Venożel 100 g
1 opiniaWskazania
VENOŻEL Żel przeciwbólowy i przeciwobrzękowy to lek bez recepty dostępny bez recepty w postaci żelu przeznaczony do stosowania miejscowego. Działa kompleksowo: przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Jest polecany w chorobach żył kończyn dolnych, pojawienia się obrzękach pooperacyjnych i pourazowych, zastoinowych kończyn dolnych. Jest przeznaczony do stosowania w przypadku zespołów bólowych związanych z chorobami kręgosłupa, bólach mięśni i stawów po urazach.
Działanie
- Przeciwbólowe.
- Przeciwzapalne.
- Przeciwobrzękowe.
Skład
- 1g żelu zawiera:
- 12mg diklofenaku sodowego (Diclofenacumnatricum), 10mg trybenozydu (Tribenosidum), 5mg escyny (Escinum),
substancje pomocnicze: metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, karbomer, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona
Dawkowanie
Lek ten należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
- Stosować miejscowo na skórę.
- Od 3 do 4 razy na dobę, w odstępach kilkugodzinnych.
- Ilość użytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. Najczęściej zaleca się jednorazowo zastosować pasek żelu o długości około 4 cm.
- Żel należy rozprowadzić i delikatnie wmasować do całkowitego wchłonięcia.
- Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, jeśli leczenie ich nie dotyczy.
Czas trwania leczenia zależy od rodzaju zmian chorobowych oraz od reakcji na leczenie. Zwykle leczenie trwa nie dłużej niż kilka tygodni (najczęściej do 4 tygodni).
Przeciwwskazania
- Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników leku.
- Nie używać na otwarte rany, uszkodzenia oraz na zmiany zapalne skóry.
- Nie stosować ostatnich trzech miesiącach ciąży i w okresie karmienia piersią,
- Przy występowaniu napadów astmy, pokrzywki lub ostrych nieżytów nosa po zastosowaniu kwasy acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.