Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Siniaki
Siniaki
Średnia ocena: 4.8 Na podstawie: 50 ocen

Żele i maści na siniaki bez recepty

Bolesne stłuczenia zdarzają się każdemu, dlatego też w zanadrzu warto mieć maść na siniaki oraz łagodzenie opuchlizny przy stłuczeniach. Tego typu preparat powinien znaleźć się w domowej apteczce, być spakowany na wyjazd, a także znaleźć swoje miejsce w torbie lub treningowym plecaku. Dzięki temu w razie niewielkiego urazu można zareagować szybko, przyspieszając prawidłową regenerację uszkodzonych tkanek. 

sizer

Altacet żel 75g

15,99 zł
sizer

Heparin Hasco Forte żel 35 g

24,99 zł
sizer

Aescin 90tabl.

43,59 zł
sizer

Aescin żel 40 g

23,98 zł
sizer

Sól lecznicza IWONICKA 1 kg

33,99 zł
sizer

Maść arnikowa 25 g ELISSA

15,50 zł
sizer

Maść arnikowa 10 g ELISSA

7,90 zł
sizer

Hirudoid żel 40 g

25,90 zł
sizer

Hirudoid maść 40 g

25,90 zł
sizer

Kinon 200 30 tabl.

43,99 zł
sizer

Boiron Arnigel żel z arniki 45g

22,99 zł
sizer

Difortan żel 100 mg 100 ml

33,59 zł
sizer

Heparin Hasco żel 35 g

19,90 zł
sizer

Difortan żel 100 mg 50 g

22,36 zł
sizer

Altaziaja 75g

8,49 zł
sizer

Aescin 30 tabl.

19,90 zł
sizer

Mobilat żel 50 g

19,90 zł
sizer

Kinon krople 10 ml

35,38 zł

Skuteczny żel na siniaki w ofercie Apteki HIT

Chłodzacy i przeciwbólowy żel na siniaki znajdzie zastosowanie w każdej apteczce. W tej kategorii zebraliśmy wybór skutecznych żeli i maści zawierających składniki o działaniu łagodzącym, chłodzącym (jak np. mentol lub rozmaryn), a także przyspieszającym regenerację uszkodzonych naczyń krwionośnych. To preparaty do stosowania miejscowego na skórę. Pomagają one: 

  • ograniczyć dolegliwości bólowe,
  • zmniejszyć opuchliznę, 
  • szybciej zasklepić ściany naczyń krwionośnych, 
  • przyspieszyć wchłanianie się siniaka, 
  • ograniczyć wielkość podbiegnięcia. 

Jaka jest najlepsza maść na siniaki?

Najlepsza maść na siniaki pomoże zarówno w uśmierzaniu bólu, jak również w regeneracji naruszonych tkanek. W ofercie Apteki HIT dostępne są preparaty zawierające substancje aktywne: octanowinian glinowy, salicylan dietyloaminy, escynę, polisiarczan mukopolisacharydowy, etofenamat, heparynę sodową, a także składniki pochodzenia roślinnego, jak np. ekstrakt z nagietka, arniki górskiej, olejek kamforowy i kosodrzewinowy czy rozmarynowy. W zależności od potrzeb, oferujemy wybór żeli i maści o właściwościach chłodzących, a także przeciwbólowych. 

W jaki sposób powstają siniaki 

Siniak powstaje na skutek naruszenia naczyń krwionośnych, do którego dojść może np. podczas uderzenia lub stłuczenia. Pod skórą zbiera się krew, tworząc w ten sposób podbiegnięcie. Tego typu uszkodzenie narusza także inne tkanki, prowadząc do powstania opuchlizny w danym miejscu. Sińce mają różną barwę – a to dlatego, że w miarę gojenia się rany dochodzi do rozpadu czerwonego barwnika krwi czyli hemoglobiny. Po odcieniu można zatem stwierdzić jak świeży jest dany siniak. Dopiero powstałe stłuczenie będzie miało intensywnie fioletowy odcień, który na przestrzeni kolejnych dni zmieni kolor, stopniowo rozjaśniając się, aż do całkowitego zniknięcia. Zwykle proces ten może zająć od kilku do kilkunastu dni, w zależności od wielkości i intensywności stłuczenia.

Proces gojenia może przyspieszyć maść na siniaki i stłuczenia, która pomoże w szybszej regeneracji naczyń krwionośnych. Warto zatem działać szybko. Żel nałożony na obolałe miejsce, zaraz po urazie, może przyczynić się do zmniejszenia obszaru podbiegnięcia, dzięki czemu siniak będzie mniejszy. 

Suplementacja – lek na siniaki i osłabione naczynia krwionośne

Nie istnieje niestety lek na siniaki. Drobne urazy i stłuczenia zdarzają się bardzo często, zarówno na co dzień, jak i podczas treningu czy wyjazdów. Istnieją natomiast predyspozycje do powstawania bardziej widocznych zasinień, w wyniku stłuczeń, a nawet przy pozornie nieszkodliwych uderzeniach. 

Ogromną rolę w procesie powstawania podbiegnięcia krwią odkrywa elastyczność i trwałość ścianek naczyń krwionośnych. W niektórych przypadkach mogą okazać się one wyjątkowo kruche i podatne na uszkodzenia. Przyczyniają się do tego wiek, moment cyklu menstruacyjnego u kobiet, a także schorzenia przewlekłe, takie jak np. cukrzyca, a także problemy z prawidłową krzepliwością krwi czy funkcjonowaniem układu krążenia. Ponadto, za osłabienie naczyń krwionośnych może odpowiadać także przyjmowanie niektórych leków, takich jak preparaty o działaniu przeciwzakrzepowym, stosowanego przeciwbólowo ibuprofenu czy nawet popularnej aspiryny. 

Osłabienie naczyń krwionośnych może wiązać się także z niedoborami niektórych substancji: żelaza lub witaminy C. W takich przypadkach warto wykonać badanie krwi oraz zasięgnąć porady lekarza, który zaleci odpowiednią suplementację. W naszej ofercie dostępne są preparaty w tabletkach, zawierające m.in. wyciąg z kasztanowca, witaminę K oraz D, które pomagają zatroszczyć się o dobrą kondycję naczyń krwionośnych.