sizer
  • Ibuprom Sprint Caps 200 mg 24 kaps. - 1 - apteka internetowa HIT
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

Ibuprom Sprint Caps 200 mg 24 kaps.

15,30 zł
Powiązane produkty
  • sizer
    Metafen 10 tabl.
    6,49 zł

Preparat jest lekiem działającym przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Rozpuszczalna w żołądku kapsułka elastyczna zawiera rozpuszczony ibuprofen, który od razu może zostać wchłonięty z przewodu pokarmowego.

Skład:
Ibuprofen (Ibuprofenum) 200 mg.

Wskazania:
Stosowany jest w bólach różnego pochodzenia, w tym: bólach głowy, zębów, mięśniowych, bólach okolicy lędźwiowo-krzyżowej, kostnych i stawowych. Bolesnym miesiączkowaniu. Gorączce.

Dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: w doraźnym leczeniu: 1 do 2 kapsułek doustnie co 4 do 6 godzin (nie należy stosować więcej niż 6 kapsułek na dobę).

Działanie:
Przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.

Przeciwskazania:
Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. U osób w podeszłym wieku nie jest konieczna modyfikacja dawkowania. Nie należy stosować Ibupromu Sprint Caps jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym, innymi lekami przeciwbólowymi oraz kortykosteroidami ze względu na zwiększenie ryzyka występowania działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego. Ibuprofen zmniejsza skuteczność działania leków hipotensyjnych i moczopędnych, nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych oraz może wydłużać czas krwawienia u pacjentów leczonych jednocześnie zidowudyną. Długotrwałe stosowanie ibuprofenu z kwasem aceytylosalicylowym, w dawkach kardioprotekcyjnych, może osłabiać przeciwzakrzepowe działanie kwasu acetylosalicylowego.

Najpopularniejsze produkty w kategorii