Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Układ pokarmowy
Układ pokarmowy
Średnia ocena: 4.4 Na podstawie: 96 ocen
Postać
Działanie
Główne składniki
Problem
Część ciała
Sposób aplikacji
Płeć
Wiek

Układ pokarmowy

Na całość układu pokarmowego składa się wiele narządów i pomniejszych przydatków. Pokarm jest wstępnie trawiony w jamie ustnej, a następnie transportowany przez przełyk do żołądka, jelita cienkiego i wreszcie jelita grubego. W procesie trawienia biorą udział trzy istotne gruczoły: ślinianki, wątroba oraz trzustka. Dla zachowania pełni komfortu trawiennego konieczne jest jednak aby każde obecne w nim ogniwo pracowało prawidłowo i wydajnie. Problemy trawienne oraz drobne dolegliwości związane z przemianą materii są bardzo powszechne. Aby poradzić sobie z ich występowaniem lub wyciszyć dokuczliwe objawy niestrawności, warto sięgać po suplementy i leki na układ pokarmowy.

Enterol_KAPITAN_banner_ZAWSZE_GDY_982x368_Apteka_HIT

Polecane produkty
sizer

Dicoflor baby krople 5ml

30,99 zł
sizer

Dicoflor baby krople 5ml

30,99 zł
sizer

Iberogast płyn doustny 100 ml

69,90 zł
sizer

Colon C proszek 200 g + 50 g gratis

26,58 zł
sizer

Iberogast płyn doustny 50 ml

43,99 zł
sizer

Karczoch sok 500 ml ekamedica

27,97 zł
sizer

Karczoch 60 tabl.

21,29 zł
sizer

Karczoch zwyczajny Tylko natura 60 kaps.

11,66 zł
sizer

Karczoch 30 tabl.

12,35 zł
sizer

Floractin 20 kaps.

23,43 zł
sizer

Doppelherz Aktiv Na wątrobę Complex 30 kaps.

18,24 zł
sizer

Cynarex 250 mg 30 tabl.

12,99 zł
sizer

Essylimar 40 szt.

28,09 zł
sizer

Hepatil 80 tabl.

22,42 zł
sizer

Hepatenal Max 60 tabl.

11,22 zł
sizer

Hepason Complex 30 kaps.

12,35 zł
sizer

Lactostad dla dorosłych 7 ml x 7 amp.

26,75 zł
sizer

Hepaslimin 30 tabl.

11,49 zł
sizer

Essentiale MAX 30 kaps.

29,99 zł
sizer

Hepatobon 60 kaps.

37,06 zł
sizer

Oleofarm Len mielony LenVitol 450 g

7,90 zł
sizer

Oleofarm Len mielony 200 g + 200 g

8,45 zł
sizer

Hepatil 40 tabl.

8,50 zł
sizer

Fibraxine 15 sasz.

36,50 zł
sizer

Amol 250 ml

29,99 zł
sizer

Debutir 60 kaps.

26,99 zł
sizer

Esseliv Duo 40 kaps.

15,17 zł
sizer

Esseliv Forte 50 kaps.

25,73 zł
sizer

Gastrobon 60 kaps.

36,50 zł
sizer

Gastrosan FIX 20 sasz.

7,38 zł
sizer

OLIMP HepaPlus 30 kaps.

16,27 zł
sizer

Gastrobonisol płyn doustny 40 g

12,35 zł
sizer

Gastrobonisol płyn doustny 100 g

22,46 zł
sizer

Hepatosan FIX 20 sasz.

9,10 zł

W ofercie Apteki HIT zebraliśmy sporą selekcję tego typu preparatów, dzięki którym możliwe jest przywrócenie prawidłowej pracy żołądka, jelit oraz wątroby. To preparaty na bazie naturalnych składników i wyciągów roślinnych, które efektywnie wspierają cały proces przemiany materii, dzięki czemu organizm może przyswoić z pokarmy wszystkie niezbędne mu do prawidłowego funkcjonowania składniki odżywcze.

Tabletki na układ pokarmowy – efektywna walka z dyskomfortem trawiennym

Wszelkie przewlekłe dolegliwości związane z układem pokarmowym mogą oznaczać dość poważne problemy z którymś z jego odcinków bądź przydatków. Zawsze warto więc skonsultować podobne objawy z lekarzem. Jednak w przypadku występowania łagodnych dolegliwości (lub oczekując na wizytę u specjalisty) warto sięgnąć po bezpieczne tabletki na układ trawienny.

Polecamy leki dostępne bez recepty, oparte w większości na naturalnych składnikach, które są od setek lat wykorzystywane w tradycyjnym ziołolecznictwie jako remedium na podobne dolegliwości. Należą do nich m.in.:

  • rumianek,
  • mięta pieprzowa,
  • koper włoski,
  • kminek,
  • anyż,
  • bazylia,
  • oregano,
  • karczoch,
  • dziurawiec,

a także wiele innych składników, takich jak imbir, cytryna, siemię lniane, jałowiec czy liczne zioła. Proponujemy naturalne leki na układ pokarmowy dostępne w formie tabletek, kapsułek oraz herbatek, do przygotowania napary do picia. 

Wspomagające leki na układ pokarmowy w Aptece HIT

Szczególnie w przypadku zdiagnozowania schorzeń jelit, trzustki, wątroby, żołądka czy pęcherzyka żółciowego, warto wspierać organizm, sięgając po odpowiednie suplementy i leki na układ pokarmowy. W składzie podobnych preparatów bardzo często obecne są enzymy trawienne lub kultury bakterii, które pomagają w przemianie materii, wspomagając pracę układu trawiennego. Szczególnie narażona na uszkodzenia w wyniku nieprawidłowej diety oraz nadmiernego spożycia alkoholu i używek jest wątroba. W naszej ofercie dostępne są preparaty wspierające jej pracę i produkcję żółci, niezbędnej do trawienia tłuszczy.

Proponujemy również probiotyki, polecane szczególnie w czasie antybiotykoterapii czy w czasie osłabienia organizmu – ich działanie pomaga odbudować florę bakteryjną jelit, pobudzając ich perystaltykę i poprawiając jakość wchłaniania substancji odżywczych z pożywienia.

Dostępne bez recepty tabletki na układ trawienny

W naszej ofercie zebraliśmy preparaty odpowiednie na łagodzenie objawów dolegliwości takich jak niestrawność, biegunki, zaparcia, wzdęcia czy nudności i wymioty. Tego typu objawy mogą być wywołane przez wiele czynników, na złej diecie zaczynając, a na stresie kończąc. Aby po zbyt obfitym posiłku nie występowały takie objawy jak nadkwaśność, zgaga czy refluks żołądka, warto zweryfikować skład codziennego jadłospisu, a także zadbać o to, aby nie jeść w pośpiechu. Polecamy również tabletki na układ trawienny, które mają wpływ na zwiększenie lub zmniejszenie apetytu.

Lek na układ pokarmowy o bezpiecznej formulacji może mieć także działanie rozkurczowe. Dzięki temu można wyeliminować dolegliwości bólowe związane ze skurczem tzw. mięśni gładkich.

W sprzedaży dostępne są preparaty łagodzące skutki tzw. choroby lokomocyjnej, która objawia się nudnościami i dyskomfortem w czasie przemieszczania się samochodem, samolotem lub innymi środkami transportu. To preparaty szczególnie polecane dla dzieci i młodzieży. Ich działanie pomaga wyciszyć dolegliwości żołądkowe, nie powodując wrażenia otępienia czy senności.