Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Inhalatory
Inhalatory
Średnia ocena: 4.4 Na podstawie: 34 ocen

Inhalatory - apteka

Terapie inhalacyjne znajdują zastosowanie w wielu chorobach układu oddechowego. Ta specyficzna metoda podawania środków farmakologicznych jest szczególnie chętnie wykorzystywana w pediatrii. Przy pomocy inhalatora można leczyć nie tylko astmę, ale także przewlekłe zapalenie oskrzeli, rozedmę płuc, mukowiscydozę czy infekcje krtani i tchawicy. Stosowanie leków w formie wziewnej w wielu przypadkach ma przewagę nad podawaniem ich w postaci doustnej oraz dojelitowej. Substancje lecznicze znajdujące się we wdychanych aerozolach przedostają się bezpośrednio do dróg oddechowych, omijając wątrobę, nerki oraz jelita. Do przeprowadzania tego typu terapii doskonale sprawdzają się inhalatory, które ma w ofercie nasza apteka internetowa. Urządzenia te są przeznaczone dla całej rodziny, charakteryzując się wyjątkowo prostą obsługą oraz kompaktowymi rozmiarami. Dzięki temu zapewniają swobodę wykonywania inhalacji w dowolnym miejscu, znakomicie sprawdzając się do użytku zarówno w domu, jak i w trakcie podróży.

sizer

Inhalator tłokowy IT-200 APTEO CARE 1 szt.

125,01 zł
sizer

Zestaw akcesoriów do Inhalatora tłokowego IT-200 APTEO 1 opakowanie

32,90 zł
sizer

Komora inhalacyjna Babyhaler dla dzieci i niemowląt 1 szt.

124,90 zł
sizer

Microlife Wyprawka Maluszka zestaw Laktator BC200 + Termometr NC400 + Inhalator NEB400

599,99 zł
sizer

Novama Familino Pro By Flaem Inhalator Pneumatyczno-tłokowy 1 szt.

189,99 zł
sizer

Canpol babies laktator elektryczny EasyStart 12/201 1 sztuka

240,00 zł
sizer

Microlife NEB 200 Inhalator tłokowy

117,00 zł
sizer

Novama Familino By Flaem Inhalator Pneumatyczno-tłokowy 1 szt.

114,98 zł
sizer

Microlife Maska dla dorosłych do inhalatorów NEB200 NEB400

13,99 zł
sizer

Omron Comp Air C28P Inhalator kompresorowy 1 sztuka

319,99 zł
sizer

Controly Nebulizator Basic tłokowy dla dzieci i dorosłych 1 szt.

88,49 zł
sizer

Controly Nebulizator pneumatyczny compact dla dzieci dorosłych i niemowląt 1 szt.

94,00 zł
sizer

Microlife NEB 100B Inhalator tłokowy

134,82 zł
sizer

Microlife filtry powietrza do inhalatora NEB 100/B 5 szt. 1 op.

7,95 zł
sizer

Microlife Rurki łączące do inhalatora NEB 100/B

7,98 zł
sizer

Microlife Zestaw do inhalatora NEB 100/B (nebulizator, kolanko, ustnik)

29,00 zł
sizer

Microlife NEB 400 Inhalator tłokowy

168,54 zł
sizer

Microlife Mesh NEB 800 Przenośny inhalator

289,99 zł
sizer

Adamed Portable Mesh Air Pro Nebulizator 1 szt.

268,38 zł

W jaki sposób działają inhalatory?

Te innowacyjne urządzenia medyczne są projektowane w ten sposób, aby umożliwiać wygodne oraz bezpieczne przeprowadzanie terapii inhalacyjnych. Inhalator pozwala na podawanie leku przez usta lub przez nos. Dzięki temu środek trafia bezpośrednio do chorego narządu docelowego, omijając układ pokarmowy. W ten sposób można aplikować nawet bardzo małe dawki środka farmakologicznego, nawet kilkakrotnie mniejsze od tych podawanych doustnie, uzyskując taki sam efekt kliniczny. Przeciwwskazaniem do stosowania tej metody leczenia są między innymi: ciężka niewydolność serca, krwotok z dróg oddechowych oraz zaawansowane schorzenia układu oddechowego (nowotwory, gruźlica). Nasza apteka internetowa oferuje bardzo różne inhalatory, wśród których można znaleźć przede wszystkim urządzenia tłokowe oraz pneumatyczno-tłokowe. Zostały one skonstruowane tak, aby wytwarzać mgłę nośnika w dyszy w trakcie przemieszczania się cząstek leku przez pęd strumienia powietrza. Są odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych i bardzo dobrze sprawdzają się w domowym użytku.

Inhalator – kiedy warto po niego sięgnąć?

Łatwe w obsłudze inhalatory domowe, które proponuje nasza apteka internetowa, umożliwiają aplikowanie leków w oskrzelach oraz płucach. Z tego względu mogą być stosowane do łagodzenia objawów towarzyszących wielu różnego rodzaju schorzeniom dróg oddechowych. Urządzenia te mogą stanowić między innymi podstawę leczenia astmy. Podawanie przeciwastmatycznych środków farmakologicznych za pomocą inhalatora nie tylko ułatwia pacjentowi codzienne funkcjonowanie, ale także pomaga utrzymać chorobę pod kontrolą, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci. Ich regularne przyjmowanie zmniejsza duszności, kaszel, uczucie świstu. Ponadto inhalatory doskonale spełniają swoją funkcję w leczeniu przeziębień oraz infekcji wirusowych górnych dróg oddechowych. Prawidłowo przeprowadzona terapia inhalacyjna nawilża drogi oddechowe, a także ułatwia odkrztuszanie zalegającej w nich wydzieliny. Inhalacje mogą być także wykonywane w celach profilaktycznych, zwłaszcza u osób z obniżoną odpornością.

Inhalatory dla dzieci oraz dorosłych

W ofercie naszej apteki internetowej przygotowaliśmy duży wybór inhalatorów przeznaczonych do użytku we wszystkich schorzeniach, w których zalecana jest terapia inhalacyjna. Są to urządzenia dostarczone wyłącznie przez znanych na rynku producentów sprzętów medycznych takich jak Microlife, Novamed oraz Adamed. Sięgając po inhalator, można precyzyjnie zaaplikować lek do miejsca, w którym toczy się choroba, minimalizując ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych. Dostępne w tej kategorii przyrządy pozwalają na samodzielne przeprowadzenie terapii inhalacyjnej, która skuteczniej niż inne metody leczenia dociera do miejsca objętego stanem zapalnym. Inhalatory, które proponuje nasza apteka, pracują z każdym rodzajem leku wziewnego, zapewniając szerokie spektrum zastosowania. Niektóre modele są dostępne w zestawach z maseczkami w różnych rozmiarach, w tym także dla niemowląt i małych dzieci. Wszystkie prezentowane urządzenia charakteryzują się wysoką wydajnością oraz niewielkimi rozmiarami cząsteczek rozpylanego leku.