Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Układ pokarmowy
Układ pokarmowy
Średnia ocena: 4.4 Na podstawie: 96 ocen
Postać
Działanie
Główne składniki
Problem
Część ciała
Sposób aplikacji
Płeć
Wiek

Układ pokarmowy

Na całość układu pokarmowego składa się wiele narządów i pomniejszych przydatków. Pokarm jest wstępnie trawiony w jamie ustnej, a następnie transportowany przez przełyk do żołądka, jelita cienkiego i wreszcie jelita grubego. W procesie trawienia biorą udział trzy istotne gruczoły: ślinianki, wątroba oraz trzustka. Dla zachowania pełni komfortu trawiennego konieczne jest jednak aby każde obecne w nim ogniwo pracowało prawidłowo i wydajnie. Problemy trawienne oraz drobne dolegliwości związane z przemianą materii są bardzo powszechne. Aby poradzić sobie z ich występowaniem lub wyciszyć dokuczliwe objawy niestrawności, warto sięgać po suplementy i leki na układ pokarmowy.

Polecane produkty
sizer

Biogaia Gastrus sm. mandarynkowy 30 tabl.

52,66 zł
sizer

Biogaia Gastrus sm. mandarynkowy 30 tabl.

52,66 zł
sizer

Dicoflor baby krople 5ml

32,90 zł
sizer

Polprazol Max 20 mg 14 kaps.

11,90 zł
sizer

Iberogast płyn doustny 100 ml

85,90 zł
sizer

Debutir Forte 300 mg 60 kaps.

36,90 zł
sizer

Debutir 60 kaps.

28,80 zł
sizer

Sylimarol Cholesterol 30 kapsułek

16,56 zł
sizer

Rennie Antacidum 48 tabletek do ssania

20,99 zł
sizer

Biogaia Gastrus sm. mandarynkowy 30 tabl.

52,66 zł
sizer

Sylimarol Detox 30 kapsułek

13,80 zł
sizer

Morwa Biała Forte Colfarm 60 tabl.

13,50 zł
sizer

Naturalna woda lecznicza Zuber Trawienie 0,5 l

4,49 zł
sizer

Dicoflor 6 20 kapsułek

32,90 zł
sizer

Raphacholin C 30 tabl.

14,90 zł
sizer

Amol 250 ml

31,90 zł
sizer

Sylimarol 70 mg 30 tabletek drażowanych

14,50 zł
sizer

Milax-M czopki glicerolowe dla dorosłych 2500 mg 10 sztuk

5,99 zł
sizer

No-Spa Max 80 mg 20 szt.

20,90 zł
sizer

Enema roztwór do wlewu doodbytniczego 150 ml

16,80 zł
sizer

Plusssz Elektrolity + 100% Multiwitamina 24 tabl. mus.

13,49 zł
sizer

Espumisan 100 kaps.

19,49 zł
sizer

Essentiale MAX 30 kaps.

32,50 zł
sizer

BioGaia ProTectis Baby 5 ml

44,90 zł
sizer

Ranigast SOS 24 tabletek do ssania

8,90 zł
sizer

Pantoprazol Teva 0,02 g 14 tabl.

6,99 zł
sizer

Stoperan 18 kaps.

14,49 zł
sizer

Controloc control 14 tabl. dojelitowych

13,69 zł
sizer

Gaviscon zawiesina 300 ml

33,15 zł
sizer

Taninal 20 tabl.

14,99 zł
sizer

Nutricia Nutridrink Diasip o smaku truskawkowym 4 x 200 ml

37,99 zł
sizer

Apetiblock 50 tabletek do ssania smak malinowo wiśniowy

20,59 zł
sizer

Dicoflor Junior dla dzieci od 3 roku życia i dorosłych 12 sasz.

