sizer
 • Hipp ORS 200 Kleik marchwiowo-ryżowy 200 ml - 1 - apteka internetowa HIT
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

Hipp ORS 200 Kleik marchwiowo-ryżowy 200 ml

6,29 zł
Powiązane produkty
 • sizer
  Smecta 30 sasz.
  23,09 zł
 • sizer
  Enterol 250 10 sasz.
  15,73 zł
 • sizer
  Floractin elektrolity 20 sasz.
  22,26 zł

HiPP ORS 200 to przygotowany z naturalnych surowców, gotowy do spożycia doustny płyn nawadniający o specjalnej kompozycji składników odżywczych i mineralnych, dostosowanej do regulacji zaburzonej gospodarki wodno-elektrolitowej.

Przeznaczenie: Dla niemowląt po 4. miesiącu, do postępowania dietetycznego podczas biegunki - pod nadzorem lekarskim. Wcześniejsze użycie tylko według wskazań lekarza. HiPP ORS 200 jest odpowiedni do stosowania jako element zbilansowanej diety uzupełniającej.

Przygotowanie i stosowanie:
Przed podaniem schłodzić. Przed użyciem wstrząsnąć.
Potrzebną porcję przelać do osobnego naczynia. Pozostałą zawartość butelki zamknąć, wstawić do lodówki i zużyć w ciągu 24 godzin.

Jakość tego produktu w momencie opuszczania zakładu produkcyjnego była bez zarzutu - przed użyciem upewnij się, że butelka nie została naruszona. Bezpieczne zamknięcie próżniowe - klika przy pierwszym otwarciu.

Dawkowanie:
Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, w początkowych 3-4 godzinach biegunki podawać wyłącznie HiPP ORS 200:

 • przy lekkiej biegunce (utrata masy ciała do 3%) - 20-30 ml/kg masy ciała
 • przy średniej biegunce (utrata masy ciała 3-8%) - 30-80 ml/kg masy ciała

Po skutecznym nawodnieniu należy jak najszybciej rozpocząć wprowadzanie zwyczajowych produktów i powrót do diety stosowanej przed zachorowaniem (zgodnie z instrukcją podaną na wewnętrznej stronie etykiety). Dalsza utrata płynów spowodowana oddaniem płynnego stolca i/lub wymiotami powinna być wyrównana dodatkową porcją 50-100 ml HiPP ORS 200 (najlepiej podawanego łyżeczką, w małych odstępach czasu, np. co 5-10 min).

Przeciwwskazania:
Ostra i przewlekła niewydolność nerek, alkaloza metaboliczna, uporczywe wymioty, utrata przytomności/wstrząs, zaburzenia wchłaniania węglowodanów, niedrożność jelit. Nie podawać dziecku, u którego wcześniej wystąpiła alergia na którykolwiek ze składników produktu.

Najpopularniejsze produkty w kategorii Układ pokarmowy