Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Ból gardła u dzieci
Ból gardła u dzieci
Średnia ocena: 4.7 Na podstawie: 52 ocen
Postać
Problem

Leki na ból gardła u dzieci bez recepty

Drapanie i ból gardła może pojawić się niespodziewanie. Może wynikać z przesilenia strun głosowych, przeziębienia lub też przybierać ostrzejszą postać, której przyczyną jest rozwijająca się infekcja. Pierwsze symptomy można łagodzić wykorzystując w tym celu dostępny bez recepty preparat na ból gardła dla dzieci, dostępny w formie syropu, tabletek do ssania czy sprayu do aplikowania bezpośrednio na podrażnioną śluzówkę gardła. Jeśli symptomy nasilają, dobór kolejnych preparatów należy skonsultować z lekarzem.

sizer

Thonsilan syrop 120 ml

28,00 zł
sizer

Paracetamol Hasco syrop smak truskawkowy 150 ml

15,90 zł
sizer

Tantum Verde areozol do gardła 30 ml

22,49 zł
sizer

Uniben aerozol do stosowania w jamie ustnej 30 ml

11,98 zł
sizer

Pedicetamol roztwór doustny 30 ml

18,90 zł
sizer

Natur-sept Med Gardło Lizaki o smaku wiśniowym 6 szt

8,88 zł
sizer

Fiorda Junior o smaku malinowym 15 pastylek do ssania

12,09 zł
sizer

Pedicetamol roztwór doustny 60 ml

27,90 zł
sizer

Strepsils Junior 24 pastylki do ssania

19,50 zł
sizer

Hascosept aerozol 30 g

17,30 zł
sizer

Plantagopharm syrop 200 ml

9,65 zł
sizer

Junior-angin syrop dla dzieci 100 ml

16,92 zł
sizer

Panadol dla dzieci 100 ml

19,80 zł
sizer

Junior-Angin lizaki 8 szt.

9,54 zł
sizer

Junior-Angin tabletki do ssania 24 szt.

15,39 zł
sizer

Pelavo Oskrzela syrop 120ml

32,39 zł
sizer

Ectilan Junior spray 20 ml

22,89 zł
sizer

Lactoangin spray 30 g

21,33 zł
sizer

Septolete Junior 18 pastylek do ssania

13,47 zł
sizer

Larimax T spray 20 ml

25,83 zł
sizer

Junior-Angin tabletki do ssania 36 szt.

17,86 zł
sizer

Miramile Tonsil spray 30 ml

21,99 zł
sizer

Thonsilan syrop 200 ml

40,00 zł
sizer

Natur-sept Med Gardło gumy rozpuszczalne 9 sztuk

6,52 zł
sizer

Gardlox Junior pastylki do ssania o smaku pomarańczowym 16 szt.

14,59 zł
sizer

Laryng Up Junior 24 tabletki do ssania

17,96 zł
sizer

Gardimax Herball Junior o smaku pomarańczowym 24 pastylek do ssania

13,99 zł
sizer

ZDROWY LIZAK MNIAM-MNIAM NA GARDŁO 4+1

7,01 zł

Leki na ból gardła bez recepty w Aptece HIT

W ofercie Apteki HIT zebraliśmy leki na ból gardła bez recepty, które można podawać dzieciom w różnym wieku. Leczenie bólu gardła u niemowląt każdorazowo wymaga konsultacji z lekarzem. W przypadku starszych dzieci, przy pierwszych symptomach bólu gardła, można sięgnąć doraźnie po dedykowane dla nich leki, z bezpiecznym stężeniem substancji aktywnych. Polecamy preparaty wykorzystujące także moc roślinnych wyciągów i witamin, które pomogą wzmocnić barierę ochronną organizmu i zwalczyć rozwijającą się infekcję.

Ból gardła może jednak przerodzić się w bardziej dokuczliwe zapalenie, objawiające się silnym bólem, gorączką i ogólnym osłabieniem. W czasie wizyty lekarz może przepisać odpowiedni lek na ból gardła dla dzieci, w zależności od tego czy jego przyczyną jest infekcja bakteryjna czy wirusowa. Rekonwalescencja małego pacjenta powinna uwzględniać przede wszystkim przyjmowanie dużej ilości płynów, aby nawilżyć gardło, a także odpoczynek.

Owocowy syrop na ból gardła dla dzieci

Syropy i preparaty w kroplach są polecane do podawania młodszym dzieciom oraz maluchom, które nie lubią połykać lub ssać kapsułek. W przypadku niektórych preparatów dawka substancji o działaniu przeciwzapalnym jest skoncentrowana, dzięki czemu wystarczy już niewielka porcja leku. Co więcej, można wybrać syrop na ból gardła dla dzieci w ulubionym smaku malucha. Dzięki temu stosowanie preparatu będzie przyjemniejsze, a dziecko chętniej zgodzi się zażyć porcję syropu. Polecamy produkty Thonsilan, Hasco, SOLbaby (odpowiedni do podawania maluchom już powyżej 12. miesiąca życia), Junior-angin czy Panadol – niektóre dostępne z ułatwiającymi podanie leku aplikatorami.

Tabletki do ssania na ból gardła dla dzieci

Jeśli Twoja pociecha potrafi już przyjmować kapsułki do ssania, w przypadku objawów bólu gardła można sięgnąć po środek właśnie w tej formie. Tabletki na ból gardła dla dzieci mają za zadanie stopniowo rozpuszczać się w buzi, uwalniając składniki aktywne oraz łagodzące. Na rynku dostępny jest spory wybór tego typu środków, jak np. Septolete Junior, Strepsils czy Fiorda Junior. Zawierają one w sobie m.in. wyciąg z porostu islandzkiego, wyciąg z lipy, ekstrakt z prawoślazu, aronię oraz substancje antyseptyczne, takie jak laktoferynę czy amylometakrezol. 

Niektóre maluchy przyjmują leki bardzo niechętnie. Z myślą o nich przygotowaliśmy w ofercie także preparaty na ból gardła w formie lizaków oraz rozpuszczalnych gum. Forma przypominająca klasyczne słodycze ma za zadanie ułatwić nieco podanie maluchowi leku. Tego typu środki warto stosować doraźnie, gdy malec zacznie skarżyć się na drapanie w gardle.

Lek na ból gardła w sprayu

Przy pierwszych objawach bólu gardła, takich jak uczucie suchości, podrażnienie czy drapanie warto sięgnąć po lek na ból gardła w sprayu. Tego typu produkt wyposażony jest zwykle w aplikator z końcówką, która umożliwia podanie preparatu bezpośrednio na ścianę gardła. 

Spraye takie jak Tantum Verde czy Hascosept zawierają w sobie benzydaminę. To składnik o miejscowym działaniu znieczulającym i przeciwobrzękowym, który wspomaga leczenie infekcji wirusowych i bakteryjnych. Polecamy także preparaty na bazie naturalnych olejków eterycznych, jak np. Miramile Tonsil czy Ectilan Junior, zawierający w sobie wyciąg z chrząstnicy kędzierzawej. Po spraye można sięgać przy takich objawach jak chrypka czy łagodząco, np. po zabiegu usunięcia migdałków czy zabiegach stomatologicznych. Dawkowanie warto skonsultować z pediatrą.