Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Witaminy w ciąży
Witaminy w ciąży
Średnia ocena: 4.5 Na podstawie: 72 ocen

Witaminy dla kobiet w ciąży

W okresie ciąży należy w sposób szczególny dbać o organizm przyszłej mamy i prawidłowy rozwój dziecka. W Aptece HIT zaopatrzyć się można w najlepszej jakości suplementy diety dla kobiet ciężarnych. Wszystkie z nich mają specjalnie wyselekcjonowany skład, bogaty w niezbędne do prawidłowego rozwoju minerały, pierwiastki i witaminy dla kobiet w ciąży. To składniki niezbędne dla prawidłowego przebiegu ciąży oraz zapewnienia dobrego samopoczucia przyszłej mamie. Produkty zebrane w tej kategorii dostępne są w przystępnych cenach i bez recepty.

sizer

MamaDHA Premium + 60 kaps.

49,95 zł
sizer

Femibion 3 Karmienie piersią 28 tabl. + 28 kaps.

69,90 zł
sizer

Femibion 0 planowanie ciąży 28 tabl.

34,90 zł
sizer

DuphaVit Pregna 30 kapsułek

55,00 zł
sizer

Femibion 2 Ciąża 56 tabl. + 56 kaps.

117,50 zł
sizer

Vitrum D3 Forte 120 kaps.

34,99 zł
sizer

ActiFolin 0,8 mg 30 tabletek

15,50 zł
sizer

Doppelherz Aktiv Mama Premium 60 kaps.

45,19 zł
sizer

Prenatal DUO 30 kapsułek twardych + 60 kapsułek żelatynowych

54,99 zł
sizer

Lactinova mama 28 kapsułek

46,99 zł
sizer

OLIMP Chela-Ferr MED 30 kaps.

21,23 zł
sizer

Falvit mama 60 tabl. powl.

35,90 zł
sizer

OLIMP Chela-Ferr Bio-complex 30 kaps.

16,74 zł
sizer

Prenatal UNO 30 kaps.

36,99 zł
sizer

Composita Mama DHA 30 kapsułek + 60 kapsułek

53,30 zł
sizer

Vitrum D3 Forte 60 kaps.

22,49 zł
sizer

OLIMP Chela-Mag B6 Mama 30 kaps.

18,49 zł
sizer

Acti Vita-miner Prenatal + DHA 30 tabl. + 30 kaps.

29,99 zł
sizer

Omegamed Optima Start 30 kapsułek

59,99 zł
sizer

OLIMP Chela-Ferr Forte 30 kaps.

24,18 zł
sizer

PregnaPLUS 30 kaps.

40,99 zł
sizer

OLIMP Gold DHA 30 kaps.

35,84 zł
sizer

Floradix 84 tabl.

41,57 zł
sizer

Femibion 1 Wczesna ciąża 28 tabl.

44,90 zł
sizer

Prevomit tabletki powlekane 28 szt.

22,90 zł
sizer

Actiferol Fe 15 mg 30 sasz.

27,99 zł
sizer

Prenatal Classic 90 kapsułek twardych

69,99 zł
sizer

Femibion 2 Ciąża 28 tabl. + 28 kaps.

79,90 zł
sizer

Pregna VOMI guma do żucia 20 szt.

21,90 zł
sizer

Feminovit + DHA 30 kaps.

38,20 zł
sizer

Actiferol Fe 30 mg 30 kaps.

33,99 zł
sizer

Doppelherz Aktiv Mama 60 kaps.

Dla kobiet w ciąży i karmiących
32,99 zł

Najważniejsze minerały i witaminy dla kobiet w ciąży


Dobierając najlepsze witaminy dla ciężarnych można natknąć się różnorodne trudności i kłopoty. Ma to związek z tym, że często, pierwszym kryterium wyboru jest ilość składników, co nie zawsze przekłada się na ich jakość. Jest to duży błąd, ponieważ nie wszystkie minerały, czy pierwiastki zawarte w suplementach diety będą w wystarczającym stopniu przyswajalne przez organizm.

Badania naukowe wykazały, że istnieje tzw. wielka piątka (big five) substancji, niezbędnych dla prawidłowego rozwoju płodu. Są to:

  • kwas foliowy,
  • żelazo,
  • witamina D,
  • jod,
  • DHA (kwas dokozaheksaenowy).

Uwzględnienie tych składników w codziennej diecie może jednak okazać się wyzwaniem. Specjalne suplementy dla ciężarnych dostarczają do organizmu wymienione substancje w odpowiednio wysokim stężeniu, dzięki czemu większość z nich może zostać przyswojona przez organizm. Przed rozpoczęciem stosowania suplementów diety w ciąży warto zasięgnąć porady lekarza prowadzącego. W ofercie Apteki HIT dostępne są wyłącznie najwyższej jakości preparaty – minerały i witaminy w ciąży należy jednak przyjmować pod okiem specjalisty.

