Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Czopki doodbytnicze
Czopki doodbytnicze
Średnia ocena: 4.5 Na podstawie: 90 ocen

Czopki doodbytnicze na hemoroidy

Leczenie okolic odbytu wymaga stosowania odpowiednich preparatów. Jedną z najskuteczniejszych metod podania substancji aktywnych, są czopki doodbytnicze, o różnorodnym działaniu. Mogą być one polecane w przypadku wystąpienia stanów zapalnych, podrażnień, hemoroidów lub w czasie terapii poważniejszych dolegliwości. Czopki doodbytnicze dostępne bez recepty zawierają w sobie kompozycję bezpiecznych w stosowaniu składników o działaniu łagodzącym, kojącym oraz przyspieszającym regenerację tkanek. W tej kategorii zebraliśmy szeroki wybór tego typu preparatów, które przyniosą szybką ulgę w bólu czy dyskomforcie, a także będą efektywnie wspierać proces gojenia i pielęgnację okolic odbytu.

sizer

Procto-Glyvenol 10 czopków

31,90 zł
sizer

Proktosedon czopki 12 szt.

46,29 zł
sizer

UniGel Procto 10 czopków

35,99 zł
sizer

Hemorol 12 czopków

24,90 zł
sizer

Posterisan czopki 10 szt.

33,69 zł
sizer

Hemkortin-HC czopki 12 szt.

39,90 zł
sizer

Procto-Hemolan czopki 10 szt.

24,70 zł
sizer

Proktis-M czopki 10 szt.

30,90 zł
sizer

Criorectum Protect czopki 10 szt.

24,75 zł
sizer

Anusir czopki 10 szt.

38,90 zł
sizer

Hemocal 10 czopków

11,24 zł
sizer

Avenoc10 czopków

32,99 zł
sizer

UniGel Procto 5 czopków

24,50 zł
sizer

Proctomina czopki 10 szt.

17,50 zł
sizer

Apirectal czopki 10 szt.

25,99 zł
sizer

Ruskorex czopki 10 szt.

24,13 zł
sizer

Hemorectal 10 czopków

13,47 zł

Czopki doodbytnicze bez recepty w ofercie Apteki HIT

W naszej ofercie zaopatrzyć się można w czopki doodbytnicze bez recepty. W naszej ofercie polecamy preparaty marek takich jak Proktosedon, Crirectum, Procto-Glyvenol, Proktis-M czy UniGel. To preparaty zalecane do stosowania w przypadku wystąpienia przewlekłych stanów zapalnych błony śluzowej odbytu oraz przy podrażnieniach lub pęknięciach śluzówki odbytu. Zawarte w czopkach substancje aktywne podawane są w taki sposób, że mogą skutecznie przeniknąć w miejsce uszkodzonej tkanki, chroniąc je przed rozwojem infekcji oraz przyspieszając regenerację.

Po czopki doodbytnicze zaleca się sięgać w przypadku wystąpienia takich dolegliwości, jak:

 • hemoroidy, czyli żylaki odbytu,
 • uczucie pieczenia, swędzenia, wrażenie kłucia, obrzęki, ból oraz krwawienie okolic odbytu,
 • świąd oraz egzema, 
 • gojenie ran, pęknięć skóry oraz przetok powstających w okolicach odbytu,
 • wewnętrzne uszkodzenia lub podrażnienia błony śluzowej odbytnicy,

a także być stosowane przed planowanymi zabiegami lub jako element rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych okolic odbytu, w celu ochrony przed powstawaniem obrzęków i infekcji.

Preparaty do stosowania doodbytniczego

W jaki sposób działa czopek doodbytniczy? Bezpośrednio po zaaplikowaniu, pomaga skutecznie uśmierzać ból, tamuje krwawienie oraz pomaga w obkurczaniu obrzęków. Dzieje się tak poprzez zastosowania składników aktywnie oddziałujących na ściany naczyń krwionośnych, wzmacniając i zwiększając ich przepustowość. Zawarte w czopkach polimery, po rozpuszczeniu się preparatu tworzą film ochronny. Przyspiesza to proces gojenia ran, zarówno w przypadku ostrych, jak i przewlekłych zmian, a także uszkodzeń śluzówki odbytu i odbytnicy.

Dostępne bez recepty czopki doodbytnicze przeciwzapalne można stosować w przypadku wystąpienia pierwszych objawów związanych z uszkodzeniem skóry lub błony śluzowej odbytu. Przewlekłe i utrzymujące się dolegliwości należy jednak skonsultować z lekarzem specjalistą.

Czopki doodbytnicze i zawarte w nich składniki

Dostępne bez recepty czopki mają działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe, przeciwobrzękowe oraz przeciwbólowe, działają znieczulająco na ranę. Ich receptura oparta jest na selekcji aktywnie działających składników, takich jak m.in.:

 • hydrokortyzon,
 • neomycyna,
 • cynchokaina,
 • eskulina (z kory kasztanowca),
 • wyciąg z wąkroty azjatyckiej,
 • kwas hialuronowy,
 • olejek z drzewa herbacianego,
 • kwiat nagietka,
 • aloes,
 • rumianek,
 • ziele krwawnika.

Zadaniem tych składników jest zmniejszenie przepuszczalności naczyń włosowatych oraz efektywna poprawa napięcia ścian naczyń krwionośnych. W efekcie czopki mają właściwości ściągające. Pomagają wygładzać powierzchnię błony śluzowej okolic odbytu, która w efekcie zyskuje na elastyczności i jest wzmocniona. Umożliwia to zniwelować podrażnienia, szybciej zwalczać stany zapalne, a także ograniczać dolegliwości wywołane przez hemoroidy. Dzięki temu pacjent zyskuje większy komfort, a korzystanie z toalety staje się łatwiejsze, mniej bolesne i bezpieczniejsze – za sprawą okluzji ochronnej oraz obecności miejscowo działających składników znieczulających.

Zapraszamy do zapoznania z ofertą Apteki HIT. Proponujemy atrakcyjne ceny i szeroki wybór najpopularniejszych preparatów stosowanych przy dolegliwościach związanych z okolicami odbytu.