Vitapil mama 60 tabletek
1 opiniaSkładniki preparatu VITAPIL mama są bezpieczne dla mam karmiących, a jednocześnie zapewniają kompleksowe wsparcie zdrowia skóry głowy oraz włosów, poprzez dostarczanie niezbędnych witamin i składników mineralnych.
VITAPIL mama został opracowany przez ekspertów z myślą o kobietach po porodzie, w okresie laktacji. Zalecany jest w celu uzupełnienia diety w substancje odżywczeoraz naturalną krzemionkę z bambusa.
VITAPIL mama zawiera 17 składników odżywczych oraz pędy bambusa, które pomagają zachować zdrowe włosy i skórę głowy.
Właściwości składników
- Wyjątkowość krzemionki bambusa - składnikiem dominującym w preparacie VITAPIL mama jest krzem pochodzący z młodych pędów bambusa. Jest on bezpieczny dla kobiet karmiących, ze względu na to, że jego stężenie w pokarmie kobiecym jest niezależne od diety matki. W mleku ludzkim występuje na stałym poziomie 0,05 mg/l – dla porównania w mieszankach mlecznych znajduje się w ilości ok. 0,3mg/l, a w mleku krowim jego ilość to 1,5-2,4 mg/l. Krzem, wraz z choliną – również zawartą w preparacie, wpływa na skład włosa, jego grubość, wytrzymałość i elastyczność. Jak dowodzą badania* wpływają również na zmniejszenie utraty włosów.
- Witamina B6 - Jak działa na włosy? Witamina B6 bierze udział w syntezie wielu enzymów. Odpowiada za prawidłową gospodarkę hormonów, których poziomy mogą być zaburzone podczas okresu połogu. Jednocześnie pirydoksyna odpowiada za rozkład białek spożywanych z dietą do niezbędnych aminokwasów, które mogą być użyte do m.in. budowy helisy keratyny stanowiącej budulec włosa.
- Witamina B12 - Jak działa na włosy? Witamina B12 jest niezbędna do prawidłowych podziałów komórek organizmu, w tym tych, które tworzą cebulki włosa – keratynocytów. Witamina ta ma bardzo istotne znaczenie w produkcji czerwonych krwinek, które aktywnie transportują składniki odżywcze m.in. do cebulek włosa. Brak witaminy B12 w diecie może powodować odbarwienie włosów, a także ich wypadanie.
- Kwas foliowy - Jak działa na włosy? Kwas foliowy jest w naszym organizmie szczególnie ważny dla szybko dzielących się komórek, takich jak keratynocyty i komórki skóry. Wspomagając procesy podziału komórek, zapewnia właściwą wymianę starych na nowe. Kwas foliowy wspomaga też wchłanianie żelaza, co ma wpływ na poprawę poziomu żelaza u kobiet karmiących piersią. Niedobory pokarmowe tego pierwiastka oddziałują na wygląd włosów i paznokci. Kwas foliowy to składnik niedoborowy, bo aż 90% polskich kobiet spożywa go znacznie mniej, niż jest to rekomendowane.
- Selen - Jak działa na włosy? Jest naturalnym przeciwutleniaczem, wspomaga aktywne usuwanie wolnych rodników z organizmu. Selen dba o zdrowe włosy jak również paznokcie, a dodatkowo wspomaga pracę tarczycy. Jest obok jodu pierwiastkiem niezwykle istotnym dla pracy tego małego narządu. Właściwa praca tarczycy również ma związek ze zdrowiem włosów. W Polsce z uwagi na małą zawartość tego pierwiastka w glebie, również zboża, warzywa i owoce zawierają go w małych ilościach.
- Witamina B2 - Jak działa na włosy? Ryboflawina wspomaga metabolizm energetyczny komórek, co ma niezwykle ważne znaczenie w przypadku dzielących się szybko keratynocytów. Niedobory pokarmowe tej witaminy mogą doprowadzić do zahamowania wzrostu włosów oraz ich wypadania. Ryboflawina również jest ważna dla zachowania zdrowej skóry oraz przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu żelaza w organizmie.
