Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Ciśnieniomierze
Ciśnieniomierze
Średnia ocena: 4.8 Na podstawie: 32 ocen

CIŚNIENIOMIERZE - apteka

Codzienne monitorowanie pracy układu krwionośnego to obowiązek każdego, kto boryka się z nadciśnieniem i innymi chorobami serca. Z drugiej strony wskazane jest to również w przypadku osób zdrowych. Kontrola, jak i wczesne wykrycie potencjalnych nieprawidłowości, umożliwiają podjęcie szybkich i zdecydowanych działań. Dlatego ciśnieniomierz stał się jednym z podstawowych narzędzi medycznych, jaki znajduje się też w wielu domach.

sizer

Microlife BP A2 Basic ciśnieniomierz automatyczny naramienny

179,00 zł
sizer

Microlife BP A1 Basic ciśnieniomierz automatyczny naramienny

129,99 zł
sizer

Vitammy Next 7 ciśnieniomierz naramienny 1 sztuka

109,90 zł
sizer

Ciśnieniomierz naramienny Omron M3 Comfort

160,98 zł
sizer

Ciśnieniomierz naramienny Omron M2 Basic

93,24 zł
sizer

Ciśnieniomierz naramienny Omron M2

116,99 zł
sizer

Ciśnieniomierz naramienny Omron M6 Comfort

359,99 zł
sizer

Ciśnieniomierz automatyczny LD30 1 sztuka Little Doctor

95,99 zł
sizer

Microlife BP B3 AFIB Ciśnieniomierz automatyczny

209,99 zł
sizer

Ciśnieniomierz automatyczny Controly 1 sztuka

85,49 zł
sizer

Ciśnieniomierz automatyczny naramienny Braun ExactFit 3 BUA 6150

130,00 zł
sizer

Microlife BP A150 AFIB ciśnieniomierz automatyczny naramienny

195,49 zł
sizer

Microlife BP B6 Connect AFIB Ciśnieniomierz automatyczny

286,49 zł
sizer

Ciśnieniomierz rodzinny Controly 1 sztuka

96,19 zł
sizer

Ciśnieniomierz Komfort Plus Controly 1 sztuka

109,90 zł
sizer

Ciśnieniomierz automatyczny NISSEI Japan DKS-1031 1 sztuka

219,00 zł

Urządzenia, jakie oferuje nasza apteka, są proste i nie sprawiają większego problemu w dokonywaniu pomiarów. Przede wszystkim gwarantują precyzyjne wyniki i są niezawodne. W sprzedaży mamy wyłącznie sprawdzone klinicznie, jak i cenione przez wielu użytkowników ciśnieniomierze MicroLife. Dzięki nim każdy może na bieżąco monitorować pracę serca i całego układu krążenia.

Ciśnieniomierz – jak wybierać?

To obowiązkowy sprzęt dla każdej osoby, borykającej się z nadciśnieniem czy innymi dolegliwościami związanymi z układem krwionośnym. Nie powinno się jednak wybierać pierwszego urządzenia. Tym bardziej że na rynku dostępne są też modele wymagające użycia dodatkowych narzędzi jak gruszki, służącej do napompowania rękawa, czy stetoskopu.

Z tego powodu właśnie ciśnieniomierze elektroniczne w pełni automatyczne należą do najchętniej wybieranych urządzeń. Są one intuicyjne w użytkowaniu i wystarczy zazwyczaj tylko założyć mankiet na ramię lub nadgarstek, wcisnąć odpowiedni przycisk, a już po chwili uzyska się wynik. Tego rodzaju narzędzia wykorzystują metodę oscylometryczną, badając zmiany ciśnienia w rękawie.

Dużą zaletą dostępnych m.in. w naszej aptece ciśnieniomierzy elektronicznych jest fakt, że nie wymagają specjalistycznej wiedzy czy umiejętności – pomiaru może dokonać niemal każdy. Poza tym, w przeciwieństwie do sprzętów analogowych, mają szereg przydatnych funkcji, w tym zapamiętywanie poprzednich pomiarów. Niewątpliwy atut stanowi fakt, że są lekkie, a przy tym mają niewielkie rozmiary. Tym samym zmieszczą się w szufladzie, jak i w bagażu – łatwo da się je zabrać ze sobą niemal wszędzie.

Jaki ciśnieniomierz sprawdzi się najlepiej?

W aptekach proponowane są różne modele ciśnieniomierzy. Do najpopularniejszych jednak należą elektroniczne – nadgarstkowe i naramienne. Zaletą tych pierwszych są zdecydowanie kompaktowe gabaryty i niewielka masa. Zmieszczą się nie tylko w walizce, ale i w torebce, dzięki czemu, jeśli zachodzi taka konieczność, można go mieć zawsze przy sobie. Samo ich obsługiwanie nie stanowi większego kłopotu – wystarczy założyć opaskę na nadgarstku i wcisnąć przycisk. Z drugiej strony, w porównaniu z urządzeniami z rękawem zakładanym na ramię, nie gwarantują tak wysokiej precyzji.

Oprócz komfortowego użytkowania ważne są też inne cechy. Ciśnieniomierze powinny zawsze spełniać wymagania charakterystyczne dla urządzeń medycznych. Należy sprawdzić, jaki jest obwód rękawa – m.in. od niego zależy dokładność pomiaru i jeśli źle się go zamocuje, wyniki niekoniecznie będą odpowiadały rzeczywistości. Z drugiej strony warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, jakie dany sprzęt posiada. Wspomniana opcja zapamiętywania poprzednich rezultatów pomaga w monitorowaniu ciśnienia z dnia na dzień. Przydają się również różne alerty – zarówno nieprawidłowego pomiaru, jak i bezpiecznych granic. Jeśli ciśnieniomierz jest zasilany bateriami czy akumulatorem – powinien mieć też wyraźny wskaźnik naładowania.

Nasza apteka oferuje różne modele tych urządzeń, dzięki czemu można precyzyjnie dobrać produkt do własnych oczekiwań. Są to urządzenia wysokiej jakości i, przy prawidłowym użytkowaniu, zapewniające wiarygodne wyniki przy każdym badaniu.