Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
Producenci

Marimer woda morska spray izotoniczny 100 ml

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24-48 godzin w dni robocze

Opis

Marimer Izotoniczny jest przeznaczony do codziennej higieny nosa. Używa się go, by usunąć zanieczyszczenia (np. gdy przebywaliśmy w zakurzonym lub zanieczyszczonym pomieszczeniu) oraz uczucie suchości w jamach nosa (np. spowodowanych przebywaniem w ogrzewanych, suchych i klimatyzowanych pomieszczenia). Wykorzystywany jest także do płukania nosa, aby oczyścić go z alergenów, bakterii, wirusów i umożliwić penetrację leków podawanych donosowo w leczeniu alergicznego nieżytu nosa.

Wskazania: codzienne higiena nosa niemowląt, dzieci oraz osób dorosłych (w szczególności w przypadku zalegania wydzieliny uniemożliwiającej swobodne oddychanie) oraz nawilżenie nadmiernie wysuszonej śluzówki nosa. Wyrób może być stosowany także jako uzupełnienie leczenia chorób górnych dróg oddechowych.

Dawkowanie: 1 dawka roztworu wody morskiej 1-4 dziennie w zależności od indywidualnych potrzeb.

Skład: 100% sterylny, izotoniczny roztwór wody morskiej.
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na wodę morską. 

skuteczny – pozwala na efektywne oczyszczenie i nawilżenie nosa
bezpieczny – przeznaczony do codziennej higieny nosa
niezbędny dla alergika – wypłukuje alergeny, redukuje objawy i skutki alergii
wspomagający terapię– ułatwia penetrację leków podawanych donosowych 

Roztwór izotoniczny wody morskiej, zwany również roztworem fizjologicznym, to neutralna dla organizmu, bezpieczna mieszanina naturalnie występujących w wodzie morskiej soli mineralnych, zwłaszcza chlorku sodu (NaCl) i wody. Zawiera wiele istotnych mikroelementów, zwłaszcza miedź i mangan. 

Preparat Spray Marimer Izotoniczny zawiera fizjologiczny roztwór wody morskiej o najwyższej klasie sterylności.

codziennej higieny i nawilżania śluzówki nosa
W codziennym życiu jesteś narażony na kontakt z zanieczyszczeniami. Marimer Izotoniczny pozwoli Ci pozbyć się szkodliwych czynników i uczucia suchości.
alergii
Dokuczają Ci objawy alergii? Marimer Izotoniczny umożliwi Ci usunięcie drażniących alergenów poprzez wypłukanie jam nosa.
terapii z wykorzystaniem leków podawanych donosowo
Pamiętaj, że Marimer Izotoniczny umożliwi skrócenie czasu terapii z wykorzystaniem leków podawanych donosowo i zwiększy jej skuteczność.

W pozycji stojącej z głową lekko pochyloną nad umywalką należy umieścić końcówkę aplikatora w przedsionku osa (unikając kontaktu końcówki z błoną śluzową) i rozpylić preparat wewnątrz jamy nosa. Aplikator należy cisnąć możliwe długo (3-5 sekund) tak, aby do jamy nosa dostała się duża objętość preparatu.

Oczyszczenie jam nosa (poprzez wydmuchanie nosa) można wykonać po kilku sekundach od aplikacji. Czynność można powtarzać kilkakrotnie, do czasu gdy wydmuchiwana z nosa woda morska nie będzie zawierała fragmentów gęstego i podbarwionego śluzu.

W celu lepszej penetracji preparatu do jam nosa w trakcie aplikacji można delikatne wciągać nosem rozpylany preparat. Tę samą czynność powtórzyć w drugim nozdrzu.

W pozycji leżącej z głową odchyloną do tyłu (uwaga u chorych z uszkodzeniem kręgosłupa szyjnego nie stosować tej pozycji) należy umieścić aplikator w przedsionku nosa i nacisnąć dozownik na kilka sekund w celu napełnienia przewodów nosowych roztworem wody morskiej. W takiej pozycji głowę należy trzymać przez ok. 20 sekund, a następnie przyjąć pozycję siedzącą i poprzez wydmuchanie nosa usunąć wodę morską z przewodów nosowych. W przypadku obecności wydzieliny ropnej, czynności można powtórzyć do czasu gdy wydmuchiwany z nosa roztwór będzie czysty.

Zaleca się stosować 1 dawkę do każdego nozdrza 1 do 4 razy dziennie w zależności od potrzeb. W przypadku przewlekłego zapalenia zatok przynosowych nos należy oczyszczać co najmniej 2 razy na dobę (przez cały okres trwania choroby – przez wiele miesięcy, a nawet lat). W przypadku alergii należy płukać nos po każdym potencjalnym kontakcie z alergenem (zawsze po powrocie ze spaceru do domu).

Opinie o produkcie (0)

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Poczta Polska - kurier Pocztex 48) już od 300,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl