Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
sizer
  • Rowachol 30 kaps. - 1 - Apteka HIT
  • Rowachol 30 kaps. - 2 - Apteka HIT
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

Rowachol 30 kaps.

1 opinia
Cena:
17,40 zł
Powiązane produkty
  • sizer

    Cholestil Max 30 tabl.

    21,23 zł

Rowachol stosowany jest w leczeniu i profilaktyce dolegliwości wątrobowo-żółciowych spowodowanych kamicą żółciową.

Skład

1 kapsułka zawiera: alfa-pinen 13,6 mg; beta-pinen 3,4 mg; camphen 5,0mg; cineol 2,0mg; menthon 6,0mg; menthol 32,0mg; borneol 5,0mg oraz substancje pomocnicze.

Wskazania:
Leczenie i profilaktyka dolegliwości wątrobowo-żółciowych spowodowanych kamicą żółciową. Stany skurczowe i dyskineza dróg żółciowych. Pomocniczo przed i po zabiegach chirurgicznych na drogach żółciowych.

Dawkowanie

Dorośli: 1 kaps.3-4 razy dziennie, 30 min przed posiłkiem. Dzieci od6-14 r.ż: 1 kaps. 1-2 razy dziennie, 30 min przed posiłkiem.

Działanie

Preparat o działaniu żółciopędnym i rozkurczowym. Zmniejsza zastójżółci i poprawia funkcje metaboliczne wątroby. Działa rozkurczająco wstanach skurczowych dróg żółciowych i zmniejsza dolegliwości bólowe.Systematycznie przyjmowany ułatwia rozpuszczenie istniejącychcholesterolowych kamieni żółciowych i zapobiega powstawaniu nowych(hamuje aktywność HMGCoA-reduktazy). Preparat szybko wchłania się zprzewodu pokarmowego. Jest metabolizowany w wątrobie i wydalany wpostaci glukuronianów z moczem i żółcią.

Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. I trymestr ciąży i okreskarmienia piersią. Nie stosować u dzieci do ukończenia 6 r.ż. oraz upacjentów z kolką żółciową, ostrymi stanami zapalnymi dróg żółciowych i zuszkodzeniem wątroby.

Najpopularniejsze produkty w kategorii Układ pokarmowy