Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
sizer
  • Pangrol 25000 20 kaps. - 1 - Apteka HIT
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

Pangrol 25000 20 kaps.

1 opinia
Cena:
41,99 zł

 Skład:
1 kaps. 25 000 zawiera pankreatynę z trzustek wieprzowych o następującej aktywności enzymów: 25 000 j. Ph. Eur. lipazy; 22 500 j. Ph. Eur. amylazy; 1 250 j. Ph. Eur. proteazy.
Działanie:
Wyciąg enzymów zewnątrzwydzielniczych trzustki wieprzowej, poprawiających trawienie. Każda kapsułka zawiera minitabletki powleczone powłoką oporną na działanie soku żołądkowego, powodującą, że zawartość minitabletek uwalniana jest dopiero w środowisku obojętnym lub lekko zasadowym jelita cienkiego. Chroni to obecne w nich enzymy przed niszczącym działaniem soku żołądkowego. Minitabletki przechodzą do dwunastnicy razem z pokarmem. Pankreatyna zawarta w preparacie nie ulega absorpcji, jest głównie rozkładana lub denaturowana przez soki trawienne lub bakterie, wydalana jest z kałem.
Wskazania:
Przewlekłe zapalenie trzustki. Stany po resekcji trzustki lub jej części. Stany po resekcji żołądka. Mukowiscydoza. Zwężenie przewodu trzustkowego spowodowane chorobą nowotworową (np. trzustki, dróg żółciowych).
Sposób użycia:
Indywidualnie, w zależności od stopnia niewydolności trzustki. Najczęściej zaleca się podawanie 2-4 kaps. preparatu Pangrol 10 000 lub 1-2 kaps. preparatu Pangrol 25 000 w czasie posiłku. W zależności od rodzaju posiłku oraz nasilenia zaburzeń trawienia dawkę tę można znacznie zwiększyć. Nie zaleca się przekraczania 10 000 j.Ph.Eur./kg mc. lipazy na dobę i 600 j.Ph.Eur./kg mc. na posiłek. Kapsułki należy przyjmować w całości, popijając dużą ilością wody. Pacjenci mający trudności z połknięciem całej kapsułki mogą wysypane z kapsułki minitabletki rozpuścić w niewielkiej ilości płynu i zażyć natychmiast po wymieszaniu bez rozgryzania czy żucia, popijając dużą ilością płynu.
Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Najpopularniejsze produkty w kategorii Układ pokarmowy