Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
sizer
 • Acard 150 mg 60 tabletek - 1 - Apteka HIT
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

Acard 150 mg 60 tabletek

1 opinia
Cena:
16,49 zł
Powiązane produkty
 • sizer

  Polocard 150 mg 60 tabl.

  22,69 zł
 • sizer

  Acard 75 mg 60 tabletek

  8,99 zł
 • sizer

  Polocard 150 mg 120 tabl.

  44,19 zł
 • sizer

  Proficar 60 tabl.dojelitowych

  8,56 zł
 • sizer

  Pluscard 60 tabletek

  9,74 zł
 • sizer

  Acard 75 mg 120 tabl.

  17,99 zł
 • sizer

  Acard 75 mg 30 tabl.

  7,49 zł

Opis:

Lek hamuje proces zlepiania się płytek krwi i dlatego jest stosowany przy zapobieganiu zakrzepom lub zatorom w układzie krwionośnym, w chorobie niedokrwiennej serca, po zawale serca i w zapobieganiu zawałowi, miażdżycy tętnic obwodowych, zapobieganiu udarowi mózgu itp.

Skład:

1 tabl. powl. zawiera 150 mg kwasu acetylosalicylowego.

Wskazania:

W chorobie niedokrwiennej serca, (niestabilna choroba wieńcowa, stan po zawale mięśnia sercowego), w zapobieganiu powikłaniom zawałowym, profilaktyce wtórnego zawału i zmniejszeniu ryzyka nagłego zgonu sercowego; u pacjentów po wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych, angioplastyce wieńcowej. W zapobieganiu zatorom naczyniowym i udarowi mózgu u chorych z przewlekłym migotaniem przedsionków; po przebytym epizodzie zatorowym mózgu, w zarostowej miażdżycy tętnic obwodowych.

Dawkowanie:

1 tabletka na dobę, po posiłku, połykać w całości, popijając niewielką ilością wody. Tabletka dojelitowa ma otoczkę i nie rozpada się w żołądku, poprzez co zmniejsza się drażniące działanie kwasu acetylosalicylowego na błonę śluzową żołądka.

Działanie:

Hamuje agregację płytek krwi.

Przeciwskazania:

U osób szczególnie wrażliwych należy zachować ostrożność stosując Acard®: u chorych na astmę oskrzelową i inne choroby alergiczne, u osób ze zwiększoną skłonnością do krwawień (hemofilia, niedobór witaminy K), u osób z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, w niedoborze dehydrogenazy glukozo-6-fosforanu z uwagi na ryzyko hemolizy. Z uwagi na możliwość nadmiernej skłonności do krwawień, kwas acetylosalicylowy nie powinien być podawany na 5 – 7 dni przed planowanym zabiegiem operacyjnym.

Najpopularniejsze produkty w kategorii Układ krążenia