Metafen żel forte 100 g
Metafen żel forte 100 g

Metafen żel forte 100 g

Lek
6
25,38 zł
Brutto
Brak na stanie

Karta produktu - formy dostaw
 

Metafen żel Forte to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Żel zawiera ibuprofen i jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę między innymi w: bólu pleców, nerwobólach czy bólu przy chorobach układu mięśnio-szkieletowgo.

Wskazania

Dolegliwości wymagające miejscowego działania przeciwbólowego i przeciwzapalnego: bóle towarzyszące chorobom układu mięśniowo-szkieletowego; bóle pleców; nerwobóle; bóle pourazowe; bóle w lekkich postaciach zapalenia stawów.

Działanie

Lek działa przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo.

Skład

Każdy gram żelu zawiera 100 mg (10%) soli lizynowej ibuprofenu. Substancje pomocnicze o znanym działaniu: metylu parahydroksybenzoesan i propylu parahydroksybenzoesan. 

Dawkowanie

Żel należy stosować miejscowo na skórę, na bolące miejsce. Podczas aplikacji lek należy delikatnie wsmarować, aż Metafen żel Forte całkowicie wchłonie się. Po zastosowaniu żelu należy umyć ręce, chyba że to one są leczone. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 2 tygodniach stosowania leku, to należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Metafen żel Forte u osób uczulonych na ibuprofen czy inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub na którykolwiek z pozostałych składników. Przeciwwskazaniem do zastosowania tego żelu jest: choroba alergiczna skóry czy zakaźna przebiegająca ze zmianami skórnymi, oparzenie lub uszkodzenie skóry. Leku nie należy stosować, jeśli w przeszłości występował u pacjenta skurcz oskrzeli, nieżyt nosa i pokrzywka w związku z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Działania niepożądane

  • astma, zaostrzenie astmy, skurcz oskrzeli lub duszność,
  • ból brzucha, niestrawność,
  • wysypka różnego rodzaju, świąd, pokrzywka,
  • obrzęk naczynioruchowy, martwica naskórka i rumień wielopostaciowy (rzadziej),
  • zaburzenia skóry (np. zaczerwienienie) i mrowienie skóry występujące w miejscu podania leku,
  • niespecyficzne reakcje alergiczne i anafilaktyczne.

U pacjentów, którzy długotrwale stosowali lek na dużych powierzchniach ciała mogą wystąpić dodatkowe działania niepożądane: bóle i zawroty głowy, zmiany w obrazie krwi (granulocytopenia, agranulocytoza), hiperurykemia a ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty, utrata łaknienia, nawrót choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Podczas leczenia ibuprofenem może wystąpić również uszkodzenie nerek, szczególnie u pacjentów ze schorzeniami nerek.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność stosując lek w przypadku osób z: zaburzeniami czynności wątroby lub nerek albo chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy.

Przed zastosowaniem Metafen żel Forte należy skonsultować się z lekarzem w przypadku osób z dolegliwościami przewodu pokarmowego oraz chorych na astmę, którzy wcześniej nie przyjmowali kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Należy chronić oczy i błony śluzowe przed lekiem. Ponadto, leczony obszar należy chronić przed nadmierną ekspozycją na słońce, gdyż może to spowodować reakcję fototoksyczną.

Metafen żel Forte zawiera parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu, więc lek może wywoływać reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego) i wyjątkowo skurcz oskrzeli. 

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat bez zalecenia lekarza. 

Osoba odpowiedzialna

POLPHARMA SA

Pelplińska 19

83-200 Starogard Gdański

Data ważności

2026.02.28
2026.07.31
2027.01.31
2027.05.31
BLOZ7
6
Postać
żel
ID towaru
13101
Nazwa międzynarodowa
Ibuprofenum
Dawka
100 mg/g
Opakowanie
100 g
Bloz07
6488781
Jednostka
-
Waga
0
Min temperatura
2
Max temperatura
25
Rodzaj
Lek
Lek
13100
5909991087746
Produkt dodany do ulubionych