sizer
  • Nurofen Ultima 24 tabl. - 1 - apteka internetowa HIT
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

Nurofen Ultima 24 tabl.

16,79 zł

Lek stanowi połączenie dwóch składników przeciwbólowych: ibuprofenu i paracetamolu.

Skład:
Każda tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu i 500 mg paracetamolu, kroskarmeloza sodowa, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, kwas stearynowy, otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek, talk, makrogol, potasu glinokrzemian, polisorbat.

Wskazania:
Leczenie łagodnego do umiarkowanego bólu związanego z migreną, bólu głowy, bólu pleców, bólów menstruacyjnych, bólu zęba, bólów reumatycznych, bólu mięśni, bólu związanego z łagodnymi postaciami zapalenia stawów, leczeniu objawów przeziębienia oraz grypy, bólu gardła i gorączki.

Dawkowanie:
Leku nie należy stosować dłużej niż przez 3 dni. Dorośli: przyjąć 1 tabletkę z jedzeniem lub piciem do 3 razy na dobę. Należy zachowac, co najmniej 6 godzinną przerwę między kolejnymi dawkami. Jeśli po przyjęciu jednej tabletki objawy nie ustępują można przyjąć maksymalnie 2 tabletki do 3 razy na dobę. Działanie Lek zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i paracetamol. Ibuprofen należy do grupy leków określanych jako NLPZ. Działanie tej grupy leków polega na zmniejsznaiu bólu, zmniejszaniu obrzeku oraz obniżaniu wysokiej temperatury ciała. paracetamol jest lekim przeciwbólowym, który dzialajac inaczej niż ibuprofen, łagodzi ból i gorączkę.

Przeciwskazania:
Owrzodzenia żołądka, perforacja lub krwawienie, uczulenie na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników leku, kwas acetylosalicylowy, przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ lub kwas acetylosalicylowy powyżej 75mg na dobę.

Najpopularniejsze produkty w kategorii