Covi-sept płyn do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk 100 ml
1 opiniaSkładniki:
Etanol - 80 g/100 g
Stosowanie:
Higieniczna dezynfekcja rąk: 3 ml preparatu, po uprzednim umyciu i wysuszeniu rąk (czas kontaktu 30 sekund). Chirurgiczna dezynfekcja rąk: 2 razy po 6-9 ml preparatu wcierać w czyste dłonie (czas kontaktu 3 minuty). Dezynfekcja powierzchni: Nanieść na (lub spryskać) powierzchnię i pozostawić do wyschnięcia (czas kontaktu 30 sekund).
Przeznaczenie produktu:
Płyn przeznaczony do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk, w sytuacjach i obszarach wymagających przestrzegania wysokiego poziomu higieny - placówkach związanych z ochroną zdrowia, przemyśle spożywczym, zakładach użyteczności publicznej, w warunkach przemysłowych i domowych, a także do dezynfekcji powierzchni oraz urządzeń nie mających kontaktu z żywnością. Płyn wykazuje działanie wirusobójcze. Produkt przeznaczony do powszechnego stosowania oraz do zastosowania w obszarze medycznym. Postać użytkowa produktu: Płyn do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk oraz do dezynfekcji powierzchni oraz urządzeń.
Niebezpieczeństwo:
Wysoce łatwopalna ciecz i pary. Działa drażniąco na oczy. Chronić przed dziećmi. Przechowywać z dala od źródeł ciepła, gorących powierzchni, źródeł iskrzenia, otwartego ognia i innych źródeł zapłonu. Palenie wzbronione. Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty. Przechowywać w dobrze wentylowanym miejscu. Przechowywać w chłodnym miejscu. Przechowywać w suchym pomieszczeniu, chronić przed dostępem światła i wilgoci.
Pierwsza pomoc:
Wdychanie oparów: Ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji leżącej. Zapewnić dopływ świeżego powietrza. W razie potrzeby wykonać sztuczne oddychanie i zasięgnąć porady lekarza.
Kontakt z oczami: Usunąć soczewki kontaktowe. Przemyć dużą ilością letniej wody. Zasięgnąć porady lekarza, jeżeli podrażnienie nie ustąpi. Kontakt ze skórą: Zdjąć zanieczyszczoną odzież. Jeżeli wystąpi podrażnienie skóry przemyć wodą i zasięgnąć porady lekarza.
Spożycie: Przepłukać usta dużą ilością wody wykonując czynność przynajmniej 15 minut. Wypluć. Podać dwie szklanki wody do wypicia. U osoby przytomnej wywołać wymioty. Osobę nieprzytomną ułożyć w pozycji bocznej ustalonej. W razie złego samopoczucia zasięgnąć porady lekarza.