25,90 zł
sizer

Carbo medicinalis VP 300 mg węgiel aktywny 20 tabletek

13,49 zł

W ofercie Apteki HIT zebraliśmy sporą selekcję tego typu preparatów, dzięki którym możliwe jest przywrócenie prawidłowej pracy żołądka, jelit oraz wątroby. To preparaty na bazie naturalnych składników i wyciągów roślinnych, które efektywnie wspierają cały proces przemiany materii, dzięki czemu organizm może przyswoić z pokarmy wszystkie niezbędne mu do prawidłowego funkcjonowania składniki odżywcze.

Tabletki na układ pokarmowy – efektywna walka z dyskomfortem trawiennym

Wszelkie przewlekłe dolegliwości związane z układem pokarmowym mogą oznaczać dość poważne problemy z którymś z jego odcinków bądź przydatków. Zawsze warto więc skonsultować podobne objawy z lekarzem. Jednak w przypadku występowania łagodnych dolegliwości (lub oczekując na wizytę u specjalisty) warto sięgnąć po bezpieczne tabletki na układ trawienny.

Polecamy leki dostępne bez recepty, oparte w większości na naturalnych składnikach, które są od setek lat wykorzystywane w tradycyjnym ziołolecznictwie jako remedium na podobne dolegliwości. Należą do nich m.in.:

  • rumianek,
  • mięta pieprzowa,
  • koper włoski,
  • kminek,
  • anyż,
  • bazylia,
  • oregano,
  • karczoch,
  • dziurawiec,

a także wiele innych składników, takich jak imbir, cytryna, siemię lniane, jałowiec czy liczne zioła. Proponujemy naturalne leki na układ pokarmowy dostępne w formie tabletek, kapsułek oraz herbatek, do przygotowania napary do picia. 

Wspomagające leki na układ pokarmowy w Aptece HIT

Szczególnie w przypadku zdiagnozowania schorzeń jelit, trzustki, wątroby, żołądka czy pęcherzyka żółciowego, warto wspierać organizm, sięgając po odpowiednie suplementy i leki na układ pokarmowy. W składzie podobnych preparatów bardzo często obecne są enzymy trawienne lub kultury bakterii, które pomagają w przemianie materii, wspomagając pracę układu trawiennego. Szczególnie narażona na uszkodzenia w wyniku nieprawidłowej diety oraz nadmiernego spożycia alkoholu i używek jest wątroba. W naszej ofercie dostępne są preparaty wspierające jej pracę i produkcję żółci, niezbędnej do trawienia tłuszczy.

Proponujemy również probiotyki, polecane szczególnie w czasie antybiotykoterapii czy w czasie osłabienia organizmu – ich działanie pomaga odbudować florę bakteryjną jelit, pobudzając ich perystaltykę i poprawiając jakość wchłaniania substancji odżywczych z pożywienia.

Dostępne bez recepty tabletki na układ trawienny

W naszej ofercie zebraliśmy preparaty odpowiednie na łagodzenie objawów dolegliwości takich jak niestrawność, biegunki, zaparcia, wzdęcia czy nudności i wymioty. Tego typu objawy mogą być wywołane przez wiele czynników, na złej diecie zaczynając, a na stresie kończąc. Aby po zbyt obfitym posiłku nie występowały takie objawy jak nadkwaśność, zgaga czy refluks żołądka, warto zweryfikować skład codziennego jadłospisu, a także zadbać o to, aby nie jeść w pośpiechu. Polecamy również tabletki na układ trawienny, które mają wpływ na zwiększenie lub zmniejszenie apetytu.

Lek na układ pokarmowy o bezpiecznej formulacji może mieć także działanie rozkurczowe. Dzięki temu można wyeliminować dolegliwości bólowe związane ze skurczem tzw. mięśni gładkich.

W sprzedaży dostępne są preparaty łagodzące skutki tzw. choroby lokomocyjnej, która objawia się nudnościami i dyskomfortem w czasie przemieszczania się samochodem, samolotem lub innymi środkami transportu. To preparaty szczególnie polecane dla dzieci i młodzieży. Ich działanie pomaga wyciszyć dolegliwości żołądkowe, nie powodując wrażenia otępienia czy senności.