Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
sizer
  • Afrin ND aer. do nosa 15 ml - 1 - Apteka HIT
  • Afrin ND aer. do nosa 15 ml - 2 - Apteka HIT
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

Afrin ND aer. do nosa 15 ml

1 opinia
Cena:
22,47 zł

Opis

Aerozol stosowany jest w celu leczenia objawów zatkanego nosa.

Skład

Substancją czynną leku jest oksymetazoliny chlorowodorek 0,5 mg/ml.-Ponadto lek zawiera: disodu edetynian, disodu fosforanbezwodny, sodu diwodorofosforan jednowodny, powidon K29-32,benzalkoniowy chlorek, makrogol 1450, wodę oczyszczoną, alkoholbenzylowy, celulozę mikrokrystaliczną i karmelozę sodową, aromatcytrynowy.

Wskazania

Stosowany jest w celu leczenia objawów zatkanego nosa, spowodowanych katarem siennym, przeziębieniem i zapaleniem zatok.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku > 10 lat: 1-2 dawki aerozolu do każdegootworu nosowego, co 12 godzin.Dzieci w wieku 6-10 lat: 1 dawka aerozolu do każdego otworu nosowego, co12 godzinU dorosłych nie należy stosować więcej niż 8 dawek aerozolu (udzieci nie więcej niż 4 dawki) w ciągu 24 godzin.Nie przekraczać zalecanych dawek.Leku Afrin ND nie należy stosować dłużej niż 7 dni, chyba że nazalecenie lekarza. Przed ponownym zastosowaniem leku powinien upłynąćokres kilkudniowej przerwy w jego stosowaniu.Sposób podawaniaPrzed pierwszym użyciem należy przygotować rozpylacz do stosowania,naciskając pompkę kilka razy, aż do pojawienia się pierwszego pełnegorozpylenia. Trzymając dozownik w pozycji pionowej, należy włożyć jegokoniec kolejno do każdego otworu nosowego, nacisnąć pojemnik mocno razlub dwa razy, wykonując jednocześnie wdech nosem.

Najpopularniejsze produkty w kategorii