Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
sizer
 • Ibalgin Sport krem 50 g - 1 - Apteka HIT
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

Ibalgin Sport krem 50 g

1 opinia
Cena:
18,08 zł
Powiązane produkty
 • sizer

  Dip Rilif żel 50 g

  14,87 zł
 • sizer

  Ibum żel 50 g

  18,50 zł
 • sizer

  Ibuprom Effect żel 50 mg/g 60 g

  21,90 zł

Skład:
1 g kremu zawiera 50 mg (5%) ibuprofenu (Ibuprofenum) oraz 200 j.m. heparynoidu (Heparynoidum).

Triglicerydy średniołańcuchowe nasycone, makrogolu eter stearylowy (Steareth-2), makrogolu eter stearylowy (Steareth-21), hydroksyetyloceluloza, kwas stearynowy, alkohol cetylostearylowy, hydroksybenzoesan metylu (E 218), hydroksybenzoesan propylu (E 216), glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Działanie:
Preparat do stosowania miejscowego. Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (pochodna kwasu propionowego) o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Mechanizm działania przeciwzapalnego polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy - enzymu aktywującego jeden ze szlaków przemian kwasu arachidonowego, co prowadzi do zahamowania syntezy prostaglandyn. Zastosowany miejscowo na skórę łagodzi ból, zmniejsza obrzęk, zmniejsza odczyn zapalny. Heparynoid działa przeciwzakrzepowo, przeciwwysiękowo i słabo przeciwzapalnie, przyspiesza wchłanianie krwiaków i obrzęków.

Wskazania:
Miejscowe objawy zapalne ostrych i przewlekłych chorób reumatoidalnych, bóle związane z chorobą zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa. Ibalgin Sport może być również stosowany jako środek pomocniczy w zakrzepowym zapaleniu żył powierzchownych, zapalenie żył wędrujące, zapalenie żylaków, zmiany miejscowe wywołane leczeniem obliteracyjnym żylaków, przeciwdziała stwardnieniom skóry w następstwie przewlekłej niewydolności żylnej, leczenie zapalenia ścięgien oraz zapalenia mięśni i powięzi, leczenie pourazowe oraz leczenie kontuzji odniesionych np. przy uprawianiu sportu, takich jak: obrzęki, stłuczenia, krwiaki pourazowe, urazy stawów, uszkodzenia tkanek okołostawowych.

Dawkowanie:
Dorośli, młodzież od 12 lat: 2 do 3 razy na dobę, co 4 do 5 godzin, warstwę kremu o grubości 1 mm należy rozprowadzić na chorej powierzchni i otaczającej okolicy, a następnie delikatnie wetrzeć. W przypadku schorzeń żył na chore miejsce może zostać zastosowany na noc opatrunek uciskowy. W przypadku leczenia kremem rozległych i bolesnych krwiaków na początku leczenia zaleca się, o ile jest to możliwe, zastosowanie opatrunku okluzyjnego, najlepiej w ciągu nocy. W celu złagodzenia silnego bólu zaleca się uzupełnienie leczenia podaniem ibuprofenu w tabletkach. Tylko lekarz może zlecić stosowanie preparatu u dzieci w wieku od 3 lat do 12 lat.

Przeciwwskazania:
Preparat Ibalgin Sport nie może być stosowany w przypadku występowania nadwrażliwości na ibuprofen, heparynoid lub składniki podłoża kremu. Ponadto leku nie należy stosować u pacjentów, u których po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały napady astmy, pokrzywka lub alergiczny nieżyt nosa.
Preparatu Ibalgin Sport nie należy stosować na otwarte rany, powierzchnię skóry zmienioną dermatologicznie, błony śluzowe i do oczu.

Działania niepożądane:
Po zastosowaniu kremu może wystąpić przemijający rumień lub wysypka. Rzadko mogą wystąpić miejscowe reakcje nadwrażliwości (obrzmienie i zaczerwienienie skóry, pieczenie, świąd, pokrzywka).

Uwagi:
Nie należy stosować na duże powierzchnie ciała w przypadku zwiększenia wyników OB, gdyż stosowanie preparatu może maskować istotne zmiany tego wskaźnika.

Najpopularniejsze produkty w kategorii Leki przeciwbólowe