Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Krople do oczu
Krople do oczu
Średnia ocena: 4.7 Na podstawie: 56 ocen
Postać
Działanie
Problem
Część ciała

Krople do oczu bez recepty 

Zbyt długa praca przed komputerem, spędzanie wielu godzin w ogrzewanym pomieszczeniu, zanieczyszczenia i dym papierosowy - te wszystkie czynniki mogą przyczynić się do wysuszenia błony śluzowej oka, a co za tym idzie uczucia pieczenia, swędzenia i „piasku” pod powiekami. Krople do oczu bez recepty to idealny sposób aby zapobiec lub zniwelować te nieprzyjemne objawy, zaleca się stosowanie, dostępnych bez recepty. Przywrócą one odpowiednie nawilżenie i wspomogą procesy regeneracyjne narządu wzroku. 

sizer

Hylo-Gel krople 10 ml

56,90 zł
sizer

Hylo-Comod krople 10 ml

50,90 zł
sizer

Hylo-Care krople do oczu 10 ml

54,90 zł
sizer

Eppi Care krople do oczu 10 ml

46,99 zł
sizer

Hylo-Dual krople 10 ml

52,99 zł
sizer

Vizik krople na suche i zmęczone oczy 10 ml

26,99 zł
sizer

Polcrom krople do oczu 10 ml

12,99 zł
sizer

Hylo-Parin krople 10 ml

57,99 zł
sizer

Hylo-Dual Intense krople do oczu 10 ml

51,99 zł
sizer

Thealoz Duo krople do oczu 10 ml

41,99 zł
sizer

Starazolin HydroBalance krople 10 ml (2 x 5 ml)

16,99 zł
sizer

Artelac krople do oczu 3,2 mg / ml 10 ml

23,31 zł
sizer

Lacrimal krople do oczu 2x5 ml

10,99 zł
sizer

LentoNit K krople do oczu 10 ml

24,90 zł
sizer

Hylo-Fresh krople 10 ml

40,90 zł
sizer

Zabak 0,25 mg/ml Krople do oczu 5 ml

39,99 zł
sizer

Biolan 0,15% 20 minimsów

26,99 zł
sizer

Hyal-Drop Ultra 4S krople do oczu 10 ml

29,99 zł
sizer

Cataroft krople do oczu 10 ml

19,99 zł
sizer

Thealoz Duo Gel żel płynny do oczu 30 pojemników jednodawkowych po 0,4 g

49,59 zł
sizer

Zuma ulga dla oczu 0,4% krople do oczu 10 ml

15,17 zł
sizer

Doppelherz Med Krople do oczu Hialuronian 0,2% 10 ml

16,49 zł
sizer

Lacrimal natura krople do oczu 10 ml

12,49 zł
sizer

Boiron Homeoptic krople 10 pojemników jednodawkowych

19,94 zł
sizer

Zuma świetlik plus krople do oczu 10 ml

13,48 zł
sizer

Ektin krople do oczu 10ml

33,99 zł
sizer

Vizik krople na podrażnione i zaczerwienione oczy 10 ml

26,99 zł
sizer

Ocutears 0,15% 10 ml

33,59 zł
sizer

Lacrimal natura Plus 10 ml

30,42 zł
sizer

Hialeye Duo Emulsja krople do oczu 10ml

32,99 zł
sizer

KeratoStill 10 ml

22,68 zł
sizer

ApoTears 0,2% 10 ml

15,49 zł

Kiedy stosować krople do oczu?

Ryzyko zapalenia spojówki, zespołu suchego oka i innych schorzeń dotyka przede wszystkim osoby, które w swojej pracy zawodowej, w szkole lub na uczelni, wiele godzin spędzają przed ekranami komputerów. Niebieskie światło, które emitowane jest przez większość monitorów, nie tylko męczy narząd wzroku, ale i zaburza funkcjonowanie szyszynki, co upośledza wydzielanie hormonu ułatwiającego zasypianie. Problem pieczenia i swędzenia oczu występuje również u wszystkich miłośników oglądania telewizji, przebywających w zadymionych miejscach oraz uczulonych na pyłki i inne alergeny. Także w środkach komunikacji miejskiej w sezonie zimowym panuje zbyt suche powietrze, co zwiększa parowanie filmu łzowego. Krople do oczu w tym przypadku mogą spełnić funkcję ochrony naszego oka oraz niezbędnego nawilżenia.

Sposobem na uniknięcie niekomfortowych objawów suchości jest nie tylko przestrzeganie właściwej higieny ośrodkowego układu nerwowego, ale i regularne aplikowanie nawilżających i ochronnych kropel do oczu. Krople do oczu bez recepty można kupić za niewielkie pieniądze w każdej aptece. Zanim jednak dokona się wyboru odpowiedniego ich rodzaju, warto zwrócić uwagę na skład oraz to, czy mogą być stosowane przez osoby noszące soczewki kontaktowe oraz dzieci. 

