Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
sizer
 • Doppelherz Aktiv Dla mózgu 30 tabl. - 1 - Apteka HIT
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

Doppelherz Aktiv Dla mózgu 30 tabl.

1 opinia
Cena:
20,89 zł
Powiązane produkty
 • sizer

  Doppelherz Aktiv Na włosy i paznokcie + skrzyp 30 kaps.

  25,30 zł
 • sizer

  Doppelherz Aktiv Lecytyna 1200 Forte 30 kaps.

  23,36 zł
 • sizer

  Doppelherz Aktiv Magnez-B6 Ultrafast 20 sasz.

  19,89 zł
 • sizer

  Doppelherz Aktiv Na stres i przemęczenie 30 tabletek

  19,40 zł
 • sizer

  Doppelherz Aktiv Na uspokojenie Forte 20 kaps.

  17,17 zł

Zastosowanie: kwasy tłuszczowe DHA i lecytyna wspomagają procesy nerwowe w mózgu oraz dostarczają substancji budulcowych dla kory mózgowej. Uzupełnienie diety o kwasy DHA i lecytynę jest wskazane w okresach intensywnej pracy umysłowej lub nauki, podczas stresu i przepracowania.

Działanie: preparat zawiera wyjątkową kombinację 11 substancji wpływających korzystnie na pracę kory mózgowej. Jego skład został opracowany zgodnie z najnowszymi wynikami badań dotyczących funkcjonowania i budowy mózgu.

Najnowsze odkrycia naukowe wskazują na ogromną rolę kwasów tłuszczowych DHA w pracy kory mózgowej. Wchodzą one w skład błon komórek nerwowych, w szczególności w rejonach synaptycznych, czyli rejonach odpowiedzialnych za przekazywanie impulsów między komórkami mózgu. Są ważnymi składnikami osłonek mielinowych odpowiedzialnych za odżywienie neuronów i prawidłowe przewodnictwo nerwowe. Kwasy DHA stanowią w siatkówce aż 50% jej masy. Uczestniczą w siatkówce w zamianie impulsów świetlnych na impulsy nerwowe.

W ostatnich latach wykazano, że zwiększona zawartość DHA w diecie wpływa pozytywnie na procesy nerwowe w mózgu, w tym na procesy poznawcze, procesy zapamiętywania oraz zmniejszoną podatność na stres. Z tego powodu zaleca się codziennie spożywanie DHA pod postacią ryb morskich lub oleju lnianego, zawierających znaczne ilości kwasów tłuszczowych typu omega-3. 

Preparat uzupełnia również dietę o lecytynę, która pełni ważną rolę przebiegu procesów uczenia i zapamiętywania. Jednocześnie przyspiesza regenerację układu nerwowego w stanach stresu i wyczerpania nerwowego.

W skład lecytyny sojowej wchodzą ważne dla zdrowia substancje aktywne: cholina, inozytol i nienasycone kwasy tłuszczowe. Składniki te są ważnymi elementami budulcowymi komórek nerwowych oraz umożliwiają syntezę neurotransmiterów - substancji odpowiedzialnych za przekazywanie impulsów nerwowych.

Dodatek mikroelementów (cynk i miedź) oraz witamin z grupy B wspomaga pracę układu nerwowego i sprzyja jego szybszej regeneracji. Miedź odkrywa m.in. rolę w tworzeniu osłonek mielinowych, które odżywiają neurony i odpowiadają za prawidłowe przewodnictwo nerwowe. 

Preparat może być stosowany przez młodzież i osoby dorosłe.

Skład: lecytyna sojowa, olej z łososia, octan D-alfa-tokoferylu (witamina E), amid kwasu nikotynowego (witamina PP), tlenek cynku, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), siarczan miedzi, monoazotan tiaminy (witamina B1), ryboflawina (witamina B2),  cyjanokobalamina (witamina B12), kwas foliowy, żelatyna, mono-diglicerydy kwasów tłuszczowych, olej sojowy, glicerol i sorbitol, tlenki i wodorotlenki żelaza.

Informacja dla chorych na cukrzycę: nie zawiera cukru.

Najpopularniejsze produkty w kategorii Pamięć i koncentracja