Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
sizer
 • Castagnus 30 tabl. - 1 - Apteka HIT
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

Castagnus 30 tabl.

1 opinia
Cena:
32,90 zł
Powiązane produkty
 • sizer

  Bionorica Mastodynon 60 tabl.

  47,90 zł
 • sizer

  Bionorica Cyclodynon 20 mg 30 tabletek

  49,90 zł

Castagnus® jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym stosowanym w leczeniu łagodnych objawów pojawiających się przed menstruacją (zespół napięcia przedmiesiączkowego – to znaczy dolegliwości pojawiające się na krótko przed pojawieniem się miesiączki, objawiające się bolesnością i uczuciem obrzmienia piersi, zaburzeniami równowagi emocjonalnej, bólami głowy typu migrenowego, obrzmieniem okolic twarzy, rąk i stóp).

Dawkowanie:
Dorosłe kobiety 1 tabletka 1 raz dziennie. Lek stosować doustnie, rano. Jeśli po upływie 90 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Nie stosować leku Castagnus:

 •  jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
 • w okresie ciąży i karmienia piersią,
 • nie stosować leku u osób w wieku poniżej 18 lat.

Substancja czynna:
1 tabletka zawiera 4.5 mg wyciągu (jako wyciąg suchy) Vitex agnus castus L. fructus (równoważny średnio 45 mg owocu niepokalanka). Ekstrahent — etanol 60% [m/m]

Lek Castagnus a inne leki

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ze względu na możliwe działanie dopaminergiczne i estrogenne owoców niepokalanka, nie można wykluczyć występowania interakcji z lekami z grupy agonistów lub antagonistów receptorów dla dopaminy i estrogenów (tj. np. leki przeciwpsychotyczne, przeciwparkinsonowskie, leki stosowane w hormonalnej terapii zastępczej, doustne środki antykoncepcyjne, metoklopramid, bromokryptyna).

Najpopularniejsze produkty w kategorii Napięcie przedmiesiączkowe