sizer
 • Octenilin żel na rany 20 ml - 1 - apteka internetowa HIT
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

Octenilin żel na rany 20 ml

28,90 zł
Powiązane produkty
 • sizer
  Octenisept aerozol 250 ml
  30,90 zł
 • sizer
  Octenisept aerozol 50 ml
  22,68 zł
 • sizer
  UniGel Apotex żel 5 g
  14,98 zł
 • sizer
  UniGel Apotex żel 30 g
  132,00 zł
 • sizer
  Octenisept płyn 1000 ml
  66,90 zł

Opis:

Preparat o działaniu antyseptycznym grzybo i bakteriobójczym oraz nawilżającym. Skutecznie dekontaminuje rany.

Skład:

Glikol propylenowy, Hydroksyetyloceluloza, Chlorowodorek Octenidyny, Woda destylowana.

Dawkowanie:

Przy oczyszczaniu zawsze należy najpierw przepłukać u wyczyścić rany z łatwo usuwalnych warstw, zanim nałożona zostanie na ranę warstwa żelu octenilin żel do ran. Okłady, gazy, kompresy lub inne chłonne materiały czy środki do wypełniania ran mogą być przed użyciem zwilżone lub nasączone preparatem, aby przykryć lub wypełnić ranę warstwą żelu i następnie ją zabandażować. Octenilin żel do ran może pozostawać na powierzchni rany do następnej zmiany opatrunku. W zależności od częstotliwości zmian opatrunku octenilin żel do ran może być stosowany w różnych ilościach: większe ilości: np. w przypadku zmiany opatrunku po kilku dniach mniejsze ilości: w przypadku zmiany opatrunku następnego lub tego samego dnia. W ten sposób powierzchnia rany pozostaje wilgotna, co ułatwia jej dobre oczyszczenie. Warstwy powierzchniowe rozpuszczają ostrożnie, chroniąc ranę i zostają usunięte podczas następnej zmiany opatrunku. Zabieg ten należy powtarzać tak często aż wszystkie warstwy powierzchniowe oraz tkanki martwicze dadzą się łatwo usunąć, a rana będzie optycznie czysta.

Działanie:

Żel do ran można stosować np. : do zwilżania i oczyszczania pokrytych nalotem, zainfekowanych oraz przewlekłych ran skóry, do zwilżania bandaży lub opatrunków w celu przedłużenia ich trwałości, do usuwania stwardniałych warstw, do wspomagania naturalnego procesu gojenia, Stosowanie żelu octenilin żelu do razn jest bezbolesne i jest dobrze tolerowany przez alergików. Szybko zwalcza nieprzyjemny zapach.

Przeciwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek składniik preparatu. Nie stosować na chrząstkę szklistą. Nie stosować w połączeniu z tensydami anionowymi, ponieważ mogą one negatywnie wpływać na właściwości konserwujące preparatu. Nie stosować w kombinacji z produktami zawierającymi PVP-jod. Żelu octenilin żel do ran nie wolno mieszać z innymi środkami do oczyszczania ran, takimi jak mydła, maści, oleje oraz enzymy.

Najpopularniejsze produkty w kategorii Środki opatrunkowe i dezynfekujące