Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Cholesterol
Cholesterol
Średnia ocena: 4.7 Na podstawie: 82 ocen

Wyroby, suplementy leki na cholesterol bez recepty

Zła dieta, brak aktywności fizycznej, stres oraz nieprawidłowa suplementacja, to warunki sprzyjające podwyższeniu poziomu cholesterolu w organizmie. O tym, jak niebezpieczne dla naszego zdrowa mogą być problemy z zaburzoną gospodarką lipidową, najlepiej świadczą statystyki. Zbyt wysoki cholesterol to problem, z którym zmaga się ponad 18 mln osób w Polsce, a hipercholesterolemia jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych w naszym kraju chorób. Sposoby na redukcję zbyt wysokiego poziomu cholesterolu to m.in. zmiana nawyków żywieniowych, włączenie do codziennego harmonogramu zajęć aktywności fizycznej oraz prawidłowa suplementacja. W tym ostatnim bardzo pomocne okazują się suplementy oraz leki na cholesterol bez recepty. Ich szeroki wybór dostępny jest w ofercie naszej apteki online.

sizer

Sylimarol Cholesterol 30 kapsułek

16,56 zł
sizer

Berimal Forte 30 kaps.

78,90 zł
sizer

OLIMP Gold Omega 3 1000 mg 60 kaps.

38,50 zł
sizer

Anticholesteran 30 tabl.

24,99 zł
sizer

Oleofarm Czarnuszka OleoVitum 60 kapsułek

16,99 zł
sizer

Oleofarm Czarnuszka CCD Czosnek + Witamina D3 60 kapsułek

24,99 zł
sizer

Karczoch zwyczajny Tylko natura 60 kaps.

13,50 zł
sizer

Armolipid 60 tabl

52,90 zł
sizer

Omega-3 Forte 1000 mg. Apteo 60 kaps.

22,90 zł
sizer

Cynarex 250 mg 30 tabl.

15,99 zł
sizer

Herbatka na cholesterol Apteo Natura 20 sasz.

7,30 zł
sizer

Olej z nasion wiesiołka 150 kaps.

25,00 zł
sizer

OmegaCardio + czosnek 60 kaps.

48,90 zł
sizer

Hepason Complex 30 kaps.

12,35 zł
sizer

Oleofarm Wiesiołek OleoVitum płyn 100 ml

31,56 zł
sizer

Oleofarm Olej lniany 1000 ml

70,68 zł
sizer

Liść Karczocha herbatka ziołowa 50 g Flos

3,85 zł
sizer

Herbatka na cholesterol fix 20 sasz.

7,75 zł
sizer

Biogal olej z nasion ogórecznika 60 kaps.

15,94 zł
sizer

Naturell Omega-3 1000 60 kaps.

39,90 zł
sizer

Proliver wątroba 30 tabl.

12,20 zł
sizer

Wiesiołek Apteo 60 kaps.

18,50 zł
sizer

Sylicynar 60 tabletek

23,13 zł
sizer

Nasiona kozieradki 30 kaps.

13,48 zł
sizer

Naturell Omega-3 120 kaps.

20,22 zł
sizer

Karczoch 30 tabl.

12,35 zł
sizer

Karczoch sok 1000 ml ekamedica

39,90 zł
sizer

Naturell Czosnek MAX Bezzapachowy 90 kaps.

20,90 zł
sizer

Zimnotłoczony Olej z nasion czarnuszki 60 kapsułek GAL

17,99 zł
sizer

Karczoch sok 500 ml ekamedica

27,50 zł
sizer

Chitobon 60 kaps.

41,01 zł
sizer

Spirulina Hawajska 100 tabl.

44,93 zł

Dlaczego niski cholesterol jest ważny?

Będący składnikiem osocza oraz krwi cholesterol jest substancją tłuszczową, krążącą w krwiobiegu. Dzieli się na 2 frakcje: HDL oraz LDL. HDL to cholesterol o zwiększonej gęstości, potocznie określany jako „dobry”. Jego zadaniem jest oczyszczanie naczyń krwionośnych z LDL oraz jego transportowanie do wątroby, gdzie ulega on metabolizmowi. Z kolei LDL to „zły” cholesterol, tworzący w tętnicach blaszkę miażdżycową, zwężającą naczynia krwionośne. Z tego powodu, należy dbać o jego odpowiednio niski poziom we krwi.

Powyższe wskazuje na to, że osoby o obniżonej zawartości HDL i jednocześnie wysokim stężeniu LDL są najbardziej narażone na choroby sercowo-naczyniowe. Z podwyższonym poziomem u osoby dorosłej mamy do czynienia wówczas, gdy wynik badania wskazuje na stężenie w granicach 200-250 mg/dl, natomiast wartość powyżej 250 mg/dl to już oznaka znacznie podwyższonego cholesterolu i sygnał alarmowy dla organizmu.