- Witamina B1 - Jak działa na włosy? Witamina ta wspomaga metabolizm komórek, a te znajdujące się na opuszce cebulki włosa należą do jednych z najszybciej dzielących się. Wspomaga też wytwarzanie aminokwasów, które są głównym budulcem łodygi włosa. To ważne, biorąc pod uwagę, że specyfika tego, jak rosną nasze włosy powoduje, że na skórze głowy ok. 80% mieszków jest w fazie wzrostu.
- Biotyna - Jak działa na włosy? Biotyna kumuluje cząstki biodostępnej siarki i docierając z krwią do mieszka włosa, usprawnia wbudowywanie ich w strukturę łodygi, co poprawia elastyczność i sprężystość włosa. Biotyna ma także wpływ na metabolizm energetyczny komórek skóry, korzystnie wpływając na jej zdrowie oraz aktywność mieszka włosowego. Dostarczanie biotyny wspomaga zdrowie skóry głowy poprzez normalizację tłuszczowej przemiany materii i zapobiega nadmiernej produkcji sebum przez gruczoły łojowe. Dzięki temu możemy rzadziej myć włosy.
- Kwas pantotenowy - Jak działa na włosy? Odgrywa kluczową rolę w procesie podziałów komórkowych oraz odpowiada za dostarczenie energii, która jest niezbędna do szybszego wzrostu włosów. Jednocześnie odpowiada za przyswajanie wody przez keratynę włosa, dzięki czemu stają się one bardziej sprężyste. Kwas pantotenowy jest także niezbędny w regulacji gospodarki hormonów steroidowych, co ma wpływ na wywarzanie sebum przez gruczoły łojowe obecne na skórze głowy. Ma za zadanie m.in. natłuszczanie łodygi włosa i skóry głowy, ochronę przed przesuszeniem i odparowywaniem wody oraz promieniowaniem UV.
- Niacyna - Jak działa na włosy? Jest odpowiedzialna za wspomaganie głównych przemian metabolicznych w komórce, przez co wpływa na tempo wzrostu włosa. Przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania skóry głowy poprzez wspomaganie aktywnego transportu składników odżywczych do cebulki włosa, co znacząco poprawia wygląd włosów.
- Jod - Jak działa na włosy? Jod wspomaga głównie produkcję hormonów tarczycy (tyroksyna, trójjodotyronina), które regulują działanie całego organizmu. Zapotrzebowanie na jod podczas karmienia piersią wzrasta do około 290 μg dziennie. Niedobory pokarmowe jodu wpływają niekorzystnie na wygląd skóry, w tym skóry głowy, która staje się sucha i szorstka.
- Cynk - Jak działa na włosy? Wpływa na tempo i jakość komórek dzielących się w macierzy cebulki włosa. Cynk odpowiada także za prawidłowe nawilżenie skóry głowy poprzez regulację metabolizmu kwasów tłuszczowych w obrębie skóry głowy. Dzięki temu reguluje wytwarzanie sebum, a włosy stają się lśniące i gładkie. Pierwiastek ten odpowiada także za właściwe wykorzystanie witaminy A (retinolu), która działa na wytwarzanie keratyny i pigmentację łodygi włosa. Cynk jest niezbędny do syntezy białek w tym najważniejszego składnika budulcowego włosów jakim jest keratyna.
- Miedź - Jak działa na włosy? Od ilości miedzi zależy struktura łodygi włosa, co wpływa na ich elastyczność, sprężystość i prawidłową pigmentację włosów. Odpowiednia zawartość pigmentu jest odpowiedzialna za kolor włosów. Znaczne niedobry miedzi mogą powodować nawet utratę pigmentu z włosa oraz nadmierne rozdwajanie się końcówek.
- Witamina A w formie Beta-karotenu - Jak działa na włosy? Witamina A odgrywa rolę w specjalizowaniu się komórek, co jest istotne szczególnie w komórkach szybko dzielących się jak np. mieszek włosowy czy łodyga włosa. Witamina A jest ważna dla zdrowia skóry. Zaburzenia w gospodarce witaminy A prowadzą do nieprawidłowości w złuszczaniu oraz nawilżeniu naskórka. Witamina A odpowiada za skład chemiczny sebum wytwarzanego przez gruczoły łojowe skóry głowy. Niedobory, związane np. z dietą ograniczającą spożycie tłuszczy, produktów zwierzęcych, objawiają się suchością skóry oraz łamliwością włosów i paznokci.