Kwas foliowy – suplementy dla ciężarnych


Kwas foliowy stanowi jedną z najważniejszych i najlepszych witamin dla kobiet w ciąży. To substancja zaliczana do folianów. Ludzki organizm nie jest w stanie sam jej wytwarzać, dlatego musi być dostarczana z zewnątrz. Kwas foliowy (witamina B9) jest odpowiedzialny za prawidłowy rozwój ośrodkowego układu nerwowego u płodu. Bierze także udział w syntezie DNA, co przekłada się na dojrzewanie i rozwój komórek płodu. Lekarze podkreślają, że jest to związek, którego stosowanie znacznie zmniejsza ryzyko powstawania wad cewy nerwowej, co z kolei niesie za sobą prawdopodobieństwo rozwoju rozszczepu kręgosłupa, czy też zespołu Downa. Kwas foliowy dostępny jest w formie łatwych do połknięcia tabletek lub kapsułek do codziennego stosowania, w różnych stężeniach.

Witamina D – witaminy w ciąży


Dobierając witaminy dla ciężarnej nie można pomijać także witaminy D, która powszechnie nazywana również “witaminą odporności” lub “witaminą słońca” gdyż właśnie największe jej ilości pozyskiwane są poprzez ekspozycję na promienie słoneczne. Jest ona niezbędna w utrzymaniu fizjologicznej gospodarki wapniowo-fosforanowej. Ma to wpływ nie tylko na funkcjonowanie narządów dziecka, ale również zapobiega rozwojowi osteoporozy u kobiety. Niedobór tego związku może powodować krzywicę, demineralizację kości i zwiększać ryzyko rozwoju cukrzycy typu I. Przyjmowanie witaminy D w odpowiednim stężeniu jest zalecane nie tylko dla przyszłych mam, ale także w okresie karmienia piersią. W niektórych regionach świata, jak np. w Polsce, wysoki odsetek populacji zmaga się z niedoborami witaminy D, w związku z czym jej suplementowanie warto kontynuować przez cały rok.

Zalecaną dawkę ustala lekarz prowadzący, aby dopasować ja do konkretnych potrzeb organizmu. Przyjmuje się jednak powszechnie, że zalecana dawka witaminy D u kobiet wynosi 1500–2000 IU na dobę. Na tę ilość mają wpływ czynniki takie jak BMI, odnotowane wcześniej niedobory, a także jednostki chorobowe. Dla lepszego przyswajania witaminy D warto zatroszczyć się o obecność w diecie NNKT, w tym szczególnie dobroczynnego DHA (kwasu dokozaheksaenowego).

Suplementy dla ciężarnych z DHA


Popularne suplementy dla ciężarnych uwzględniają dostarczenie do organizmu witamin, minerałów, a także niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Kwas dokozaheksaenowy (DHA) jest jednym z najważniejszych elementów diety kobiety spodziewającej się dziecka. Niestety w diecie mieszkańców Europy Środkowej można naturalnie znaleźć bardzo niewielkie ilości tej substancji. Jego źródłem są głównie owoce morza i ryby morskie. To bardzo wartościowy kwas tłuszczowy i związek, który wspiera prawidłowy rozwój układu nerwowego dziecka. Ma także wpływ na prawidłowy rozwój jego narządu wzroku, biorąc udział przy buduje komórek siatkówki. Zaleca się aby dziennie kobieta w ciąży przyjmowała dawkę ok 600 mg. Taka ilość przyczynia się do zapobiegania przedwczesnym porodom.

Minerały i witaminy dla ciężarnych – żelazo


Dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia ważne są nie tylko suplementy witaminowe, ale także preparaty zawierające niezbędne składniki mineralne. Wśród nich znajduje się m.in. żelazo. Pierwiastek ten podawany w określonym stężeniu zapobiega rozwojowi anemii, co jest szczególnie istotne w okresie ciąży. Badania wykazały, że istnieje duża zależność pomiędzy poziomem żelaza we krwi pępowinowej a zdolnościami poznawczymi i motorycznymi dzieci w wieku przedszkolnym. Niestety, niedobór tego składnika stwierdza się u około 40% kobiet w ciąży. W przeważającej większości są to panie, które są na diecie wegetariańskiej i wegańskiej, chociaż problemy z przyswajaniem żelaza mogą mieć także inne źródła. W związku w okresie trwania ciąży konieczna jest suplementacja żelaza w ilości od 60 do 120 mg żelaza na dobę – co powinien ustalić lekarz prowadzący.

Jod w diecie kobiet ciężarnych


Od obecności jodu w codziennej diecie kobiety w ciąży zależy przede wszystkim właściwy rozwój tarczycy dziecka. Hormony produkowane przez ten gruczoł wpływają z kolei na układ kostny oraz mózg. Ich niedobór może być przyczyną poważnego upośledzenia umysłowego, odklejania się łożyska, a nawet poronienia. Jego suplementacja jest w szczególności ważna w pierwszym trymestrze, czyli już na samym początku ciąży. Zaleca się, aby przyszłe mamy przyjmowały ok. 100 μg tego pierwiastka dziennie. Naturalnie znajduje się on przede wszystkim w rybach morskich (mintaj, dorsz, makrela), a także w algach, czyli produktach trudniej dostępnych w naszej szerokości geograficznej. Suplementacja okazuje się przez to najlepszą metodą dostarczania tego składnika do organizmu.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą dostępnych w Aptece HIT suplementów witaminowych dla kobiet w ciąży. Już od pierwszego trymestru ważne jest aby dostarczać do organizmu wszystkich niezbędnych składników, które przyczyniają się do prawidłowego rozwoju dziecka.