 sztuki
3,68 zł
sizer
Prezerwatywy new caress Light 3 sztuki
4,20 zł
sizer
Prezerwatywy unimil skyn intense feel 3 sztuki
15,90 zł
sizer
Prezerwatywy unimil skyn extra nawilżane 3 sztuki
10,40 zł
sizer
Prezerwatywy new caress classic 3 sztuki
3,68 zł
sizer
CONAMORE prezerwatywy nawilżające 12 szt.
13,12 zł
sizer
Prezerwatywy new caress safeness 3 sztuki
3,90 zł
sizer
Prezerwatywy unimil skyn large 3 sztuki
12,08 zł

Jak wybrać prezerwatywę?

Dobrej jakości prezerwatywy są tanim, powszechnie dostępnym i najczęściej stosowanym środkiem antykoncepcyjnym. W przeciwieństwie do sposobów hormonalnych nie niosą ze sobą ryzyka pojawienia się skutków ubocznych, czy też działań niepożądanych. Bogato wyposażona apteka oferuje  je w różnorodnych kolorach, rozmiarach, a nawet smakach. Wybór jest jednak kwestią indywidualną i przekłada się na doznania seksualne.

Jednym z podstawowych kryteriów podziału prezerwatyw jest materiał ich wykonania. Największą popularnością cieszą się produkty zrobione z lateksu, czyli naturalnego kauczuku. Wyróżnia je duża rozciągliwość. Nie każdy jednak ceni sobie to tworzywo, ponieważ może ono nieco osłabiać odczuwanie przyjemności płynącej z seksu. Jest to związane z grubością prezerwatywy. Producenci oferują obecnie klientom jeszcze inne materiały. Drugim problemem może być reakcja alergiczna na sam lateks. Rozwiązania nielateksowe najczęściej wykonane są z poliizoprenu i są cieńsze niż popularny kondom. Wszystkie te modele dostępne są w aptece bez recepty.

Nie mniejsze znaczenie ma pokrycie prezerwatywy lubrykantem – zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Może okazać się to pomocne na wypadek suchości pochwy partnerki. Obecnie wśród dużego asortymentu środków antykoncepcyjnych znaleźć można produkty, które wzbogacone są dodatkowo substancją rozgrzewającą lub chłodzącą, co ma zwiększać doznania seksualne i czynić je bardziej intensywnymi. 

Na uwagę zasługują kondomy z perforacjami i wypustkami. One także poprawiają jakość życia seksualnego, ponieważ podczas stosunku stymulują łechtaczkę partnerki, co zwiększa prawdopodobieństwo osiągnięcia orgazmu. O wszystkie rodzaje prezerwatyw można spytać w aptece. Co więcej, niektóre z nich służą przedłużeniu stosunku, opóźniając moment ejakulacji. 

Duże znaczenie ma posiadanie przez te produkty atestów bezpieczeństwa, w tym ISO 4074. Taką normę spełniają materiały lateksowe o dużej rozciągliwości i stopniu nieprzepuszczalności.

Jak założyć prezerwatywę? 

Pierwsze założenie prezerwatywy może być nieco kłopotliwe, jednak wraz z praktyką, czynność ta okazuje się bardzo prosta. Podczas wyjmowania produktu z opakowania należy zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić jego struktury. Następnie konieczne jest rozwinięcie zrolowanego kondoma bezpośrednio na członku znajdującym się we wzwodzie. Musi mieć to miejsce przed rozpoczęciem stosunku seksualnego. Końcówkę prezerwatywy należy delikatnie ścisnąć, tak aby powstał niewielki zbiorniczek na nasienie. 

Po zakończeniu stosunku seksualnego i w trakcie wyjmowania członka z pochwy należy delikatnie przytrzymać kondom, by pozostał na penisie. Prezerwatywa jest produktem jednorazowego użytku i po wykorzystaniu trzeba wyrzucić ją do kosza. Nie wolno stosować jej po raz kolejny.

Istotne jest właściwe przechowywanie artykułów. Nie jest dobrym pomysłem noszenie ich w tylnej kieszeni spodni. Najlepiej trzymać je w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze do 25 stopni Celsjusza, chroniąc przed promieniowaniem słonecznym i wilgocią.

Reakcje alergiczne na lateks 

Wielu mężczyzn boryka się z uczuleniem na lateks. Objawami tego mogą być:

  • zaczerwienienie penisa,
  • swędzenie członka,
  • pokrzywka,
  • dolegliwości ze strony układu oddechowego, w tym duszności, napady kaszlu i kataru,
  • wstrząs anafilaktyczny (w skrajnych przypadkach).

W związku z dość powszechnym zjawiskiem nadwrażliwości, przed zakupem prezerwatywy w aptece, warto wykonać test na nietolerancję tego materiału. W tym celu można założyć na kilka chwil lateksowe rękawiczki. W przypadku uczulenia na skórze dłoni pojawią się zmiany skórne, zaczerwienienie lub drobne krosty.