sizer
 • Acard 75 mg 60 tabletek - 1 - apteka internetowa HIT
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

Acard 75 mg 60 tabletek

1 opinia
Cena:
7,59 zł
Powiązane produkty
 • sizer
  Polocard 75 mg 60 tabl.
  10,90 zł
 • sizer
  Acard 150 mg 60 tabletek
  14,49 zł
 • sizer
  Polocard 75 mg 120 tabl.
  19,42 zł
 • sizer
  Proficar 60 tabl.dojelitowych
  8,00 zł
 • sizer
  Pluscard 60 tabletek
  9,10 zł
 • sizer
  Acard 300 mg 1 tabl.
  4,49 zł
Postać
Działanie
Główne składniki
Część ciała
Sposób aplikacji

Opis:

Acard hamuje proces zlepiania się płytek krwi i dlatego jest stosowany przy zapobieganiu zakrzepom lub zatorom w układzie krwionośnym, w chorobie niedokrwiennej serca, po zawale serca i w zapobieganiu zawałowi, miażdżycy tętnic obwodowych, zapobieganiu udarowi mózgu itp.

Skład:

1 tabl. powl. zawiera 75 mg kwasu acetylosalicylowego.

Wskazania:

W chorobie niedokrwiennej serca, (niestabilna choroba wieńcowa, stan po zawale mięśnia sercowego), w zapobieganiu powikłaniom zawałowym, profilaktyce wtórnego zawału i zmniejszeniu ryzyka nagłego zgonu sercowego; u pacjentów po wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych, angioplastyce wieńcowej. W zapobieganiu zatorom naczyniowym i udarowi mózgu u chorych z przewlekłym migotaniem przedsionków; po przebytym epizodzie zatorowym mózgu, w zarostowej miażdżycy tętnic obwodowych.

Dawkowanie:

Dorośli: 1-2 tabl. (75-150 mg) 1-2 razy dziennie lub co drugi dzień. Jeśli jest konieczne szybkie działanie przeciwagregacyjne - 300 mg na dobę przez 2 dni, a następnie 75-150 mg na dobę. Przyjmować doustnie, w czasie posiłku; nie rozgryzać.

Działanie:

Kwas acetylosalicylowy podawany dorosłym w małych dawkach (30-100 mg/dobę) hamuje agregację płytek krwi na drodze zmniejszenia biosyntezy prostaglandyn w płytkach krwi i komórkach śródbłonka naczyniowego, poprzez blokowanie cyklooksygenazy. 

Przeciwskazania:

Nadwrażliwość na salicylany lub inne leki z grupy NLPZ.Nie stosować u chorych z astmą, chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy, ciężką niewydolnością wątroby lub nerek, w czasie ciąży i karmienia piersią, jednocześnie leczonych lekami przeciwzakrzepowymi. 

Najpopularniejsze produkty w kategorii Układ krążenia