Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Paski testowe
Paski testowe
Średnia ocena: 4.4 Na podstawie: 102 ocen

Paski testowe dla cukrzyków

Wykonując w domu samodzielny pomiar poziomu cukru we krwi niezbędny okaże się przyrząd do wykonania małego nakłucia na skórze oraz aparat do pobrania odczytu, czyli glukometr. Do wykonania testu niezbędna okaże się kroplia krwi włośniczkowej, pobrana z opuszka palca. Aby móc umieścić próbkę w glukometrze, konieczne są specjalne paski testowe do glukometru. To wyroby medyczne, składające się z niewielkich elementów, zaprojektowanych tak, aby ich wymiana mogła przebiegać szybko i łatwo, szczególnie dla osób starszych. W naszej ofercie proponujemy paski testowe Accu-Chek, ConturTS, Cera-Chek, Glucosense oraz innych popularnych marek, pakowane w opakowania po 50 sztuk. 

sizer

Contour Plus test paskowy 50 sztuk

37,88 zł
sizer

Ketodiastix test paskowy 50 sztuk

18,24 zł
sizer

Abra test paskowy 50 sztuk

38,04 zł
sizer

Cera-Chek 1 Code test paskowy 50 sztuk

37,12 zł
sizer

iXell test paskowy 50 sztuk

37,93 zł
sizer

Glucomaxx TEST PASKOWY 50 SZTUK

38,33 zł
sizer

Contour TS test paskowy 50 sztuk

37,88 zł
sizer

Diagnostic Gold Strip test paskowy 50 sztuk

38,28 zł
sizer

Microdot test paskowy 50 sztuk

34,90 zł
sizer

Evercare TEST PASKOWY 50 SZTUK

37,59 zł
sizer

Glucosense test paskowy 50 sztuk

37,59 zł
sizer

PEMPA 3w1 urządzenie do pomiaru glukozy, cholesterolu, kwasu moczowego

189,00 zł
sizer

Glucocard Vital TEST PASKOWY 50 SZTUK

37,15 zł

Paski testowe do glukometru w ofercie Apteki HIT

W tej kategorii zebraliśmy paski testowe do glukometru, które możesz wykorzystać przy wykonywaniu samodzielnego pomiaru poziomu cukru we krwi. Proponujemy również paski do pobierania odczytu z próbki moczu. Poszczególne paski można używać ze wskazanymi przez producenta urządzeniami, dzięki czemu wynik może być jak najdokładniejszy. W ofercie dostępne są także glukometry – urządzenie marki Pempa oferuje aż trzy funkcję: pomiar glukozy, cholesterolu oraz kwasu moczowego.

Paski testowe są odpowiednio nasączone związkami chemicznymi. Aby dostarczyć odczyt, paski wykorzystują metodę elektro transmisji. Poprzez kontakt z próbką krwi związki te powodują powstanie słabego strumienia prądu elektrycznego. Glukometr może ustalić odczyt stężenia cukru we krwi, na podstawie wartości powstałego strumienia prądu. W pasku znajduje się elektroda, wykonana najczęściej z metalu szlachetnego, takiego jak złoto. Pozwala to otrzymać bardzo precyzyjny wynik, dzięki czemu samokontrola poziomu cukru w ciągu dnia staje się niezwykle łatwa.

Paski są wykonane w taki sposób, aby zaaplikowanie na nich kropli krwi było jak najłatwiejsze. Na powierzchni paska znajduje się nieduży otwór w formie krótkiej rurki, który zasysa zgromadzoną na placu krew. Plastikowa obudowa paska dobrze leży w palcach, dzięki czemu założenie i wymiana paska na nowy nie zajmują dużo czasu, a przy tym nie są problematyczne, również i dla osób starszych.

Paski testowe, glukometr oraz inne niezbędniki diabetyka

Każdy diabetyk, który chce samodzielnie kontrolować poziom cukru we krwi, musi zaopatrzyć się w kilka podstawowych akcesoriów:

  • glukometr,
  • nakłuwacz,
  • wymienne, sterylnie pakowane ostrza (czyli lancety),
  • paski testowe do glukometru.

Taki zestaw umożliwi bezpieczne i szybki pobieranie próbek krwi z palca oraz zapewnia precyzyjny odczyt. Jak często należy wykonywać takie samobadanie? W zależności od typu oraz stadium cukrzycy może być to od jednego, do nawet kilku razy w ciągu dobry, zwykle – po posiłku.

Gdzie kupić paski do glukometru? Możesz znaleźć je w ofercie Apteki HIT. Proponujemy szeroki wybór produktów tego typu, dostępnych w atrakcyjnych cenach. Najczęściej paski pakowane są po 50 sztuk, co pozwala łatwo zrobić zapas wymiennych elementów. Pamiętajmy jednak, że paski testowe w uszkodzonym lub przedziurawionym opakowaniu nie będą nadawały się do pobrania próbki. Przed użyciem nie mogą mieć one kontaktu z wilgocią.

Paski testowe oraz jak ich używać

Dokonując samodzielnych pomiarów poziomu cukru we krwi, należy zadbać o odpowiednie warunki. Aby uzyskany odczyt był jak najbardziej precyzyjny i nieprzekłamany, trzeba uważać by nie zabrudzić powierzchni paska. Jest to element niezwykle czuły. Przed wykonaniem testu należy dokładnie umyć i osuszyć ręce. Pozwoli to uniknąć pobrania drobiny wody przez pasek, co mogłoby przekłamać wynik. Sterylne elementy, takie jak lancety, także należy wymieniać po każdym użyciu. Kiedy już próbka zostanie odpowiednio naniesiona na pasek, wynik pojawi się na wyświetlaczu glukometru.

Warto również zatroszczyć się o higienę samego glukometru oraz nakłuwacza – należy regularnie konserwować je według zaleceń producenta. Dzięki temu samodzielnie wykonany test będzie precyzyjnie informował nas o aktualnym poziomie glukozy we krwi. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą kierowaną do diabetyków.