Objawy podwyższonego poziomu cholesterolu

Niestety, podwyższone stężenie cholesterolu we krwi bardzo często nie daje konkretnych objawów, szczególnie w początkowej fazie. W zdecydowanej większości przypadków, osoby zmagające się z tym problemem dowiadują się o jego istnieniu dopiero podczas rutynowych badań lekarskich, ponieważ w dalszym ciągu odsetek osób regularnie badających poziom HDL i LDL jest w naszym kraju niewielki. Bardzo często pacjenci dowiadują się, że ilość cholesterolu we krwi jest zbyt wysoka dopiero po przebytych zawałach serca, udarach mózgu czy zdiagnozowaniu przewlekłych chorób, jak cukrzyca czy miażdżyca.

Skutki podwyższonego poziomu cholesterolu

Konsekwencje hipercholesterolemii mogą być bardzo poważne, dlatego – nawet jeśli nie daje ona widocznych objawów – nie należy lekceważyć profilaktyki tej choroby. Skutkiem podwyższonego cholesterolu we krwi może być wspomniane już tworzenie się blaszek miażdżycowych, zmniejszających szerokość naczyń krwionośnych. To z kolei znacznie zwiększa ryzyko chorób serca, udaru czy cukrzycy. O tym, że są to dolegliwości poważne, a często nawet śmiertelne, nie trzeba nikogo przekonywać. Hipercholesterolemia – oprócz zawałów i udarów – może prowadzić również do innych, często nieodwracalnych zmian w organizmie, takich jak:

  1. miażdżyca, 
  2. niewydolność nerek, 
  3. nadwaga lub otyłość, 
  4. cukrzyca, 
  5. zaburzenia płodności oraz erekcji, 
  6. niedokrwienie siatkówki, uszkodzenia wzroku, 
  7. utrata słuchu. 


Na czym polega obniżenie cholesterolu?

Aby skutecznie obniżyć poziom „złego” cholesterolu we krwi, należy przede wszystkim poznać przyczyny hipercholesterolemii. Najczęściej należą do nich: zła dieta, nieregularne godziny spożywania posiłków, brak aktywności fizycznej, „siedząca” praca czy stres. Jednak w niektórych przypadkach podwyższony poziom może mieć podłoże genetyczne lub być związany z innym chorobami. Bardzo często, istotnym krokiem w kierunku poprawy sytuacji jest zmiana stylu życia, w szczególności zaś: wprowadzenie nowych nawyków żywieniowych oraz regularna aktywność fizyczna. Obok naturalnych metod walki z hipercholesterolemią, warto stosować preparaty farmakologiczne. Szczególnie pomocne okazują się tutaj herbatki, sterole roślinne oraz inne suplementy i leki na cholesterol bez recepty.

Jak zmniejszyć cholesterol naturalnie?

Bardzo często, wprowadzanie zdrowej, odpowiednio zbilansowanej diety pozwala wyregulować poziom LDL w naszym organizmie. Nawet jeśli jednak potrzebne będzie zastosowanie suplementacji, to zmiana nawyków żywieniowych zawsze powinna być najważniejszym i podstawowym krokiem w walce o swoje zdrowie. Przede wszystkim, z codziennej diety trzeba wykluczyć te produkty i substancje, które odpowiadają za wzrost poziomu LDL we krwi. Będą to m.in. wędliny oraz wyroby pochodzenia zwierzęcego. Oprócz mięs źródłem cholesterolu są również masło, tłuste sery czy śmietana. Warto zredukować również ilość słodyczy, zawierających duże ilości tłuszczów utwardzonych.

Poza wyłączeniem z codziennego jadłospisu produktów mających kluczowe znaczeni dla podnoszenia cholesterolu, istotne jest również dodanie do diety tych wyrobów, dzięki którym uda się go obniżyć. Z całą pewnością będą to owoce i warzywa. Warto tak skomponować dietę, aby stanowiły one ok. 50% spożywanego w ciągu dnia pokarmu. Szczególnie korzystne dla naszego zdrowia są m.in. jabłka, marchew, gruszki, a także grejpfruty czy śliwki. Warzywem obniżającym LDL jest również czosnek, a także: groch, fasola czy ciecierzyca. Bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 ryby i orzechy także będą niezwykle pożądanymi składnikami menu osoby chcącej zwalczyć wysoki cholesterol.

Nie da się również pominąć regularnych ćwiczeń, spacerów czy innych form aktywności fizycznej. Jeśli tylko zdrowie na to pozwala, warto minimum co drugi dzień wybrać się na spacer, jogging czy basen. Obniżeniu cholesterolu sprzyjają wszelkie formy aktywności, dzięki czemu można wybrać taki sport, jaki najbardziej odpowiada preferencjom osoby ćwiczącej. Absolutne minimum to 3 treningi po 30 minut tygodniowo.

Obniżenie cholesterolu

Na spadek poziomu LDL we krwi skutecznie działają również suplementy i leki na cholesterol. W naszej internetowej aptece znajdą Państwo produkty dostępne bez recepty, w formie herbatek, kapsułek oraz tabletek. Preparaty oraz środki farmakologiczne z naszej oferty będą wsparciem dla aktywności fizycznej oraz zmiany nawyków żywieniowych, pomagając skutecznie walczyć z hipercholesterolemią. Dodatkowo stanowią one źródło cennych dla organizmu witamin oraz substancji, wspierających odporność i dodających witalności w każdym wieku.