Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
sizer
  • Ost inj. 20mg/2ml 1ampułko - strzykawka - 1 - Apteka HIT
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

Ost inj. 20mg/2ml 1ampułko - strzykawka

1 opinia
Cena:
94,35 zł

Preparat jest stosowany w reumatologii w leczeniu zmian zwyrodnieniowych stawów, pourazowych i pozapalnych.

Skład

1 ml izotonicznego roztworu zawiera 10,0 mg soli sodowej kwasuhialuronowego oraz chlorek sodu, wodorofosforan sodu, dwuwodorofosforansodu, wodę do iniekcji.

Wskazania

Ból oraz ograniczona ruchomość stawu kolanowego i innych stawów maziówkowych w przebiegu zmian degeneracyjnych i pourazowych.

Dawkowanie

3-5 iniekcji do stawu w odstępach jednotygodniowych. Jednocześniemoże być leczonych kilka stawów. W zależności od stopnia zaawansowaniachoroby korzystny efekt cyklu pięciu iniekcji dostawowych utrzymuje sięco najmniej 6 miesięcy. W razie potrzeby można kurację powtórzyć. Wprzypadku wysięku w stawie wskazane jest jego zmniejszenie poprzezaspirację, odpoczynek, okład z lodu i/lub dostawową iniekcjękortykosterydu. Leczenie preparatem Ost może wtedy być rozpoczęte po 2-3dniach. Zawartość i zewnętrzna powierzchnia ampułkostrzykawki pozostajesterylna tak długo, dopóki sterylne opakowanie pozostaje nieuszkodzone.Wyciągnąć ampułkostrzykawkę ze sterylnego opakowania, odkręcić kapturekz końcówki "Luer lock", założyć odpowiednią igłę (na przykład 19 do 21G) i umocować ją przez delikatne przekręcenie. Jeśli są obecne usunąćpęcherzyki powietrza ze strzykawki przed iniekcją.

Działanie

Uzupełnianie płynu stawowego poprzez dostawowe iniekcje wysokooczyszczonego kwasu hialuronowego poprawia jego wiskoelastycznewłaściwości. To z kolei poprawia jego właściwości smarujące iamortyzujące i zmniejsza mechaniczne przeciążenia stawu. Jest regułąutrzymywanie się działania zmniejszającego ból i poprawy ruchomościstawu przez kilka miesięcy po cyklu 5 iniekcji dostawowych.

Przeciwskazania

Nie powinien być stosowany u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na którykolwiek ze składników.

Najpopularniejsze produkty w kategorii [Nieprzydzielone]