sizer
  • Calpol 6 Plus 250mg/5ml syrop 100 ml - 1 - apteka internetowa HIT
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

Calpol 6 Plus 250mg/5ml syrop 100 ml

1 opinia
19,90 zł
Powiązane produkty
  • sizer
    Panadol dla dzieci 100 ml
    18,50 zł
  • sizer
    Paracetamol Hasco syrop smak truskawkowy 150 ml
    8,38 zł
  • sizer
    Apap Junior 250 mg 10 sasz
    12,90 zł
  • sizer
    Apap dla dzieci Forte zaw. doust. 85 ml
    17,50 zł
  • sizer
    Pedicetamol roztwór doustny 30 ml
    14,09 zł
  • sizer
    Pedicetamol roztwór doustny 60 ml
    21,00 zł

Preparat stosowany w gorączce w przebiegu przeziębienia lub grypy, przy bólach różnego pochodzenia: głowy i zębów, mięśniowych, stawowych, kostnych, po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych, przy bolesnym ząbkowaniu.

Skład:
5 ml zawiesiny zawiera jako substancję czynną 250 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze

Dawkowanie:

  •  dorośli i młodzież powyżej 12 lat: dawka jednorazowa wynosi od 500 mg do 1000 mg paracetamolu (od 10 ml do 20 ml preparatu). Dawkę można powtarzać co 4 godziny, do maksymalnej dawki dobowej 4 g paracetamolu (80 ml preparatu). 
  • dzieci w wieku od 6 do 12 lat: dawkę ustala się wg masy ciała dziecka (przeciętnie jednorazowo od 10 do 15 mg/kg mc.) lub wg poniższego schematu: od 250 mg do 500 mg paracetamolu (od 5 ml do 10 ml leku ). W razie potrzeby dawkę można powtarzać co 4 godziny, ale nie częściej niż 4 razy na dobę.

Wskazania:

Gorączka wystęująca w przebiegu:

  • przeziębienia
  • grypy
  • chorób wieku dziecięcego

Ból o małym lub umiarkowanym nasileniu tj:

  • ból głowy
  • ból zęba
  • bóle mięśniowe, stawowe i kostne
  • bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych
Najpopularniejsze produkty w kategorii Przeziębienie i grypa