Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
sizer
 • Skarb Matki Olejuszka 30 ml - 1 - Apteka HIT
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

Skarb Matki Olejuszka 30 ml

1 opinia
Cena:
22,90 zł
Powiązane produkty
 • sizer

  Emolium Dermocare Zmiękczający żel na ciemienuchę 100 ml

  41,90 zł
 • sizer

  ZIAJA ZIAJKA Kremowy olejek myjący dla dzieci na ciemieniuchę hypoalegriczny 300 ml

  8,99 zł

Opis produktu:
Bezpieczny i skuteczny preparat na zmiany łojotokowe (ciemieniuchę) w obrębie owłosionej skóry głowy dziecka. Jedyny preparat dostępny na rynku bez szkodliwych dla dzieci salicylanów.

Skład:
Sunflower Oil, Mineral Oil, Caprylic/Capric Trilyceride, Octyldodecanol, Wax, Birch (Betula Alba) Leaf Extract, Linden (Tilia Vulgaris) Extrakt, Dimethicone Copolyol, Safflower Oil, Parabens.
Wyrób posiada atest Państwowego Zakładu Higieny oraz pozytywną opinię IMiD

Działanie:
olejek przeciw ciemieniusze zawiera preparaty roślinne (olejek z krokosza, ekstrakt z liści brzozy i ekstrakt z kwiatu lipy), które poprzez zawarte w nich związki czynne wpływają hamująco na wydzielanie łoju przez gruczoły łojowe i mają działanie łagodzące. Odpowiednio dobrany skład substancji natłuszczających jak olej słonecznikowy, olej wazelinowy, olej silikonowy przyspiesza odwarstwienie łusek i ich łatwe usuwanie szczoteczką.

Dawkowanie:
Olejek przeciw ciemieniusze nanieść na owłosioną skórę głowy gazikiem lub wacikiem, nasączonym preparatem. Pozostawić na skórze 24 godziny. Następnie umyć głowę, najlepiej delikatnym szamponem Mackar "Skarb Matki" i po wysuszeniu wyczesać włosy miękką szczoteczką.

Preparat nie powoduje podrażnień i jest bezpieczny w użyciu. Preparatu nie można stosować, gdy są zadrapania na skórze. Skuteczność potwierdzona klinicznie.

Uwagi:
Objawy ciemieniuchy mogą nawracać mimo stosowania zasad prawidłowej higieny dziecka.

Najpopularniejsze produkty w kategorii Ciąża i dziecko