- Krzemionka - Jak działa na włosy? Krzem jest pierwiastkiem niezmiernie ważnym dla naszego organizmu, przez wiele osób niedocenianym, a to prawdziwy dar dla urody. Źródłem krzemionki w VITAPIL mama jest BAMBUS. Jest to jeden z najcenniejszych skarbów, który podarowała nam natura. Rośnie dziko, w krajach tropikalnych i subtropikalnych tj. Chiny, Japonia, Birma, Indie, Malezja. Ta egzotyczna roślina słynie z niezwykle szybkiego wzrostu – osiąga wysokość 45 metrów, a średnica dochodzi do 35 cm. Bambus cechuje się niezwykłą wytrzymałością, elastycznością i umiejętnością regeneracji. Pędy bambusowe są twarde jak skała i odporne jak stal. Młode pędy bambusa są najbogatszym w naturze źródłem krzemu. Zawierają aż 75% krzemionki (dla porównania skrzyp zaledwie 10-15%). Łatwo przeliczyć, że ilość związków krzemu w bambusie jest 5 razy większa, niż w popularnych, dostępnych na rynku produktach ze skrzypem. W badaniach klinicznych dowiedziono, że spożycie związków krzemu ma pozytywny wpływ na wytrzymałość, elastyczność oraz grubość włosów.
- Witamina C - Jak działa na włosy? Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, chroni komórki przed działaniem wolnych rodników. Jednak, jeśli chodzi o wspomaganie zdrowia włosów i skóry głowy, główną jej funkcją jest wspomaganie produkcji włókien podporowych składających się z kolagenu. Kolagen wchodzi w skład włókien podporowych skóry właściwej i ma za zadanie utrzymanie sprężystości tkanek. Dodatkowo keratynocyty, komórki budulcowe łodygi włosa, mają duże zapotrzebowanie na witaminę C, która zapewnia właściwą strukturę białek łodygi włosa. Niedobory pokarmowe tej witaminy mogą objawiać się rozdwajaniem końcówek włosów i ich łamliwością.
- Żelazo - Jak działa na włosy? Żelazo jest głównym składnikiem hemoglobiny, białka zawartego w czerwonych krwinkach, którego główną funkcją jest dostarczenie tlenu do komórek organizmu. Dlatego też, niedobory żelaza skutkują zaburzeniem oddychania komórkowego, co może negatywnie wpływać na podział komórek w cebulce włosa. Wzrastanie włosa może być zahamowane w wyniku niedoborów pokarmowych żelaza. Włosy mogą stać się łamliwe, szorstkie i zacząć wypadać.
- Aminokwasy: metionina, cysteina, lizyna - KOMPLEKS aminQ3 - Jak działają na włosy? Oba aminokwasy w swoim łańcuchu zawierają biodostępną siarkę, która wzmacnia strukturę łodygi, co daje większą wytrzymałość i sprężystość włosów. Jednocześnie same aminokwasy wchodzą w strukturę keratyny. Metionina to aminokwas niezbędny, co oznacza, że organizm nie jest w stanie sam go produkować i należy dostarczać go z dietą. Natomiast cysteina to aminokwas względnie niezbędny, ponieważ może być wytwarzana z metioniny.
Składniki
substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza, chlorowodorek lizyny, glukonian (II) cynku, substancja przeciwzbrylająca: celuloza; L-cysteina, L-metionina, kwas L-askorbinowy, fumaran żelaza (II), sproszkowane pędy bambusa, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu; kwas nikotynowy, selenian (VI) sodu, D-pantotenian wapnia, siarczan (II) miedzi, cyjanokobalamina, chlorowodorek pirydoksyny, monoazotan tiaminy, ryboflawina, kwas pteroilomonoglutaminowy, jodek potasu, D-biotyna.
Sposób użycia
1 kapsułka dziennie w trakcie posiłku (porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia).
Dodatkowe informacje
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Korzystnie działanie składników preparatu, o którym mówią oświadczenia zdrowotne wynika z odpowiedniej ilości składników aktywnych stosowanych zgodnie ze sposobem użycia.