Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
sizer
 • Juvit C 40 ml - 1 - apteka internetowa HIT
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

Juvit C 40 ml

1 opinia
Cena:
14,49 zł
Powiązane produkty
 • sizer

  Cebion krople 30 ml

  15,90 zł
 • sizer

  Ibuvit C krople doustne 30 ml

  9,80 zł
 

Produkt leczniczy Juvit C przeznaczony jest do leczenia stanów niedoboru witaminy C i profilaktyki chorób wywołanych niedoborem witaminy C, przede wszystkim szkorbutu i jego wstępnych objawów, choroby Moellera-Barlowa, w okresie rekonwalescencji, przy stosowaniu diety ubogiej w witaminę C, zwłaszcza u niemowląt karmionych sztucznie.

Witamina C przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego, pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym (przed działaniem wolnych rodników). Ponadto bierze udział w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych, skóry, dziąseł, zębów, chrząstek i kości. Zwiększa przyswajanie żelaza i przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Dawkowanie o ile lekarz nie zaleci inaczej:

 • Niemowlęta i małe dzieci (od 28 dnia życia do końca 24 miesiąca życia): 5-8 kropli raz na dobę dodane do pokarmu lub napoju.
 • Dzieci (od 3 r.ż. do 11 r.ż.): 10 kropli raz na dobę.
 • Młodzież (od 12 r.ż.) i dorośli: 15-20 kropli raz na dobę (w razie większego zapotrzebowania i w niedoborach dawkę można podwoić i przyjmować dwa razy na dobę).

Lek podaje się doustnie. 1 ml leku odpowiada ok. 20 kroplom (nakrętka opakowania wyposażona jest w kroplomierz). Lek może być dodany do pokarmu lub napoju. 

Najpopularniejsze produkty w kategorii Ciąża i dziecko