Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
sizer
 • Essentiale Forte 300 mg 50 kapsułek - 1 - Apteka HIT
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

Essentiale Forte 300 mg 50 kapsułek

1 opinia
Cena:
30,90 zł
Powiązane produkty
 • sizer

  Esseliv Forte 50 kaps.

  23,99 zł
 • sizer

  Sylimarol 70 mg 30 tabletek drażowanych

  14,50 zł
 • sizer

  Sylimarol 35 mg 60 tabletek drażowanych

  19,90 zł
 • sizer

  Liv 52 100 tabl.

  37,64 zł
 • sizer

  Boldaloin 30 tabl.

  13,99 zł
 • sizer

  OLIMP Essentix 30 kaps.

  20,22 zł
 • sizer

  Essylimar 40 szt.

  28,09 zł
 • sizer

  Esseliv Max 450 mg 30 kaps.

  20,49 zł
 • sizer

  Altra kapsułki 20 szt.

  8,99 zł
 • sizer

  Lagosa 150 mg 25 tabl. draż.

  18,09 zł
 • sizer

  Sylimarol Cholesterol 30 kapsułek

  16,56 zł
 • sizer

  Sylimarol Detox 30 kapsułek

  16,80 zł
 • sizer

  Sylimarol Gastro 30 kapsułek

  12,60 zł
 • sizer

  Olimp Gold Sylimaryna 100 mg 30 kapsułek

  15,94 zł
 • sizer

  EsseAPTEO Max 30 kaps.

  19,99 zł

Essentiale Forte to produkt leczniczy stosowany w chorobach wątroby.

Skład


Substancją czynną leku Essentiale Forte są fosfolipidy z nasion soi zawierające (3-sn-fosfatydylo)cholinę, 1 kapsułka zawiera 300 mg.

Substancje pomocnicze to: rafinowany olej sojowy, uwodorniony olej rycynowy, uwodornione glicerydy pochodzenia roślinnego (Witepsol W 35), trójglicerydy wyższych kwasów tłuszczowych (Witepsol S 55), etanol, etylowanilina, p-metoksyacetofenon, α-tokoferol.

Otoczka: żelatyna, tlenek żelaza żółty (E 172), tlenek żelaza czarny (E 172), tlenek żelaza czerwony (E 172), tytanu dwutlenek (E 171), sodu laurylosiarczan, woda oczyszczona.

Wskazania do stosowania Essentiale Forte kapsułki


Preparat zmniejsza subiektywne dolegliwości pacjenta takie jak: brak apetytu, wrażenie ucisku w prawym nadbrzuszu spowodowane uszkodzeniem wątroby w wyniku nieprawidłowej diety, działania substancji toksycznych lub w przebiegu zapalenia wątroby.

Działanie


Essentiale forte zawiera niezbędne fosfolipidy (Phospholipidum essentiale), które są estrami glicerolowymi kwasu cholinofosforowego i nienasyconych kwasów tłuszczowych: linolowego, linolenowego i oleinowego. Fosfolipidy te ze względu na zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych w łańcuchach bocznych nie mogą być syntezowane w organizmie.
Fosfolipidy zawarte w Essentiale Forte po dostaniu się do wątroby są wbudowywane w błony komórek wątrobowych. Powoduje to uzupełnienie istniejących ubytków powstałych wskutek procesu chorobowego oraz szybszą regenerację uszkodzonych komórek wątrobowych. Fosfolipidy są niezbędne w procesie różnicowania się i proliferacji komórek wątrobowych. Hamują procesy włóknienia w wątrobie poprzez zmniejszenie produkcji kolagenu i zwiększenie aktywności rozkładającego go enzymu - kolagenazy. Wbudowywane w błony komórek wątrobowych fosfolipidy powodują obniżenie wrażliwości tych komórek na mogące uszkadzać je czynniki układu odpornościowego. Fosfolipidy są wydzielane do żółci, w której powodują obniżenie stosunku cholesterol/fosfolipidy i zwiększenie rozpuszczalności w niej cholesterolu – dzięki emulgującym właściwościom niezbędnych fosfolipidów, ma to duże znaczenie w profilaktyce kamicy żółciowej. Fosfolipidy obok kwasów żółciowych odgrywają ważną rolę w trawieniu tłuszczów i wchłanianiu się rozpuszczonych w nich witamin. Ponadto wielonienasycone kwasy tłuszczowe wchodzące w skład fosfolipidów zmniejszają stężenie cholesterolu i normalizują poziom lipoprotein w surowicy - wykazując korzystne działanie przeciwmiażdżycowe. Zwiększają także transport cholesterolu z tkanek pozawątrobowych do wątroby i aktywują enzymy lipolityczne. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe poprawiają przepływ krwi w naczyniach poprzez zmniejszanie adhezji krwinek płytkowych i zwiększenie elastyczności krwinek czerwonych.

Essentiale Forte - dawkowanie


Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 2 kapsułki 3 razy na dobę.

Kapsułki należy przyjmować w czasie posiłków, nie rozgryzając (popijając, np. szklanką wody).

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Przeciwwskazania


Leku Essentiale Forte nie można stosować:

 • jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną, soję, orzeszki ziemne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Działania niepożądane


Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częstość nieznana (częstość występowania nie może być określona na podstawie dostępnych danych): może wystąpić reakcja alergiczna, taka jak rumień, wysypka, pokrzywka, świąd, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, np. nudności, luźne stolce, biegunka, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej.

Ostrzeżenia i środki ostrożności


Przed rozpoczęciem stosowania Essentiale Forte należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie leku Essentiale Forte nie może zastąpić wykluczenia z diety substancji szkodliwych, które wywołują uszkodzenie wątroby (np. alkoholu).

W przewlekłym zapaleniu wątroby stosowanie leczenia wspomagającego lekiem Essentiale Forte jest uzasadnione tylko, gdy w trakcie terapii pacjent odczuwa poprawę ogólnego samopoczucia.

Stosowanie z innymi lekami


Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach które pacjent planuje stosować.

Stosowanie z jedzeniem i piciem


Kapsułki należy przyjmować w czasie posiłków, nie rozgryzając (popijając, np. szklanką wody).

Ciąża i karmienie piersią


Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nasiona sojowe są często składnikiem pożywienia, jak dotąd nie zaobserwowano szkodliwego wpływu na przebieg ciąży podczas ich stosowania. Nie przeprowadzono jednak wystarczających badań. W związku z powyższym, stosowanie leku w czasie ciąży i karmienia piersią nie jest zalecane.

Podmiot odpowiedzialny


Sanofi-Aventis Sp. z o.o.
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa

Najpopularniejsze produkty w kategorii Zdrowa wątroba