Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
sizer
 • Xenna zioła 20 sasz. - 1 - Apteka HIT
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

Xenna zioła 20 sasz.

1 opinia
Cena:
7,86 zł
Powiązane produkty
 • sizer

  Senes FIX 30 sasz.

  6,31 zł
 • sizer

  Alax 20 tabletek drażowanych

  11,90 zł
 • sizer

  Figura 1 fix 20 torebek

  8,45 zł

Xenna zioła przeciw zaparciom to naturalny lek w formie saszetek z suszonymi liśćmi senesu do zaparzania. Substancją czynną preparatu są antranoidy, nazywane również sennozydami, zawarte w liściach z rodzaju Senna Mill.

Pojedyncza saszetka zawiera 0,9-1,1 g surowca zielarskiego, co odpowiada 30 mg związków antranoidowych, w przeliczeniu na sennozyd B.

Lek Xenna zioła przeciw zaparciom wskazany jest do doraźnego leczenia zaparć.

Xenna zioła przeciw zaparciom to lek przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia. Produkt dedykowany jest osobom ceniącym naturalne metody terapii. Tradycyjna forma gorącego naparu oraz sposób działania leku sprawiają, iż Xenna zioła przeciw zaparciom to jedna z najchętniej wybieranych aptecznych herbat funkcjonalnych na polskim rynku.

Produkt stanowi doskonały przykład nowoczesnego ziołolecznictwa, łączącego tradycyjną formę ze standaryzowaną zawartością substancji czynnej, gwarantującej powtarzalność dawki.

Sposób użycia:
Saszetkę Xenny zioła przeciw zaparciom należy umieścić w szklance, zalać 200 ml wrzątku i pozostawić do zaparzania na 10 min. Zalecane jest picie pół szklanki do całej szklanki naparu jednorazowo przed snem.

Efekt działania leku następuje po 8-10 godzinach od podania, czyli rankiem następnego dnia. Xenna zioła przeciw zaparciom to lek, którego działanie jest pewne, ale nie gwałtowne.

Skład:
Sennae folium 0,9-1,1 g, co odpowiada 30 mg związków antranoidowych w przeliczeniu na sennozyd B. Zioła do zaparzania w saszetkach

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na substancję czynną. Zwężenie i niedrożność jelit, atonia jelit, ostre stany zapalne w jamie brzusznej (np. zapalenie wyrostka robaczkowego), choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Niezdiagnozowane bóle w jamie brzusznej. Stany odwodnienia z towarzyszącą utratą elektrolitów. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia.

Najpopularniejsze produkty w kategorii Układ pokarmowy