HIT
Nowość
sizer
  • 4 Flex Pure Gel żel przeciwbólowy i przeciwzapalny 100 g - 1 - apteka internetowa HIT
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

4 Flex Pure Gel żel przeciwbólowy i przeciwzapalny 100 g

17,90 zł 14,80 zł
Powiązane produkty
  • sizer
    Naproxen Emo 100mg/g żel 100g
    13,60 zł
  • sizer
    Naproxen Emo 100mg/g żel 55g
    8,50 zł

Nowy 4Flex PureGel to LEK w postaci bezbarwnego żelu. Zawiera naproksen, który dobrze przenika do mazi stawowej i na długo pozostaje w tkankach stawu. Precyzyjnie działa w miejscu objętym stanem zapalnym i bólem.

Substancją aktywną, zawartą w leku 4Flex PureGel jest naproksen. Należy on do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Poza działaniem przeciwzapalnym, wykazuje również właściwości przeciwbólowe. Lek 4Flex PureGel zawiera też substancje pomocnicze:

Trolamina, Etanol 96%, Karbomer, Woda oczyszczona.

Precyzyjnie działa w miejscu objętym stanem zapalnym i bólem.

  1. działa przeciwzapalnie
  2. działa przeciwbólowo
  3. poprawia ruchomość stawu


Skład

1g żelu zawiera 100 mg naproksenu (Naproxenum) oraz substancje pomocnicze: Trolamina, Etanol 96%, Karbomer, Woda oczyszczona.

Postać farmaceutyczna

  1. Żel
  2. Przejrzysty, jednorodny, bezbarwny lub o barwie żółtawej/lekko żółtej żel.


Dawkowanie

  1. 4Flex PureGel należy stosować miejscowo na skórę 4 do 5 razy na dobę w odstępach kilkugodzinnych.
  2. Dawka zależy od powierzchni objętej schorzeniem, najczęściej należy użyć pasek żelu o długości około 4 cm.
  3. Maksymalna dawka dobowa naproksenu wynosi 1000 mg.


Sposób podawania

Po posmarowaniu, żel rozprowadzić w miejscu bólu i masować do całkowitego wchłonięcia. Po zastosowaniu produktu leczniczego należy umyć ręce, o ile leczenie ich nie dotyczy. Produktu leczniczego nie należy przykrywać opatrunkami takimi jak: bandaże czy plastry.

Czas trwania leczenia

Czas trwania leczenia zależy od rodzaju schorzenia oraz skuteczności leczenia, zwykle wynosi nie dłużej niż kilka tygodni (najczęściej do 4 tygodni). Jeżeli ból i obrzęk nie ustąpią lub nasilą się po 1 tygodniu stosowania produktu leczniczego, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.

Dzieci i młodzież

Z powodu braku danych na temat bezpieczeństwa stosowania i skuteczności produktu u dzieci i młodzieży, grupę docelową należy ograniczyć do dorosłych.

Przeciwwskazania

  1. Nadwrażliwość na naproksen lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
  2. Nadwrażliwość na salicylany i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (w tym kwas acetylosalicylowy).
  3. Nie stosować w III trymestrze ciąży.
Najpopularniejsze produkty w kategorii Stawy, mięśnie, kości