Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Na chrapanie
Na chrapanie
Średnia ocena: 4.6 Na podstawie: 98 ocen

Plastry, spray na chrapanie

W ofercie naszej apteki internetowej przygotowaliśmy duży wybór preparatów na chrapanie. Są to plastry, spraye do nosa, a także aerozole do gardła dostępne bez recepty, które mogą być bezpiecznie stosowane przez osoby chrapiące. Dzięki unikalnym mieszaninom składników aktywnych napinają i nawilżają tkanki miękkie tylnej ściany gardła oraz podniebienia, przynosząc długotrwałą ulgę w chrapaniu. W asortymencie mamy nie tylko produkty przeznaczone dla pacjentów zmagających się z zaburzeniami oddychania w trakcie snu. Nasza oferta obejmuje także środki stanowiące idealne rozwiązanie dla chrapiących z powodu zablokowanego nosa wywołanego przez:

sizer

Nie chrap spray do gardła 30 ml

23,59 zł
sizer

Desnoran spray do nosa 30ml

28,08 zł
sizer

Puranox aerozol do gardła przeciw chrapaniu 40 ml

35,70 zł
sizer

OLIVOCAP GARDŁO Spray nawilżający z wit. A+E 20 ml

21,60 zł
sizer

Snoreeze plastry na nos ułatwiające oddychanie duże 10 szt.

20,87 zł
sizer

Snoreeze listki doustne 14 sztuk

21,23 zł
sizer

Snoreeze spray do gardła przeciw chrapaniu 23,5 ml

40,33 zł
sizer

SNOREEZE SPRAY DO GARDŁA PRZECIW CHRAPANIU 14 ML

29,10 zł
sizer

Snoreeze spray do nosa przeciw chrapaniu 10 ml

25,73 zł
  • przeziębienie, 
  • grypę, 
  • przewlekłe zapalenie zatok, 
  • przerośnięte migdałki podniebienne, 
  • alergię. 

Oferowane preparaty skutecznie zwalczają główne przyczyny chrapania. Dzięki starannie dobranym substancjom czynnym ułatwiają przepływ powietrza przez drogi oddechowe, zmniejszając wibracje oraz usuwając dokuczliwe odgłosy powstające w trakcie wydechu.

Spraye na chrapanie do nosa i gardła

Jednym z powszechniejszych zaburzeń oddychania jest chrapanie. O dolegliwości tej mówi się w sytuacji, kiedy dochodzi do zwiotczenia mięśni gardła i podniebienia, a przepływające przez nie powietrze jest wprawiane w niewielkie drgania. Przypadłość bardzo często pogłębia się, kiedy pacjent śpi na plecach. W takiej pozycji język opada ku tyłowi, a usta ulegają otwarciu, na skutek czego obserwuje się zwężenie cieśni gardła. Największym problemem osób zmagających się z tym zaburzeniem jest:

  • uczucie niewyspania, 
  • rozdrażnienie, 
  • ból głowy, 
  • brak koncentracji, 
  • ogólne zmęczenie fizyczne. 

W przypadku łagodnej postaci tego zaburzenia można sięgnąć po dostępny w naszej aptece internetowej spray na chrapanie. Tego rodzaju wyrób medyczny bardzo dobrze nawilża i zmiękcza błonę śluzową, a także poprawia napięcie tkanek gardła. W jego składzie znajdują się najczęściej olejki eteryczne (eukaliptusowy, miętowy, lawendowy, szałwiowy) oraz naturalne ekstrakty roślinne, takie jak wyciąg z imbiru lekarskiego czy z szanty zwyczajnej. W celu uzyskania optymalnych efektów spray należy stosować codziennie przed pójściem spać, spryskując nim tylną ścianę gardła lub aplikując do każdego z otworów nosowych. Istotą działania preparatu jest zwiększenie napięcia podniebienia miękkiego oraz rozszerzenie dróg oddechowych, co skutkuje zmniejszeniem drgań przyczyniających się do powstawania uporczywych dźwięków podczas snu.

Plastry na chrapanie

Łatwy w użyciu spray nie jest jedynym wyrobem medycznym, po który mogą sięgnąć osoby zmagające się z chrapaniem. W ofercie naszej apteki internetowej mamy także plastry na nos, które likwidują objaw utrudnionego przepływu powietrza przez drogi oddechowe na skutek wibracji podniebienia miękkiego. Są to produkty hipoalergiczne i jednorazowego użytku, których dzięki specjalnym sprężystym wkładom delikatnie unoszą skrzydełka nosa, przyczyniając się w ten sposób do zmniejszenia chrapania. Paski znajdujące się w opakowaniu należy przyczepić do miękkich obszarów zlokalizowanych nad najszerszą częścią otworu nosowego. Prawidłowo stosowane plastry na chrapanie nie tylko łagodzą niedrożność nosa i poprawiają jakość snu. Regularnie używane pomagają też trwale zmienić nawyk oddechowy w jamie ustnej, wzmacniając oddychanie przez nos. Tego rodzaju produkty są wytwarzane z elastycznej gumy silikonowej, dzięki czemu są bezpieczne w użyciu i nieszkodliwe dla ciała. By uzyskać pożądane efekty, należy aplikować je na oczyszczoną i dokładnie osuszoną skórę.