Krople do oczu w zespole suchego oka

Zespół suchego oka to cała grupa schorzeń, w których przebiegu pojawiają się zaburzenia prawidłowego nawilżania powierzchni oka przez film łzowy. W efekcie długotrwałego procesu dochodzi do wysychania spojówki i rogówki. Choroba może uaktywnić się nie tylko pod wpływem czynników zewnętrznych, ale i wewnętrznych. Do tych drugich zalicza się m.in. schorzenia o podłożu autoimmunologicznym np. zapalenie stawów, twardzinę skórną, a także zaburzenia neurologiczne. Nadmierne wysychanie gałki ocznej często pojawia się także w wyniku przewlekłego stosowania niektórych leków (przeciwhistaminowych, przeciwbólowych, obniżających ciśnienie tętnicze krwi i antykoncepcji). 

Niestety, zespół suchego oka jest dolegliwością nieuleczalną. Aby ograniczyć nieprzyjemne symptomy, warto stosować sztuczne łzy i nawilżające krople do oczu, które przez pewien czas zabezpieczają wilgoć gałki ocznej i ochronią ją przed nadmiernym parowaniem filmu łzowego. Dobrym i często stosowanym rozwiązaniem jest również zakup produktów w postaci żelu. 

Czy krople do oczu bez recepty są wystarczające na wszystkie objawy? Kiedy warto zastosować krople do oczu z antybiotykiem? Stosuje się je w przypadku poważnych, bakteryjnych zapaleń spojówki, rogówki i woreczka łzowego. Zakup ich związany jest z koniecznością okazania recepty wydanej przez okulistę. 

Jak wybrać krople do oczu?

Przed zakupem kropli do oczu warto zastanowić się nad tym, jak często będą używane. Jest to związane z wieloma aspektami. Przede wszystkim krótkim terminem ważności tego typu wyrobów medycznych. Osoby, które będą korzystały z kropli do oczu codziennie, zarówno w domu, jak i w pracy, powinny zakupić produkt w wielorazowym opakowaniu. W przypadku sporadycznych aplikacji związanych np. z niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi czy prowadzeniem samochodu lepiej jest wybrać żel lub krople do oczu w ampułkach. 

Przed użyciem zaleca się dokładnie przeczytać ulotkę. Niektóre krople do oczu bez recepty, np. na zapalenie spojówek, mogą powodować chwilowe zaburzenie widzenia czy zaburzenia ostrości, dlatego też najlepiej aplikować je na noc. 

Jednym z podstawowych zasad korzystania ze środków nawilżających narząd wzroku jest zachowanie szczególnej higieny i niedzielenie się tymi produktami z osobami trzecimi. W ten sposób nie ma możliwości przeniesienia bakterii, powodujących poważne stany zapalne. Każdorazowo przed zakropleniem należy dokładnie umyć ręce. 

Co najczęściej znajduje się w składzie kropli do oczu bez recepty? Przeważnie kluczową substancją jest kwas hialuronowy, który występuje w narządzie wzroku w warunkach fizjologicznych. Wiąże on wodę na powierzchni oka i tworzy tym samym warstwę ochronną. Niektóre preparaty wzbogacone są o wyciągi ze świetlika lekarskiego i nagietka. Ten pierwszy ma właściwości lecznicze, a drugi łagodzące. Heparyna, będąca częstym komponentem kropli do oczu, przyspiesza regenerację rogówki i spojówki. Witamina A z kolei znana jest z właściwości wzmacniających narząd wzroku i zapewnia prawidłowe widzenie. Specjalistyczne krople do oczu przepisywane na receptę, poza antybiotykami, mogą zawierać sterydy lub leki przeciwhistaminowe i prostaglandyny. 

Jako środków konserwujących używa się najczęściej buforów fosforanowych, które przedłużają ważność wyrobów medycznych i zapobiega namnażaniu się bakterii. Większość dostępnych na rynku preparatów wzbogacona jest o chlorek polidronium lub też benzalkonium. 

Jak wybrać bezpieczne i skuteczne krople do oczu dla dzieci? Nie są to produkty, które często stosowane są u maluchów. Wyjątek stanowi zespół suchego oka. W tym przypadku warto polecić się farmaceuty. 

Krople do oczu nawilżające soczewki kontaktowe

Osoby korzystające na co dzień z soczewek kontaktowych powinny być szczególnie uważne przy wyborze kropel do oczu. W ich składzie nie może być konserwantów, które mogą uszkodzić strukturę szkieł - ich właściwości optyczne. W związku z tym najlepiej przed zakupem tego produktu zapoznać się z jego ulotką lub poprosić o opinię farmaceutę.