sizer
  • Oxalin Baby żel do nosa 10 g - 1 - apteka internetowa HIT
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

Oxalin Baby żel do nosa 10 g

13,60 zł
Powiązane produkty
  • sizer
    Xylometazolin WZF 0,05% 10 ml
    6,30 zł
  • sizer
    Otrivin 0,05% dla dzieci aerozol 10 ml
    16,26 zł
  • sizer
    Nasivin Baby 0,01% krople do nosa 5 ml
    21,52 zł
  • sizer
    Nasivin Kids 0,025% Aerozol do nosa 10 ml
    20,89 zł

Oxalin Baby jest lekiem w postaci żelu do nosa, zawierającym jako substancję czynną oksymetazoliny chlorowodorek, zaliczaną do grupy leków zwanych sympatykomimetykami.

Oxalin Baby zastosowany miejscowo na błonę śluzową nosa, zwęża naczynia krwionośne, zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i hamuje nadmierne wydzielanie, co ułatwia swobodne oddychanie przez nos. Udrożnia przewody nosowe i ułatwia odpływ wydzieliny z zatok przynosowych.

Oxalin Baby jest w postaci żelu, co nawilża błonę śluzową nosa, a także powoduje, że lek nie spływa na dno jamy nosa i do gardła.
Oxalin Baby w postaci żelu do nosa przeznaczony jest do stosowania dla dzieci w wieku powyżej 1. roku życia do 6 lat.

Oxalin Baby jest stosowany:

  • w ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa;
  • w naczynioruchowym zapaleniu błony śluzowej nosa;
  • w alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa;
  • w zapaleniu zatok przynosowych;
  • w zapaleniu trąbki słuchowej,
  • w zapaleniu ucha środkowego.

Kiedy nie stosować leku Oxalin Baby

  • Jeśli pacjent ma uczulenie na oksymetazoliny chlorowodorek lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
  • Jeśli pacjent ma suche zapalenie błony śluzowej nosa (zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa z tworzeniem się strupów).

Dawkowanie:
Dzieci w wieku powyżej 1. roku życia do 6 lat 1 dawka do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu; nie stosować u pacjentów po usunięciu przysadki lub po innych zabiegach chirurgicznych przebiegających z odsłonięciem opony twardej; zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa

Skład:
1 g żelu zawiera odpowiednio 0,025 mg oksymetazoliny chlorowodorku substancja pomocnicza - benzalkoniowy chlorek, roztwór

Najpopularniejsze produkty w kategorii Przeziębienie i zatoki