Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
sizer
 • Esseliv Forte 50 kaps. - 1 - Apteka HIT
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

Esseliv Forte 50 kaps.

1 opinia
Cena:
23,99 zł
Powiązane produkty
 • sizer

  Essentiale Forte 300 mg 50 kapsułek

  30,90 zł
 • sizer

  Essetil complex kapsułki 40 szt

  16,29 zł
 • sizer

  Essentiale MAX 30 kaps.

  36,50 zł
 • sizer

  OLIMP Essentix 30 kaps.

  20,22 zł
 • sizer

  Essetil FORTE 600 mg 30 kapsułek

  19,99 zł

Preparat stosowany wspomagająco w leczeniu zaburzeń czynnościowych wątroby, dróg żółciowych oraz kamicy żółciowej.

Skład:
(1 kapsułka): Fosfolipidy z nasion soi zawierające polinylofosfatydylocholinę 300 mg. Substancje pomocnicze: olej sojowy, utwardzony tłuszcz, wanilina, indygotyna, tlenek żelaza czerwony, dwutlenek tytanu, tlenek żelaza żółty.

Działanie:
Fosfolipidy sojowe będące estrami kwasu cholinofosforowego i nienasyconych kwasów tłuszczowych: linowego, linolenowego i oleinowego wywierają działanie ochronne i regeneracyjne na komórki wątroby. Dostarczone do ustroju wbudowują się w błony komórkowe i cytoplazmatyczne komórek wątroby (hepatocytów) uszkodzonych przez czynniki hepatotoksyczne (niektóre leki, alkohol, rozpuszczalniki organiczne, toksyny drobnoustrojów, czynniki immunologiczne i alergiczne) przywracając ich prawidłowe funkcjonowanie. W wyniku tego poprawie ulega działanie receptorów błonowych, błonowych układów enzymatycznych oraz procesy transportu czynnego i biernego.
Podawanie fosfolipidów ogranicza rozwój zwłóknienia wątroby oraz zmniejsza one ilość wolnych rodników w wątrobie narażonej na działanie czynników toksycznych.
Podawanie fosfolipidów wpływa korzystnie na gospodarkę lipidową ustroju - obniża poziom cholesterolu i lipoprotein w osoczu krwi.
Fosfolipidy są wydzielane z żółcią. Preparat działa na czynną część wątroby.

Wskazania:
Ostre i przewlekłe choroby wątroby, w tym: toksyczne i polekowe uszkodzenia wątroby, poalkoholowe uszkodzenia wątroby, przewlekłe zapalenie wątroby,

Dawkowanie:
Doustnie.
Dorośli 3 razy na dobę po 2 kapsułki, po 2-3 miesiącach stosować dawkę podtrzymującą 3 razy na dobę po 1 kapsułce. Leczenie powinno trwać co najmniej 3 miesiące. Lek należy przyjmować w trakcie posiłków.
Dzieci: Przeciętnie stosuje się dawkowanie analogiczne jak u dorosłych tj. 3-6 kapsułek produktu na dobę. U niemowląt stosowano dawkę 1 kapsułki na 10 kg masy ciała.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Działania niepożądane:
Działania niepożądane są bardzo rzadkie i przy prawidłowym dawkowaniu ograniczają się do łagodnych objawów ze strony przewodu pokarmowego takich jak nudności, wolne stolce lub uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej. U niektórych osób w czasie stosowania mogą wystąpić inne działania niepożądane.

Uwagi:
Preparat nie jest skuteczny w przypadku nieodwracalnych zmian w wątrobie (marskość, wirusowe zapalenie wątroby).  
Okres ciąży i karmienia piersią Stosowanie leku u kobiet ciężarnych lub karmiących piersią wymaga konsultacji lekarskiej.

Najpopularniejsze produkty w kategorii Układ pokarmowy