Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
sizer
  • Fervex malinowy 8 sasz. - 1 - Apteka HIT
  • Fervex malinowy 8 sasz. - 2 - Apteka HIT
  • Fervex malinowy 8 sasz. - 3 - Apteka HIT
  • Fervex malinowy 8 sasz. - 4 - Apteka HIT
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

Fervex malinowy 8 sasz.

1 opinia
Cena:
19,09 zł
Powiązane produkty
  • sizer

    Theraflu Zatoki 14 sasz.

    25,99 zł
  • sizer

    Vicks AntiGrip Complex smak cytrynowy 10 sasz.

    16,99 zł
  • sizer

    Vicks AntiGrip MAX 14 sasz.

    26,49 zł
  • sizer

    Febrisan 16 saszetek

    21,29 zł
  • sizer

    Apap Przeziębienie Hot 8 saszetek

    17,11 zł
  • sizer

    Theraflu Total Grip 16 kaps.

    22,99 zł

Fervex o smaku malinowym jest lekiem złożonym wskazanym przy leczeniu objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych takich jak ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła u dorosłych i dzieci powyżej 15 lat. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Maleinian feniraminy zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, przez co udrażnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu. Kwas askorbowy uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie. Lek wskazany do stosowania powyżej 15 roku życia.

Skład

Jedna saszetka zawiera:

  1. paracetamol 500 mg, 
  2. kwas askorbowy 200 mg, 
  3. maleinian feniraminy 25 mg


Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 15 lat: 1 saszetka 2 lub 3 razy na dobę. Przerwy pomiędzy podaniem kolejnych dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny. W przypadku zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min), należy zachować co najmniej 8-godzinne przerwy pomiędzy dawkami. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej lub zimnej wody. Produktu nie należy stosować dłużej niż 5 dni bez porozumienia z lekarzem. W leczeniu stanów grypopodobnych lepiej jest przyjmować lek rozpuszczony w gorącej wodzie, wieczorem, jak najszybciej od wystąpienia objawów.

Wskazania

Doraźne leczenie objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła) u dorosłych i dzieci powyżej 15 lat

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancje pomocniczą; ciężka niewydolność wątroby lub nerek; jaskra z wąskim kątem; rozrost gruczołu krokowego z towarzyszącą retencją moczu; dzieci poniżej 15 lat, nietolerancja fruktozy, zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedobór sacharazy-izomaltazy (zawiera sacharozę).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ryzyko wystąpienia uzależnienia, głównie psychicznego, obserwowane jest głównie w przypadku stosowania dawek większych niż zalecane oraz w przypadku długotrwałego leczenia. Aby uniknąć ryzyka przedawkowania, należy poinformować pacjenta, aby nie przyjmował produktu jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. U osób dorosłych o masie ciała większej niż 50 kg, całkowita dawka dobowa paracetamolu nie może być większa niż 4 gramy.

Picie napojów alkoholowych lub przyjmowanie środków uspokajających (zwłaszcza barbituranów) nasila działanie uspokajające leków przeciwhistaminowych, dlatego należy unikać jednoczesnego ich przyjmowania. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u pacjentów głodzonych i regularnie pijących alkohol. Paracetamol należy stosować ostrożnie u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (G-6-PD) i reduktazy methemoglobinowej. Lek zawiera sacharozę. Należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą. Może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu.

Podmiot odpowiedzialny

  1. UPSA SAS,
  2. Francja


Dystrybutor

  1. MagnaPharm Poland Sp. z o.o.,
  2. Al. Jerozolimskie 146 D,
  3. 02-305 Warszawa


Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Najpopularniejsze produkty w kategorii Przeziębienie i grypa