sizer
 • Otrivin 0,05% dla dzieci aerozol 10 ml - 1 - apteka internetowa HIT
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

Otrivin 0,05% dla dzieci aerozol 10 ml

1 opinia
Cena:
16,26 zł
Powiązane produkty
 • sizer
  Oxalin Baby żel do nosa 10 g
  13,60 zł
 • sizer
  Xylometazolin WZF 0,05% 10 ml
  7,20 zł
 • sizer
  Nasic Kids 10 ml
  13,33 zł
 • sizer
  Nasivin Kids 0,025% Aerozol do nosa 10 ml
  20,89 zł
 • sizer
  Otrivin Regeneracja Aerozol 10 ml
  19,85 zł
 • sizer
  Xylogel 0,05% żel do nosa 15 ml
  11,99 zł

Otrivin dla dzieci jest miejscowo działającym lekiem, który poprzez obkurczanie naczyń krwionośnych zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa oraz ilość wydzieliny.

Pacjentom z uczuciem zatkanego nosa, ułatwia oddychanie przez nos. Specjalny skład leku (substancje wykazujące działanie nawilżające) zapobiega wysychaniu i podrażnieniu błony śluzowej nosa. Działanie leku Otrivin dla dzieci rozpoczyna się w ciągu 2 minut i utrzymuje się do dwunastu godzin

Lek ułatwia odpływ wydzieliny z zapalnie zmienionych zatok przynosowych. Dzięki zmniejszaniu przekrwienia błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej, może być stosowany wspomagająco w zapaleniu ucha środkowego. Otrivindla dzieci ułatwia wziernikowanie nosa (badanie jamy nosowej).

Wskazania

 • Otrivin dla dzieci jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 11 lat.
 • Nadmierne przekrwienie błony śluzowej nosa występujące w przebiegu przeziębienia, kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok.

Dawkowanie
Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarz lub według ulotki dla pacjenta. W razie wątpliwości należ skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

 • Dzieci w wieku od 2 do 5 lat (pod nadzorem dorosłych): 1 dawka aerozolu Otrivin dla dzieci do każdego otworu nosowego 1 do 2 razy na dobę (co 8-10 godzin). Nie należy stosować więcej niż-3 razy na dobę.
 • Dzieci w wieku od 6 do 11 lat (pod nadzorem dorosłych): 1 lub 2 dawki aerozolu Otrivin dla dzieci do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 3 razy na dobę.

Zaleca się, aby ostatnią dawkę leku przyjąć bezpośrednio przed pójściem spać.

Leku Otrivin dla dzieci nie należy stosować dłużej niż przez 10 kolejnych dni. Jeśli objawy nadal utrzymują się, należy skontaktować się z lekarzem. Stosowanie leku przez okres dłuższy niż 10 dni lub w dawkach większych niż zalecane może spowodować nasilenie objawów lub ich nawrót.

Skład
Substancją czynną leku Otrlvln dla dzieci jest ksylometazoliny chlorowodorek. Jeden ml roztworu zawiera 0,5 mg ksylometazoliny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze.

Przeciwwskazania
Nie stosować leku Otrivin 0,05%:
jeśli pacjent ma uczulenie na ksylometazoliny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
jeśli pacjent przebył operację wykonywaną przez nos, np. usunięcie przysadki lub operację przebiegającą i „odsłonięciem opony twardej (operacja mózgu wykonywana przez nos lub usta),
jeśli pacjent ma jaskrę z wąskim kątem przesączania (podwyższone ciśnienie w oku).
jeśli u pacjenta błona śluzowa nosa jest bardzo sucha (wysychające zapalenie błony śluzowej nosa lub zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa).

Najpopularniejsze produkty w kategorii Przeziębienie i grypa