Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
sizer
 • Nifuroksazyd 200 mg 12 tabl. - 1 - Apteka HIT
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

Nifuroksazyd 200 mg 12 tabl.

1 opinia
Cena:
8,99 zł
Powiązane produkty
 • sizer

  Nifuroksazyd 200 mg 12 kaps.

  7,30 zł
 • sizer

  Loperamide Aurovitas 2 mg 20 kaps.

  9,90 zł
 • sizer

  Loperamid 2 mg APTEO MED 10 kaps.

  8,90 zł
 • sizer

  Loperamid 2 mg APTEO MED 20 kaps.

  13,90 zł

Preparat stosowany w ostrej lub przewlekłej biegunce w przebiegu zakażeń bakteryjnych przewodu pokarmowego.

Skład:

1 tabletka powlekana zawiera nifuroksazyd 200 mg (Nifuroxazidum).

Wskazania:

Ostra biegunki bakteryjna bez objawów zakażenia ogólnego (biegunka podróżnych, biegunka pokarmowa, zapalenie żołądka i jelit).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 4 tabletki na dobę w 4 dawkach podzielonych. Dzieci w wieku powyżej 6 lat : 3 tabletki na dobę w 3 dawkach podzielonych. Podstawową zasadą leczenia biegunki jest nawadnianie. Preparat należy stosować jednocześnie z zachowaniem ścisłej diety z wykluczeniem soków, surowych warzyw i owoców, pikantnych i ciężkostrawnych potraw. Podczas leczenia nie należy pić alkoholu (spożycie alkoholu w takcie leczenia może wywołać reakcję objawiającą się nasiloną biegunką, wymiotami, bólem brzucha). Uwaga! Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni. Uwaga! Nie podawać preparatu Nifuroksazyd 200 dzieciom poniżej 6 roku życia.

Działanie:

Substancja czynna zawarta w preparacie musi zostać uaktywniona przez bakteryjny enzym NADPH-nitroreduktazę do nitroanionu, a następnie do działających elektrofilnie substancji pośrednich. Substancje te wchodzą w niespecyficzne interakcje z bakteryjnymi białkami rybosomalnymi, prowadząc do zahamowania syntezy białka. Substancja czynna zawarta w preparacie działa bakteriobójczo i bakteriostatycznie na większość patogenów jelitowych wywołujących ostre biegunki zakaźne (E. coli, Salmonella spp., Shigella spp., Camphylobacter sp., Yersinie enterocolitica oraz in vitro na Vibrio cholerae i nie choleryczne Vibrio). Preparat nie wywiera działania niepożądanego na fizjologiczną florę bakteryjną jelit i nie powoduje jelitowej dysmikrobii.

Przeciwskazania:

Nadwrażliwość na pochodne nitrofuranu w wywiadzie lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat. Pacjenci ze znanym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (ze względu na ryzyko wystąpienia niedokrwistości hemolitycznej). Preparat jest dobrze tolerowany. Bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje alergiczne takie jak wysypka lub pokrzywka. U pacjentów ze stwierdzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej istnieje ryzyko wystąpienia niedokrwistości hemolitycznej.

Najpopularniejsze produkty w kategorii Biegunka