Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Odciski i pęcherze
Odciski i pęcherze
Średnia ocena: 4.5 Na podstawie: 88 ocen

Odciski i pęcherze

Chyba każdy choć raz miał nieprzyjemność nabawić się bolesnych odcisków na stopach lub dłoniach. Bolesny punkt utrudnia chodzenie, a jeśli nie zostanie odpowiednio opatrzony, bardzo szybko przeradza się w ranę. Jeśli podobne uszkodzenia skóry przytrafiają się Ci dość często, pod ręką warto mieć dobrej jakości plastry na odciski. W przeciwieństwie do standardowych plastrów, posiadają one żelowy wkład, który pomaga szybciej uśmierzyć dokuczliwy ból, a także od razu rozpocząć proces leczenia odcisku. Polecamy wybór najlepszych plastrów, które sprawdzą się w czasie wyjazdów, pieszych wycieczek lub imprez, z okazji których często sięgamy po niewygodne obuwie.

sizer

ABE Płyn na odciski 8 g

8,43 zł
sizer

Compeed plastry na pęcherze mix 5 szt.

18,90 zł
sizer

Compeed plastry na pęcherze wąskie 6 szt.

19,49 zł
sizer

Acerin płyn na skóre 8 g

9,95 zł
sizer

Plastry Salvequick Corn na odciski 6 szt.

7,28 zł
sizer

Plastry duże na pęcherze APTEO 6 sztuk.

13,20 zł
sizer

Compeed plastry na pęcherze na podeszwie sportowe 5 sztuk

20,90 zł
sizer

Compeed plastry na pęcherze na piętę komfort i dyskrecja średnie 5 sztuk

19,90 zł
sizer

Dermatol proszek 5 g

5,90 zł
sizer

Plastry średnie na pęcherze APTEO 6 sztuk.

11,90 zł
sizer

Compeed plastry na odciski między palcami 10 szt.

26,59 zł
sizer

VISCOPLAST POLODERM Plastry na odciski 6 szt.

16,05 zł
sizer

Compeed plastry na odciski średnie 10 sztuk

26,59 zł
sizer

Plastry małe na pęcherze APTEO 6 sztuk.

11,00 zł
sizer

Compeed plastry na pęcherze na piętach dla aktywnych średnie 5 sztuk

21,99 zł
sizer

Compeed plastry na pęcherze średnie 5 szt.

15,90 zł
sizer

Scholl Wodoodporne plastry na odciski z opatrunkiem 8 szt.

19,05 zł
sizer

Scholl 2 w 1 Ekspresowy aplikator na odciski

40,66 zł
sizer

Compeed plastry na odciski na palcach średnie 6 szt.

19,66 zł
sizer

Compeed plastry na odciski między palcami z opatrunkiem z kwasu salicylowego 6 szt.

19,66 zł
sizer

Compeed sztyft przeciw pęcherzom 8 ml

20,90 zł
sizer

Compeed plastry na odciski nawilżające średnie 6 sztuk

20,90 zł
sizer

Compeed plastry na zrogowacenia średnie 6 sztuk

18,90 zł

Plastry na odciski w ofercie Apteki HIT

W naszej ofercie dostępne są żelowe plastry na odciski matek takich jak Compeed, School czy Salvequick. To wygodne w użyciu i funkcjonalne artykuły z pomocą których szybko opatrzysz skórę stóp. Plastry zawierają w sobie aktywne substancje, które pomagają skutecznie zmniejszyć bolesność, a także przyspieszają wchłanianie się płynu wewnątrz pęcherza, chroniąc przed uszkodzeniem skóry.

Odciski oraz pęcherze to reakcja naszej skóry na jednostajny i długotrwały ucisk. Odcisk to zgrubiała skóra, która najczęściej pojawiają się na dłoniach, zwłaszcza gdy pracujemy z narzędziami bez użycia rękawiczek oraz na stopach. W miejscu, które jest przed dłuższy czas uciskane pod skórą może także zacząć formować się pęcherz, czyli mała “poduszka” wypełniona płynem. W momencie gdy pęcherzyk pęknie skóra jest uszkodzona i bardziej podatna na ataki ze strony bakterii.

Winne powstawaniu odcisków i pęcherzy na stopach mogą być m.in.: 

  • niewygodne obuwie, 
  • nieodpowiednie skarpetki (mało chłonne, wykonane w większości z syntetycznych włókien lub zbyt szorstkie), 
  • nadmierna potliwość stóp, 
  • indywidualna anatomia stopy. 

Funkcjonalne plasterki na odciski w różnych wielkościach

Plastry mają za zadanie nie tylko osłonić miejsce formowania się odcisku lub pęcherza, ale także jak najszybciej rozpocząć proces ich leczenia. Mogą mieć formę zbliżoną do standardowych opatrunków z warstwą kleju lub też mieć żelowy wkład, który przyspiesza wchłanianie płynu w odcisku. Dzięki temu rana nie powiększa się, a ból jest skutecznie niwelowany, nawet przez wiele godzin. Dostępne w naszej ofercie plasterki na odciski można wybrać wariancie wodoodpornym, dzięki czemu mogą z nich korzystać nawet osoby zmagające się nadmierną potliwością stóp. Z tego typu opatrunków można także korzystać wybierając się na basen lub na kąpielisko.

Funkcjonalne plastry na pęcherze można w zależności od potrzeb naklejać:

  • ponad piętą,
  • na śródstopiu,
  • na palcach,
  • na spodzie stopy.

W sprzedaży polecamy plastry jednego rodzaju lub zestawy, w których znajdują się plasterki w różnych kształtach. Dzięki temu z łatwością dopasujesz wielkości i kształt opatrunku do danego zacisku tak, aby móc wygodnie założyć skarpetki i obuwie.

Łagodząca maść na odciski

Kiedy możemy w odpowiednich warunkach zająć się dezynfekcją i opatrzeniem rany na stopie, warto sięgnąć po preparat, który pomoże złagodzić ból oraz przyspieszy regenerację skóry. Dla osób, które często mają do czynienia ze zgrubiałą skórą na stopach, polecamy także płyny i maść na odciski. Tego typu produkty zawierają w sobie m.in. kwas salicylowy i mlekowy. Dzięki temu umożliwiają stopniowe pozbycie się zgrubiałej skóry, zmiękczając jej strukturę. Dostępne w naszej ofercie są także specjalne i łatwe w użyciu sztyfty, które chronią przed powstawaniem nowych odcisków i pęcherzy. Jak to działa? Ich receptura ogranicza miejscowo perspirację skóry, dzięki czemu nie ulega ona tak łatwo bolesnym podrażnieniom i otarciom.

Warto uzupełnić domową apteczkę o wybór plastrów na odciski i maści, które pomogą zatroszczyć się lepiej o zdrowie skóry stóp i zniwelować powstające na jej powierzchni odciski i modzele. Zachęcamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą. Proponujemy wybór produktów w atrakcyjnych cenach oraz różnych wariantach.